Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2011, 09:38   #111
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Parkuj na płaskim. Rynienka ma dość niski rant i jeśli parkujesz przodem w dół to po prostu deszczówka przelewa się. Możesz parkować też odwrotnie - przodem w górę.

__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 09:52   #112
mmmm20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Jezeli bede parkowal przodem w gore, to nie bedzie sie przelewac woda?? Wydawalo mi sie, ze jak parkuje przodem w dol, to woda nie bedzie sie przelewac??

Czy uszczelnienie podszybia mogloby pomoc, tzn mniejsza ilosc wody w rynience, brak przecieku przy parkowaniu z gorki??
mmmm20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 10:28   #113
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Nie wiem jak stromy masz podjazd. Rynienka nie sprawdza się jeśli auto jest mocno pochylone. Problem był opisywany na forum.
Uszczelnienie może pomóc, ale nie musi.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 20:17   #114
mmmm20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Z ciekawosci zajechalem do aso forda, kierownik serwisu stwierdzil ze juz dawno sie nie uszczelnia podszybia zadnym srodkiem, natomiast powiedzial ze jest jakis nowy typ podszybia, tylko ciezko bylo sie dowiedziec co w nim nowego? Impreze wycenil wymiania+podszybie na okolo 300zl O_o.

Musze dosuszyc to co jest pod ta wykladzina, co musze odkrecic zeby odslonic podloge od strony pasazera chociaz troche, bo z wierzchu wysychlo, a pod spodem gnoj :/
mmmm20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 11:12   #115
malag201
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Model: Ford focus
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Mi też cieknie od strony pasażera. Wyjąłem z bratem podszybie i w rynience mniej więcej na wysokości lewego boku filtra kabinowego jest okrągła dziura... zasilikonowaliśmy ją i przestało ciec, ale po ostatnim deszczu znów zaczęło. Jeszcze nie sprawdzałem, czy może silikon się rozszczelnił, ale pytanie jest takie:czy w rynience powinna być dziura? Nie wygląda to na jakąś samoróbkę.

A dodam jeszcze, że po zdjęciu podszybia wylaliśmy obok filtra kilka konewek wody i nic nie ciekło, więc to na bank musi wlatywać przez filtr....
malag201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 11:37   #116
Valkyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

też miałem ten sam problem wiem że to uciązliwe nawet mam identycznego focusa jak i Ty ;p też 2002 rocznik 1.8 TDCI a problem rozwiązałem tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a w misce otwór jest fabrycznie, a z tą mistką to jest tak że jak jest za duży deszcz to nie nadąża odprowadzać wody albo jedziemy po stromym terenie albo stoi samochod poczas deszczu stromo i sie leje woda przez filtr do kabiny samochodu pod nogi pasażera, nowe podszybie + pasta kosztuje 170 zl (oryginalne forda) + pasta 40 zł + montarz w jakimś serwisie bądź u mechanika około 100 zł z uszczenianiem a ja zrobiłem to za 10 zł 30 gr
za uszczelkę podwójną do okien i drzwi dałem 10 ;p bo kupiłem jej 4m zeby na zapas było za śrubki oraz zaślepki 30 gr więc jest to duuuuuuuuuuuuużo taniej i woda przestała się lać przynajmniej ja tego już nie zauważam a problemów z suszeniem miałem duuuuuużo jeszcze jak odepniesz fotel o ile masz poduszki w fotelach to powinno sie akumulator odpiać a ja bez odpiętego robilem bo nie wiedzialem, ale wiedzialem ze nie wolno kluczyka przekrecać więcn ie przekręcałem i żadnych błędów poduszek nie wywaliło,
Valkyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 11:54   #117
malag201
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Model: Ford focus
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Poszukam w obi uszczelki, tylko Ty napisałeś, że dałeś ją na zewnątrz? Ja bym ją wrzucił między podszybie a szybę ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malag201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 12:14   #118
Valkyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

yyyy gdzie napisałem że dałem ją na zewnątrz ofc że między podszybie a szybę zaraz przy brzegu gdzie kończy się podszybie i styka się z szybą jak podkleiłem tą uszczelkę dociągnałem wkrętami zamiast tych dziadowskich spinek to trzyma się wszystko ładnie nic nie odstaje i woda nie ma prawa tam wejść ;p
Valkyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 12:17   #119
malag201
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Model: Ford focus
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

Hmm, zamotałem się, nie spojrzałem kto napisał ten poradnik i myślałem, że Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malag201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 12:18   #120
Valkyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda na dywaniku pasażera:(

poczytaj sobie tam jeszcze komentarze i posty co są pod spodem to wlaśnie piszą że zakładali uszczelkę zamiast masy uszczelniającej
Valkyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.