Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2010, 15:17   #1
wariat84_84
 
Postów: n/a
Domyślnie Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Witam, jestem zainteresowany kupnem Fokusa 2005-2007 rok z silnikiem 1,6-1,8 TDCI , tylko chciałbym sie mniej wiecej dowiedzieć od kogoś kto już ma jakieśkolwiek doświadczenie na tym samochodzie czy watro kupić taki model forda jesli tak to z jakim silnikiem najlepiej i jeśli są awaryjne to co najczęsciej pada? Pytam dlatego bo ktoś mi zaoferował kupno takiego z 2006 TDCi 90KM (podobno spalanie 4,5 - 5-5 L./100Km) 160.000 tysiecy przebiegu pierwszy właściciel , z Polskiego salonu , cena to 26,- tyś myślę że do 25,- zejdzie. no i znalazłem też fokusa z roku 2007 tez taki sam silnik to stronka do niego ( http://moto.allegro.pl/item976365744...it_cenowy.html
) za 25,400 + rejestracja . No i pytanie , jak te Autka sympatyczne sprawują się jak sie nimi bardzo dużo jeździ miedzy innymi na taxi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy są bardzo awaryjne ?? Bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry Bardzo Dziękuje wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 15:26   #2
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

O silnikach diesla jest już multum informacji napisane, wystarczy użyć szukajki, tak na szybko warto wspomnieć że w wersji która Cię interesuje (1.6 TDCI 90KM) nie ma dwumasowego koła a to dość ksoztowny element.
P.S. Takie tematy to raczej w Ford Garage-->Kupujemy auto, moderator może Ci zrzucić temat (regulamin)
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 15:40   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

w dieslach generalnie psuje się to samo w każdym jednym: dwumasa (jeżeli jest), wtryski i turbo jak się nie dba albo nie wie się jak używać.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 15:57   #4
Lelon
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Raszyn
Model: C-Max Energi
Silnik: 2.0 plugin hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 497
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Z silników diesla najlepszy jest 2.0TDCI 136KM. Zarówno pod względem awaryjności, trwałości jak i osiągów.
Lelon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 15:58   #5
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Cytat:
Napisał benny86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak na szybko warto wspomnieć że w wersji która Cię interesuje (1.6 TDCI 90KM) nie ma dwumasowego koła a to dość ksoztowny element.
w 1,6 tdci 90KM jest kolo dwumasowe
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 19:02   #6
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Cytat:
Napisał wariat84_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, jestem zainteresowany kupnem Fokusa 2005-2007 rok z silnikiem 1,6-1,8 TDCI , tylko chciałbym sie mniej wiecej dowiedzieć od kogoś kto już ma jakieśkolwiek doświadczenie na tym samochodzie czy watro kupić taki model forda jesli tak to z jakim silnikiem najlepiej i jeśli są awaryjne to co najczęsciej pada? Pytam dlatego bo ktoś mi zaoferował kupno takiego z 2006 TDCi 90KM (podobno spalanie 4,5 - 5-5 L./100Km) 160.000 tysiecy przebiegu pierwszy właściciel , z Polskiego salonu , cena to 26,- tyś myślę że do 25,- zejdzie. no i znalazłem też fokusa z roku 2007 tez taki sam silnik to stronka do niego ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
) za 25,400 + rejestracja . No i pytanie , jak te Autka sympatyczne sprawują się jak sie nimi bardzo dużo jeździ miedzy innymi na taxi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy są bardzo awaryjne ?? Bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry Bardzo Dziękuje wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam.


W awaryjności w 2008 roku 2 miesce w 2009 6 miejsce na 250 aut.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wklejam najnowszą tabele z Auto śwaita
Są analizywane usterki do 100 tyś i potem auto rozbierane całkowicie w celu sprawdzenia zużycia części.
Co jakiś czas nowe autko pojawia się w testach, teraz był to vw fox - jak widac fordy ładnie a vw dno

http://img192.imageshack.us/img192/1714/img6797b.jpg

Focus 8 Passat 41 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Najmniej awaryjne auta od 100 do 150 tys. km

5. Ford Focus
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 20:32   #7
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Kolega chciał pewnie małe podsumowanie, więc:
- Focus to niezłe auto, jego największą zaletą jest super zawieszenie, prowadzi się bajecznie
- TDCI 90KM jest ponoć nieco za słaby, aby odpychać 1400kg masy
- TDCI 1.8 115KM radzi sobie dobrze (choć ma turbodziure) i jest uważany za niezbyt awaryjny (starsza 8-zaworowa konstrukcja)
- TDCI 1.6 109KM jest nowszy (francuska robota chyba, 16 zaworów więc kultura pracy lepsza), mniejsza turbodziura, lecz trapi go więcej problemów niż 1.8 115KM (wg. obiegowej opinii tego forum)
- TDCI 2.0 136KM mówią, że "to jest to" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odpycha się super, kultura pracy nieco lepsza od 1.8 oraz uznawany jako jednostka mało awaryjna
- spalanie te silniki mają niewielkie, w trasie zamykają się w 5,5L zaś po mieście trzeba liczyć się ze spalaniem 7-8L

Jakby na to nie patrzeć, w tych dieslach przypadłością jest dwumasa (średnio 140-180 tyś km), której koszt wraz z kompletem sprzęgła przekracza 2000zł brutto. Drugim punktem jest chyba turbosprężarka, która potrafi nawet unieruchomić auto na drodze. Ale tutaj jest różnie - jedni robią 250kkm, inni 80kkm.

Ostatnio edytowane przez rufik ; 09-04-2010 o 20:35
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 14:21   #8
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

haha, taką jednorazówką jak focus 2 po lifcie jeszcze nie jechałem...
1,6tdci, czy wcisniejsz gaz do dechy czy stopniowo tak samo przyspiesza...
naprawdę jestem rozgoryczony tym autem, jak można taką kupę produkować...i ludzie to kupują...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja mam wersję z floty, wiec jest okrojona niby klima szyby... ale...ta kierownica plastikowa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. obiciówka drzwi....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie wspomnę o plastiku licznika, na którym widać na srodku ślady po formie odlewczej...
no takie ewenementy????
plastik, plastik wszędzie plastik.... no i do tego tandetny

dla mnie to tandeta maksymalna...teraz w modzie jest jest pół kilometra do szyby...nie wiem po co?? tylko problem w wycieraniu...

nie, nie nie,
mam prywatnego focusa I co prawda ghia, ale jest zwinniejszy przyjemniejszy w prowadzeniu, i tam jeszcze widać przyłożenie się do jakości..po prostu czuć to auto..

ale focus II... dla mnie to porażka jak można coś takiego kupować???
jeżdże jak w bunkrze...cięzki, masywny i nie czuje kontaktu z nawierzchnią..

ale twój wybór.. ja mówię nie temu czemuś...

nie wspomnę o mercedesie W124 bo ten to wygląda jak ręczna robota przy nich obu....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 16:34   #9
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

Hmmm.Kolego musisz poprosić szefa,żeby wam Lexusy pokupił.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 22:55   #10
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?

He, he nie słuchaj kolego majsterusa. On jest jakiś skrzywiony. Focus jest ok.Ja jeżdżę ponad 3 lata i mechanicznie bez zarzutu.Oczywiście zależy jak trafisz.No i rdza niestety żre te auta.pozdr.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.