Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2014, 09:49   #231
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Nikt nie mówi ani nie mówił,że Ci się nie chce. Jeśli obecnie nie ma modułów w tej cenie to jest to pewno czymś spowodowane, może dużym zainteresowaniem a może upublicznieniem wiadomości jakie jest oznaczenie modułów obsługujących składane lusterka naprawdę nie wiem. Tak czy inaczej mam juz za sobą dobór modułów w 3 autach (łącznie z moim) i możesz mi wierzyć,żaden moduł nie kosztował więcej niż 100zl (nie wliczam przesyłki).

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 14:34   #232
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Odgrzebie trochę temat.

Czy ktoś mógł by zebrać w dwóch trzech zdaniach cały ten wątek i napisać wprost.

Co trzeba zrobić aby wymienić zwykłe lusterka manualne na składane z automatem.

1. Lusterka elektryczne
2. Panel z przyciskiem
3. Moduły poliftowe obsługujące składanie lusterek (pełny numer, jakieś oznaczenie, jak rozróżnić lewą i prawą strone)
4. Coś jeszcze bo myślę, że ElmConf każdy ogarnie.

Myślę ze to się każdemu przyda kto się będzie za to zabieral.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 15:09   #233
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Moduły poliftowe obsługujące składanie lusterek (pełny numer, jakieś oznaczenie, jak rozróżnić lewą i prawą strone)
Nie da się jednoznacznie napisać pełnego numeru modułu poliftowego(wtedy mamy automatycznie rozkładane i składane lusterka z pilota),ponieważ należy taki moduł dobrać pod swoje wyposażenie auta,tak by nowy moduł obsługiwał wszystkie funkcje auta.Oczywiście można zakupić moduł o maksymalnym wyposażeniu,ale trafienie takiego na allegro graniczy z cudem-sam osobiście widziałem tylko 1 sztukę przez 1,5 roku codziennego zaglądania na allegro.
Dodatkowo jeszcze trzeba sprawdzić,czy ma się instalacje elektryczną po miedzy lusterkiem a modułem-chodzi o składnie lusterek oczywiście.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 15:29   #234
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Wymiana lusterek raczej idzie razem z pełną wiązką o ile się nie mylę, tutaj pytanie ile pinów ma mieć lusterko składane elektrycznie. W internecie często brak jest opisu natomiast podana liczba pinów.

W takim razie po czym dobierać moduły do swoich samochodów. Jak porównać przedlift z polift aby wszystko grało.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 15:47   #235
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tutaj pytanie ile pinów ma mieć lusterko składane elektrycznie
7 pinów lusterko składane elektrycznie
11 pinów lusterko składane elektrycznie + pamięć.
Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie po czym dobierać moduły do swoich samochodów. Jak porównać przedlift z polift aby wszystko grało.
Dobierać trzeba tylko i wyłącznie po wyposażeniu auta-trzeba wiedzieć za co odpowiadają poszczególne piny modułu.
Kilka miesięcy temu dobierałem moduły koledze z Gdańska i po zdjęciu tapicerki okazało się ,że jego auto posiada maksymalne przedliftowe moduły(łącznie z pamięcią foteli)oraz instalację do pamięci.W aucie oczywiście nie było foteli z pamięcią,ani kolega nie zamierza tego dokładać,więc dobrałem prostsze moduły poliftowe bez pamięci.Wszystko działa jak należy.
Wynika z powyższego przypadku ,że nie należy sugerować sie starymi modułami,ani instalacją w drzwiach.Tak jak napisałem trzeba patrzeć na wyposażenie auta.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 15:54   #236
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Czy jesteś mi wstanie powiedzieć po czym poznać czy moduły są maksymalne lub czy obsługują składane lusterka. Nie zależy mi na automacie tylko na samym składaniu elektrycznym za pomocą przycisku.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 16:04   #237
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

np.

9G9T 14B533 CC
9G9T 14B533 HC

w tym wątku Kolega mm32 umieścił schemat

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

po przeczytaniu może dołożysz lampki w drzwiach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7 pinów lusterko składane elektrycznie
ale 8 kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 17-12-2014 o 16:14
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 16:25   #238
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Tych modułów to ja osobiście bym nie podjął ryzyka montażu,bo nie "wchodzą" mi w ECAT,więc ich pochodzenie może być różne(mogą pochodzić np z Volvo).
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 16:57   #239
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile pinów ma mieć lusterko składane elektrycznie. W internecie często brak jest opisu natomiast podana liczba pinów.
Tak jak pisał mm32 - 7 pinów (skaładane) i 11 pinów (składane + pamięć).
Natomiast często w opisach sprzedawców podane jest 8 i 12 pinów i takie lusterka można brać, bo w rzeczywistości jest to 8 kabli ale 7 pinów oraz 12 kabli ale 11 pinów. Po prostu w jednym przypadku 2 kable wchodzą w 1 pin
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 21:57   #240
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Zdążyłem się już zorientować natomiast spisałem sobie numer swojego moduły w drzwiach kierowcy:

7G9T-14B533-CD

Miał bym prośbę do kogoś posiadającego odpowiednie narzędzia o "rozkodowanie" tego numeru.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wtyczka od strony samochodu ma wszystkie kable, natomiast ta wchodząca do lusterka z oczywistych względów tylko 6.

Co do lampek już sobie dołożyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.