Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2017, 16:28   #1
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Test zegarów...

Witam
Czy ktoś może mi pomóc że wskazaniami temperatury? Chodzi o to że samochód jak się nagrzeje i wskazówka pokazuje prawie pion to w teście zegarów jest 137 'C. Jak auto stoi to po nocy wskazówka leży a w teście jest 63'C.

Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 16:36   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Test zegarów...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , kolega technik08 wyjaśnił jak to odczytać w poście #2 tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 17:04   #3
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Dzieki kolego, bardzo to pomocne jednak po podstawieniu wartości wynika ze temperature mam na poziomie 92.5'C. Jesli tak to powinien mi sie otworzyć termostat (jest sprawny,stary też był) bo ponoć otwiera sie w 89'C. I jeszcze ta wskazówka co nie stoi w pionie tylko 2-3 mm przed tą na środku?
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 18:51   #4
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Wskazówka przy sprawnym termostacie powinna wychylic sie dokladnie tak jak u Ciebie, czyli kilka mm przed pion. U mnie tez tak jest.
lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 07:04   #5
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Troszkę to irytujące ale skoro ma tak byc to ok. A powiesz mi jeszcze gdzie znajdę w tym silniku czujnik temperatury? Czy u Ciebie spadek temp. po włączeniu ogrzewania na max też występuje? Ale co ciekawe tylko wskazówka wskazuje że temperatura spadła bo z nawiewów leci ogień.
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 08:00   #6
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Coś mi dziwne z ta wskazówka kilka milimetrów przed pionem. Wychodzi na to ze mam od 11 lat uszkodzony termostat bo u mnie jest idealnie w pionie. Silnik nawet w zimę się ładnie grzeje i temperatura według wskazówki 90.
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 08:59   #7
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Cytat:
Napisał szkodnik85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi dziwne z ta wskazówka kilka milimetrów przed pionem. Wychodzi na to ze mam od 11 lat uszkodzony termostat bo u mnie jest idealnie w pionie. Silnik nawet w zimę się ładnie grzeje i temperatura według wskazówki 90.
Szkodnik85 bo Ty masz inne 90 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a poważnie u mnie też mini-minimalnie przed środkiem. Kiedy miałem uwalony termostat było w połowie/połowy. Po wymianie na oryginał tak pokazuje jak u kolegi minimalnie przed pion.
Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 13:28   #8
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Cytat:
Napisał Kafar1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy u Ciebie spadek temp. po włączeniu ogrzewania na max też występuje? Ale co ciekawe tylko wskazówka wskazuje że temperatura spadła bo z nawiewów leci ogień.
Jest to prawidłowe zachowanie się wskazówki, temperatura zawsze spadnie po włączeniu nawiewu a ciepłe powietrze będzie lecieć. No chyba że to jakoś drastycznie spada to wtedy się trzeba temu przyjrzeć.

Cytat:
Napisał Plakat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkodnik85 bo Ty masz inne 90 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haha faktycznie może ja mam inne 90 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czytałem kilka wątków na ten temat i tam kilka osób pisało że wskazówka zostaje im kilka mm przed pionem. Jest to dla mnie dziwne bo w każdym samochodzie którym sie poruszałem zawsze byl to pion i tak mam dalej tez w Focusie. Może to wina czujnika temperatury i on jakoś fałszuje wynik.
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 15:42   #9
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Test zegarów...

Dla mnie też to troche dziwne bo wcześniej jeździłem golfem 4 też benzyna 1.8 125KM i nie wazne co bym robił czyli moglem puszczac ogrzewanie na max i w dodatku stać nawet zimą to wskazòwka była idealnie w pionie. A co oprocz termostatu moze odpowiadać za to ze wskazówka leci w dół ? Jakiś czas temu jadac drogą z górki na 5 biegu bez gazu temperatura spadła prawie do 70'C.
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.