Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2014, 20:44   #1
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Benzyna + automat = wrażenia

Witam, czy jest ktoś kto ma nową Kugę lub jeździł w wersji benzyna + automat?
Interesują mnie wrażenia z jazdy. Nigdzie nie mogę znaleźć do takiego samochodu do testu, dilerzy zdecydowanie odradzają, że słaby silnik, że skrzynia stara i wolna, że to się nadaje na Krupówki zamiast koni pociągowych dla turystów i takie tam brednie... A jaka jest subiektywna prawda? Czy faktycznie taki muł jest i skrzynia też cienka? Namawiają mnie wszyscy na diesla, ale ja w 80% bardzo krótkie trasy będę nim robił i DPF zajadę w pół roku, więc chcę benzynę w automacie. Bardzo proszę o opinie od użytkowników takich samochodów. Z drugiej strony 182KM z 1.6 pojemności to dużo mocy więc może nie jest tak źle...

apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 08:39   #2
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał apko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy jest ktoś kto ma nową Kugę lub jeździł w wersji benzyna + automat?
Interesują mnie wrażenia z jazdy. Nigdzie nie mogę znaleźć do takiego samochodu do testu, dilerzy zdecydowanie odradzają, że słaby silnik, że skrzynia stara i wolna, że to się nadaje na Krupówki zamiast koni pociągowych dla turystów i takie tam brednie... A jaka jest subiektywna prawda? Czy faktycznie taki muł jest i skrzynia też cienka? Namawiają mnie wszyscy na diesla, ale ja w 80% bardzo krótkie trasy będę nim robił i DPF zajadę w pół roku, więc chcę benzynę w automacie. Bardzo proszę o opinie od użytkowników takich samochodów. Z drugiej strony 182KM z 1.6 pojemności to dużo mocy więc może nie jest tak źle...
No nie wiem jaki dealer Ci nagadał takich głupot, ale chyba powinien z nim ktoś z Ford Polska porozmawiać poważnie.
Jeżeli skrzynię PowerShift nazywa wolną i przestarzałą to chyba powinien zmienić zawód. Chyba, ze coś przeoczyłem i wymyślono już skrzynię 4 sprzęgłową... Co do reszty kretynizmów które Ci nagadano to nawet nie chce mi się wypowiadać.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 08:55   #3
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał apko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy jest ktoś kto ma nową Kugę lub jeździł w wersji benzyna + automat?
Poczytaj wpisy kolegi vpw. Jest chyba jedyny na tym forum z taką konfiguracją.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 09:24   #4
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem jaki dealer Ci nagadał takich głupot, ale chyba powinien z nim ktoś z Ford Polska porozmawiać poważnie.
Jeżeli skrzynię PowerShift nazywa wolną i przestarzałą to chyba powinien zmienić zawód. Chyba, ze coś przeoczyłem i wymyślono już skrzynię 4 sprzęgłową... Co do reszty kretynizmów które Ci nagadano to nawet nie chce mi się wypowiadać.
Ano widzisz, problem w tym, że PowerShift montują tylko do diesli, a do benzyny to zwykła 6 biegowy automat się należy. Nie wiem dlaczego robią taki kretynizm,
może związane jest to z napędem 4x4 ?? Nikt w fordzie nie potrafi mi tego wytłumaczyć. Może przyczyna jest taka, iż ta zwykła skrzynia automatyczna jest znacznie tańsza w produkcji...
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 11:55   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

apko - jeżeli sprzedawca odradza Ci taką konfigurację, to chyba jest coś na rzeczy prawda? Obecnie nie warto kupować Kugę z tą skrzynia, bo jest serio do bani.

Prawdopodobnie dopiero po faceliftingu wejdzie silnik 1.5EB z nową skrzynią i wtedy ewentualnie można się zastanawiać. Ale żreć będzie i tak, bo to ciężka buda, duże opory toczenia i powietrza... Lepiej kupić diesla 2.0TDCi 140KM i zrobić upgrade na 163KM.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 18-09-2014 o 11:57
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 13:28   #6
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Tak się składa, że moje Mondeo jest wyposażone w tą "zwykłą, powolną i do kitu" skrzynię Aisin AWF21.
Życzę każdemu użytkownikowi automata takiej skrzyni.
Bezobsługowa, o klasycznej konstrukcji, z badzo dużą kulturą pracy.
Dla dealerów stanowią one jeden problem - jak napisałem powyżej są bezobsługowe. A w PowerShiftach (które pod względem działania są oczywiście super i wcale się z tego nie wycofuję) co 60 tys. km można klienta skasować na wymianę oleju i filtra, a potem z niecierpliwością czekać na wymianę dwóch kół dwumasowych.
Ujmę to tak - jeżeli macie szansę kupić jeszcze auto z AWF21 (lub TF81SC jak kto woli) to łapcie bo to już rarytas, podobnie jak wolnossące i bezawaryjne silniki.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 14:02   #7
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się składa, że moje Mondeo jest wyposażone w tą "zwykłą, powolną i do kitu" skrzynię Aisin AWF21.
Życzę każdemu użytkownikowi automata takiej skrzyni.
Bezobsługowa, o klasycznej konstrukcji, z badzo dużą kulturą pracy.
Dla dealerów stanowią one jeden problem - jak napisałem powyżej są bezobsługowe. A w PowerShiftach (które pod względem działania są oczywiście super i wcale się z tego nie wycofuję) co 60 tys. km można klienta skasować na wymianę oleju i filtra, a potem z niecierpliwością czekać na wymianę dwóch kół dwumasowych.
Ujmę to tak - jeżeli macie szansę kupić jeszcze auto z AWF21 (lub TF81SC jak kto woli) to łapcie bo to już rarytas, podobnie jak wolnossące i bezawaryjne silniki.
A jaki masz silnik? Może to połączenie skrzyni z ecoboostem tak słabo wypada, może skrzynia jest źle zestopniowana dla tego silnika, no nie wiem, mało ludzi na forum ma takie auto, a ci co piszą to narzekają. Coś chyba jest na rzeczy bo żaden diler nie ma takiego samochodu do jazdy testowej ... Ciekawe dlaczego?
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 14:19   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Kolega wyżej ma Mondka 2.3 161KM bez turbinki.... możliwe że w Kudze z EB ten duet działa gorzej....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 14:42   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Po pierwsze Kuga nie ma skrzynię Aisin AWF21, tylko GM 6F35 a po drugie, nawet jak by to był Aisin, to wcale to nie oznacza, że ta skrzynia będzie równie dobrze współpracować z 1.6EB jak z 2.3L N/A...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 15:36   #10
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Panowie, ja się z Wami wszystkimi zgadzam.
Inaczej będzie działać skrzynia z moim 2.3 HE, a inaczej z EcoBoost 1,6.
Nie miałem świadomości, że to nie jest Aisin tak nawiasem mówiac.
Ale... Co by to nie było to uważam, że dealer jest żałosny.
NIe udostępniając żadnego auta do jazdy próbnej, na podstawie własnego widzimisię opowiada bajki.
Są oczywiście skrzynie lepsze i gorsze, ale niech nie bredzi że współczesny 6-biegowy automat będzie do kitu. Niech pozwoli to sprawdzić, a nie opowiada bajki.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.