Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2015, 19:50   #11
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Powód nie palenia podałem wyżej, był to brak synchronizacji zapłonu spowodowany zużytym rozrządem. U mnie objawiało się to chrobotaniem w silniku.
Migotanie kontrolki "sprawdź silnik" może też być spowodowane zła masą na klemie akumulatora lub nadwozia.
Mechanik problem z paleniem powinien zacząć od sprawdzenia świec, czy mają dobrą iskrę, jak wyglądają, czy są suche (zalane benzyna i olejem nie zapalą)
Silnik tez musi dostawać paliwo pod odpowiednim ciśnieniem i powietrze; sprawdzić filtry!
Nie wiem jakie kable wymieniał, w tym silniku jest modułowa cewka zapłonowa! Przepływomierz wymieniony na oryginał sprawny??

__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 07-10-2015 o 21:36 Powód: ortografia
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 14:49   #12
Libron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2015
Model: Opel Corsa B
Silnik: 1.0
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Opel Corsa B 1.0 12V nie odpala

Wszystko juz dziala i pali jak bajka ... kable od elektryki wymieniane dokladnie nie wiem o co chodzi a i przeplywomierz chyba jednak zamiennik ale nie byle jaki mam nadzieje a ze mechanik dobry czlowiek i po znajomosci policzyl 650zl z czego 150 za robocizne wzial a dlubal w niej 2.5 tygodnia, wymienione filtry olej pompa przeczyszczona i swiece sprawdzone na koniec wymienil tak dziwna czesc dokladnej nazwy nie pamietam ale cos z wezem miala w nazwie wezownica cos cos takiego ale nie jestem pewien takze tak tylko z pamieci napisalem, ja sie nie znam ale wiem ze narazie nic corsie nie dolega a jeszcze kostke w stacyjce wymienil ale to raczej glupota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Libron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , rozrząd , wał , zapłon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.