Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2015, 21:20   #21
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , mam ten objaw losowo zawsze na tej samej drodze, nigdzie więcej komunikat mi się nie wyświetla. Z tą różnicą, że nie mam błędu DTC w EHPAS. A więc 300m po piachu na pierwszym biegu, pierwszy zakręt w lewo pod górkę, podczas pokonywania następnego zakrętu w prawo pokazuje się komunikat "uszkodzony układ wspomaganie kierownicy" wraz z zapaleniem kontrolki ESP. Po około 30m wszystko wraca do normy, w tym czasie nie czuję utraty wspomagania kierownicy. Zaznaczam, że dzieje się to losowo, ale zawsze w tym samym miejscu ??? Taka zagadka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 12:51   #22
Bukson
ford::average
 
Avatar Bukson
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-03-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

Widocznie ta droga nie służy mu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam tak samo jak wyjeżdżam z domu. Dodatkowo z tego co wyczytałem kiedyś na jakimś zagranicznym forum, to że nasze Fordziki po prostu się gubią jak kierownica sobie chwilę pofruwa i wyrzuca bardzo szybko błąd. Według mnie i informacji, które posiadam ja bym to olał. Mam tak, błąd siedzi, a wszystko działa ok, to po co być, aż tak przewrażliwionym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
__________________
"If I had asked people what they wanted, they would have said faster horses"
~Henry Ford
Bukson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 05:57   #23
Pawson8
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Radomsko
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

Bump:
Cytat:
Napisał Bukson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widocznie ta droga nie służy mu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam tak samo jak wyjeżdżam z domu. Dodatkowo z tego co wyczytałem kiedyś na jakimś zagranicznym forum, to że nasze Fordziki po prostu się gubią jak kierownica sobie chwilę pofruwa i wyrzuca bardzo szybko błąd. Według mnie i informacji, które posiadam ja bym to olał. Mam tak, błąd siedzi, a wszystko działa ok, to po co być, aż tak przewrażliwionym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Bukson, troszkę odkopę temat...
Poradziłem sobie z tym błędem, a przyczyną nie był czujnik kąta skrętu Jak wskazywał na to komputer, a czujnik ciśnienia doładowania (chyba nie pokrecilem nazwy) za używkę czujnika zapłaciłem 15zl, do tego reset błędów na kompie i od tamtej pory mam spokój

Ostatnio edytowane przez Pawson8 ; 28-03-2017 o 06:03
Pawson8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 19:48   #24
KozaSE
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 19-10-2018
Model: Fokus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

Witam użytkowników , to mój pierwszy post na forum.
nie zakładam nowego tematu, a pytanie dotyczy tematu właśnie.

Pytanie główne, jak komuś się nie chce czytać tego poniżej -
Na którym pinie czujnika skrętu/prędkości wałka kolumny kierowniczej na maglownicy w kom. silnika ma być zasilanie + i jakie 12V czy 5V?
****************************
Obecnie jest tylko masa na pinie 2 czujnika TRW wychodzie z pompy. wiązka do pompy 100 procentowa ciągła bez zwarć ani przerw. zasilanie na pompie +15 po stacyjce 12V z bezpiecznika jest, B+ główny power jest ok.
****************************

Pytam bo mam problem ze wspomaganiem EPS w fokusie 1.8 tdci 2005 r.
Świeci kontrolka wspomagania, samo wspomaganie działa.
Diagnoza forscanem wykazuje :
w EPS:
C1956-70 na zapalonym silniku -Usterka obwodu prądowego test nie zakończony.
C1956 -F0 po ruszeniu i pokręceniu kierownicą, to samo usterka potwierdzona.
w liczniku :
U1900-20 usterka magistrali can błąd odbioru (po wykasowaniu dopiero po kilku odpaleniach lub następnego dnia się pojawia, Może wewnętrzna sprawa licznika , może uszkodzenia EPS własnie jako wtórna.

Moje pytanie i działanie :
Wymieniłem czujnik skrętu na maglownicy , na używany niby dobry wyczyściłem komorę z kołami wieńcowymi na maglownicy, bo był tam sajgon korozyjny-cały wałek kierowniczy od strony kierownicy a nawet i w kabinie jest mocno skorodowany i mam wrażenie ze stamtąd rdza wpada na dno komory z czujnikiem mogąc śmiało zakłócać prace czujnika. wydmuchałem i poskrobałem część tego co mogłem.
Mimo całego zabiegu nic to nie dało , błędy na obu czujnikach takie same. Oryginał jest szczelny i raczej wody nie dostał , bo plakiem go popryskałem i nie widać aby plak dostał się na płytkę elektroniki czujnika , przeciwnie w używanym czujniku dostaje się poprzez szczeliny tego przeżroczystego pokrycia górnego czujnika czyli kupiłem chyba szrot. tam były na obudowie czujnika aż rdzawe zacieki, a więc maglownica była chyba jeszcze gorsza niż moja.
Zająłem się więc elektryką -wiązką. Sprawdziłem trzy linie łączące czujnik skrętu wszystko ma ciągłość z wtykiem pompy ale jest tylko masa. piny w 100 procentach wszędzie ciasne sprawdzałem gold-pinami testowymi, ale nie ma żadnego napięcia na liniach czujnika, obojętnie czy jest wpięty czy wypięty. Sam czujnik nie wykazuje zwarcia do masy ani na linii sygnału , ani na zasilaniu tylko na których pinach one maja być ?
1 czy 3 ? o co pytam na początku.

Dzięki kolegom i pozdrawiam forumowiczów.
KozaSE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 21:40   #25
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

Czy na podstawie kodu błędu (C1956-30) można określić który czujnik jest do sprawdzenia? Z tego co pisał Tedi raczej chodzi o ten na maglownicy, ale wolałbym się upewnić.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 12:20   #26
gurthang
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-03-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika kąta skrętu

Cytat:
Napisał KozaSE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam czujnik nie wykazuje zwarcia do masy ani na linii sygnału , ani na zasilaniu tylko na których pinach one maja być ?
1 czy 3 ? o co pytam na początku.

Dzięki kolegom i pozdrawiam forumowiczów.
Mam identyczny problem, wymieniłem czujnik, zwarcia nie ma, a błąd występuje dalej, jakieś pomysły?


EDIT: U mnie byla to jednak skorodowana wiazka pompy wspomagania. Milo tak miec wreszcie zero bledow w kompie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gurthang ; 04-06-2020 o 09:12 Powód: rozwiazanie problemu
gurthang jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 15:38   #27
barthezz58
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Adaptacja czujnika kąta skrętu

Hej
W moim fordzie (mk2 2.0 tdci) regenerowana była pompa wspomagania.
Tydzien po regeneracji pojawil sie komunikat Usterka ukladu wspomagania z żołtą dioda. Komputer pokazuje usterke czujnika kata skretu.Mechnik ktory wymienial pompe obejrzal, powiedzial ze czujnik dziala, ale oni nie sa w stanie przeprowadzic adaptacji czujnika i tego bledu usunac. Jest wogole cos takiego jak adaptacja czujnika? Gdzie szukac rozwiazania tego problemu
barthezz58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.