Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2013, 16:49   #1
Adik-90
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Okolice Kielc
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V 75KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

Witam.
Posiadam fieste z 2004 roku z silniczkiem 1.25 75 KM. Wymieniałem ostatnio rozrząd dokładniej tydzień temu. Przed wymianą było wszystko cacy chodził jak należy. Teraz po wymianie objawy są następujące: podczas dojeżdżania do skrzyżowania hamowania wrzucania na luz spadają obroty do 400-500 i czasami zdarzy się że silnik zgaśnie. Dzieje się tak na rozgrzanym silniku. Nie wiem czy ma coś wspólnego gdy np hamuje silnikiem i wrzucam na luz obroty spadają oczywiście ze sprzęgłem wciśniętym. Świece podmienione dzieje się tak samo jak na starych, przewody miały przebicie także wymienione na nowe marki "BERU". Cewka dziś podmieniona na nową NGK i bez różnicy tak samo gaśnie. Przepustnica dziś rozebrana i czyszczona także bez różnicy. Powoli zaczynam tracić pomysły co może być przyczyną i co najlepsze komputer nie wywala żadnego błędu. ABS tez sprawdzone i działa ok. (sprawdzone bo gdzieś wyczytałem ze w wersjach z ABS nie ma czujnika prędkości ale nie wiem czy to prawda) szczerze łapę się każdej możliwej wersji co może być przyczyną.
Odnośnie rozrządu mechanik twierdzi że wszystko jest jak najbardziej ok i nie ma możliwości by to była wina z powodu złego ustawienia rozrządu czy cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę o wasze pomysły pomóżcie bo ja już wprost nie wiem czego się łapać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adik-90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 19:33   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

źle ustawiony rozrząd może być przestawiony nawet o 3 ząbki silnik krokowy do sprawdzenia
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 19:37   #3
Adik-90
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Okolice Kielc
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V 75KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

Dostałem informacje od mechanika ze specjalnie do mojego samochodu kupił blokady także zapewnia mnie ze nie ma możliwości by był źle ustawiony rozrząd.
Odnośnie silniczka krokowego. W tej wersji nie ma (informacja od mechanika). Dlatego czyszczona była przepustnica.

Przegladajac internet i czytajac jakie moga byc objawy przestawienia o jeden zabek zaczynam watpić w to co mowi mechanik...;/ Wprost idzie się załamać...

Ostatnio edytowane przez Adik-90 ; 26-11-2013 o 19:53
Adik-90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 13:24   #4
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

Odnośnie krokowca- sprawdz sam-są zdięcia na tym forum i się upewnisz czy jest,mam silnik chyba taki sam i u mnie jest-być może jest inne rozwiązanie w Twoim autku?
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 15:08   #5
Adik-90
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Okolice Kielc
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V 75KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

znalazlem temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w którym poszukują tego silniczka krokowego i jak użytkownik marban napisał ze w tego typu fiestach nie ma silniczka krokowego bo przepustnica jest sterowana elektronicznie.

Zrezygnowałem z tamtego mechanika i teraz poszukuje innego ktory bylby w stanie sprawdzic na 10000000% czy wszystko jest ok z rozrządem no i by znalazł przyczyne powodu gasniecia samochodu. Znacie moze jakiegoś mechanika dobrego z moich okolic ktorego mozecie polecić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Adik-90 ; 27-11-2013 o 15:13
Adik-90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 14:39   #6
cinek789
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: FIESTA
Silnik: 1.25 16V 75KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: po wymianie rozrządu "silnik gaśnie - spadające obroty podczas hamowania"

Witam mam pytanie do autora postu czy udało się usunąć usterkę bo jestem w tej samej sytuacji i nie wiem co robić ?
cinek789 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta mk6 , gaśnie silnik , rozrząd



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.