Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2016, 17:55   #1
Larsenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Witam, jak w tytule. Mam rangera (rocznik 2013) z silnikiem 2,2. Czasami na drugim i trzecim biegu pojawiaja sie pojedyncze szarpnięcia, ale tylko przy delikatnem obchodzeniu sie pedalem gazu. Raczej rzadko to sie pojawia i ciezko jest to pokazać w serwisie. Macie jakis pomysl?
Pozdrawiam
Grzegorz


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-04-2016 o 13:46
Larsenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 11:52   #2
1.6TDCI
ford::beginner
 
Avatar 1.6TDCI
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Polska
Model: PX Ranger 2.2 DC Auto Limited
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Czy to wyglada jak gdyby sie sprzegla slizgalo?
Ja mam w automacie takie cus od 3 lat i...sie przyzwyczailem...raz jest raz nie ma...
1.6TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 18:10   #3
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

U mnie tez wystepuje, nauczylem sie jakos z tym zyc. Podejrzewalem ze to wina pedalu gazu, ze moze sciezki sa brudne lub przetarte ale w/g serwisu jest ok. z tego co wyczytalem na australijskim forum to odczyty z polozenia pedalu gazu sa jakos "tlumione" przez komputer zeby delikatnie przekazywac moc i moze tam gdzies tkwi wina. W Australii mozna kupic urzadzenie ktore w jakis sposob wylacza to zamulenie. Niedlugo mam ostatni serwis gwarancyjny i potem daje go na mapowanie. Podobno kasuja ta blokade pedalu i auto mocno odzywa. Jak juz bede mial zrobione to napisze
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez siepiet ; 10-07-2016 o 10:29 Powód: Ortografia
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 14:54   #4
Larsenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał 1.6TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to wyglada jak gdyby sie sprzegla ślizgało?
Nie wiem... Przy tym szarpnięciu obroty silnika raczej nie zmieniają się. A przy ślizganiu sprzęgła obroty podwyższają się, nie?

Może to rzeczywiście nic takiego. W tej chwili samochód ma ok. 103 tys. przebiegu i ten problem istniało chyba od początku, każdym bądź razie nie jest gorzej.
Larsenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2016, 05:46   #5
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Witam!
Mam c-maxa 2.0 tdci 2010. U mnie są podobne objawy. Na razie dwa podejrzenia. Dpf i egr. Dpf na pewno bo często się wypala i auto samo nie może z nim sobie poradzić. Jak zrobię porządek z dpfem to meczanor ma ogarnąć mi również egr. Zobacz czy Ci nie zaczął kopcić i więcej palić.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 22:50   #6
Larsenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał adamldz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Mam c-maxa 2.0 tdci 2010. U mnie są podobne objawy. Na razie dwa podejrzenia. Dpf i egr. Dpf na pewno bo często się wypala i auto samo nie może z nim sobie poradzić. Jak zrobię porządek z dpfem to meczanor ma ogarnąć mi również egr. Zobacz czy Ci nie zaczął kopcić i więcej palić.
Mój jest EURO5 czyli ma DPF. Ale od początku przy większych przyspieszeniach był widoczny lekki dym. Teraz tez tak ma. Czy tak ma być nie wiem? Choć w DPF nie bardzo wierze. Od nowości wykorzystuje samochód na długich trasach (800-1300 km/dzień).
Larsenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 19:55   #7
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

U mnie była turborura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dpf poszedł do wypalenia bo był zabity przez niepełne spalanie mieszanki z braku odpowiedniej ilości powietrza. Póki co jest pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 20:49   #8
Larsenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał adamldz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie była turborura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dpf poszedł do wypalenia bo był zabity przez niepełne spalanie mieszanki z braku odpowiedniej ilości powietrza. Póki co jest pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No tak. DIesle nie nadają sie na krótkie odcinki miejskie. DPF co chwile sie sie nadaje sie na wypalenie. Ale ja jeździe na długich trasach gdzie DPF sam sie zregeneruje.

Ktoś wspomniał o luzie na wału kardanowym. Ja też to mam. To tak ma być albo idzie z tym coś zrobić?
Larsenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2016, 13:03   #9
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Co do dpf-a to wytarczy wyskoczyc rozgrzanym autem na 10-15 minut na trase i sie wypali. Ja czesto czuje jak wypala gdy staje kolo pracy. Czekam wtedy kilka minut zeby mu nie przerywac.
Jesli jest bardzo zapchamy to zapala sie lampka kontrolna.
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 21:22   #10
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Wszystko cacy ale każdy dpf w końcu traci zdolność do samowypalenia, szczególnie jak się coś z autem dzieje np. lejąca turbina, nieszczelność na dolocie albo wtryski. U mnie wypalanie na autostradzie go dobiło bo turborura część powietrza zamiast w gary puszczała po maskę i było zbyt mało tlenu w mieszance. Efekt był taki że kopciuch szedł w rurę aż ją zatkał.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.