Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2012, 12:07   #1
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Brak mocy, wysokie spalanie

Witam, wiem, że było już dużo tematów o tym, przeczytałem chyba 90% z nich i nie znalazłem odpowiedzi na to co chciałem dlatego zakładam kolejny, może ktoś pomoże. Generalnie mój problem jest trochę złożony. Mam forda mondeo mk3 i około 1,5miesiaca temu "wybuchł" mi silnik, korbowód wyszedł bokiem, tłok skruszony i ogromna dziura w górnej pokrywie silnika. Tak więc trzeba było kupić nowy silnik (zaznaczam, iż mowa jest o 2.0 TDCi 130kM). Na "starym" silniku samochód jeździł zajebiście, moc była, spalanie na trasie jadąc 100-110 5,5l przy 130-140 około 6,3l. Zleciłem mechanikowi wymianę tego silnika. Nowy silnik został włożony, ale ze starego został osprzęt (wtryski, dwumasa - gdyż przed zdarzeniem z silnikiem jakiś miesiąc wcześniej wkładałem nowy dwumas, i całe kompletne sprzęgło). Po odebraniu silnika i pojechaniu na trasę zauważyłem, że w szczególności na 5 i 6 biegu nie ma mocy, tzn przyspiesza tak jak stary Mercedes w124 z silnikiem wolnossącym i do tego spalanie przy 90km/h wychodziło 9.0L. Tak więc wróciłem do niego i wykazali mi na komputerze, że wtryski są do wymiany (korekta spalania -1,2 i -1,9). I tutaj zaczyna się mój problem, gdyż ciężko mi jakoś w to uwierzyć, że wtryski, które wcześniej działały dobrze i nie było żadnych problemów z nimi, nagle w nowym silniku padły. I teraz chce jakoś to udowodnić, że oni coś mogli mi z nimi porobić i je zepsuć. Tylko właśnie nie wiem jak to zrobić. Lub też wykazać, że przy zmianie silnika itp oni coś innego mogli zepsuć. A i zaznaczam, że nie wyskakuje mi żaden błąd na kompie i nie zapala mi się żadna kontrolka (ani sprężynka, ani CHECK ENGINE) I generalnie moje pytania to:
1. Czy to na pewno wina wtrysków, że większe spalanie i brak mocy?
2. Czy jestem w stanie im jakoś dowieść, że to jest ich wina?
3. Czy oprócz przetartych przewodów i opiłków, może być inna przyczyna tego?

Jeżeli coś nie dopisałem, a jakieś info może się przydać to mówcie, bo naprawdę zależy mi na rozwiązaniu tej sprawy, bo już mam dość tego mechanika.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-03-2017 o 09:07
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 19:11   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

kolego daj do sprawdzenia wtryskiwacze,i niech spróbują wpisać na nowo kody wtryskiwaczy
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 20:31   #3
pawcio71
ford::average
 
Avatar pawcio71
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK3 .Galaxy 2.0i.
Silnik: 2.0TDCI,2.0i lpg
Rocznik: 2007,1997
Postów: 172
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

A drożność katalizatora i ew. DPF sprawdzone?Korba wyszła na wysokich obrotach naturalnych czy np.dostał samozapłonu?
pawcio71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 21:37   #4
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie

DPFa brak, naturalnych obrotach ale nie wysokich, około 2,5tysi bylo i na 1 przy normalnym ruszaniu .. gdzieś tylko musze znaleźć w Poznaniu gdzie mogą mi sprawdzic te wtryski

Po daszym czytaniu forum nasuwa mi się kolejne pytanie. Czy po wsadzeniu starych wtryskow, do nowego silniki nalezy je na nowo zakodowac lub wykonac samoadaptacje (jak to jest w przypadku tych silnikow TDCi ?) I czy jezeli tego mechanik nie wykonal, to czy ma jakis sens wykonanie tego teraz po przejechaniu 600km trasy ?

Ostatnio edytowane przez Marek ; 19-03-2012 o 13:52 Powód: Regulamin pkt.21
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 22:52   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

W mondku jest tak że jeśli sterownik ma jakieś kody zapisane w pamięci ( a twój ma bo kontrolki się nie świecą) to po kilkudziesięciu czy kilkuset kilometrach gdy już samoadaptacja zrobi swoje powinno wszystko działać dobrze. Tzn moc, dym, spalanie, odpalanie powinno być w normie.
korekty dopuszczalne na wtryskach ponoć są -2.0/+2.0 (ale tego niestety pewien nie jestem) więc jakby się w normach mieścisz. Z resztą tdci zwykle dobrze jedzie a już wyrzuca sprężynkę, a nigdy nie ma tak że słabo jedzie a sprężynki jeszcze nie ma. ewidentnie coś spierdzielone, ja bym wracał do mechaniora.
Więc w skrócie:
1. Według mnie nie.
2. Raczej nie.
3. Tak.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 00:45   #6
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

własnie wróciłem z przejażdżki z kumplem aby zrobić testy i jest tak, że ewidentnie nie ma mocy (na żadnym biegu nie ma tego, co było wcześniej), przy prędkości stałej 120km/h spalanie 8,8l (w/g kompa, wiem, że to nie do końca wiarygodne ale na razie moge tylko to powiedzieć) a przy prędkości 70km/h i 5 biegu spalanie 4,7-5,2l ... wiec ja tez nie daje wiary, aby to były wtryski tylko jest gdzieś indziej problem. Jeżeli te korekty co wskazałes są poprawne to jadę do nich z powrotem i robię aferę.
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 21:21   #7
radjah
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

Ratujcie! Wtryski sprawne,a spalanie 10.5/100 przy spokojnej i ekonomicznej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondeo 2.0 TDCI 130 kucy,przepływomierz? Czujnik ERG? Co robić? Palił w trasie 5.4 a teraz taki skok...Dymienia brak,smrodu brak,pomysłów brak. Nędza...
radjah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 11:59   #8
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

Ja jeszcze jeden objaw mam, że przy wyższych obrotach (2,5 w gore) leci biały dymek za mną, EGRa czyscilem wczoraj z kumplem i moj, w porownaniu do Oplowskiego byl czysciutki. Ma ktos jeszcze moze jakiś pomysł co to może być?

Jeszcze jedno pytanie, czy jak ktos z Was czyscil EGRa, to powiedzcie mi jak ten tloczek u Was chodzil ? Ciezko, ze trzeba bylo mocno wciskac, aby cokolwiek sie ruszyl ? Czy tak delikatnie ?

Ostatnio edytowane przez siter ; 14-03-2012 o 12:03
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 13:40   #9
radjah
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

Jadę dzisiaj do autoelektryka i mam nadzieję,że po podłączeniu pod komputer będę już mądrzejszy o co kaman z tym spalaniem 10.5/100 ON :]
radjah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 18:34   #10
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Brak mocy, wysokie spalanie

Napisz co i jak Ci powiedział, moze mi tez to cos podpowie..
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.