Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2008, 18:22   #11
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

Długo się nie cieszyłem. Dyskoteka rozpoczęła się od nowa ( trzy dni spokoju to za dużo). Chyba nic już nie da rady tylko wymiana całej deski z licznikami ( nowa około 1600 zł, pytałem w sklepie, jak powiedział mi sprzedawca po podaniu mojego VIN, są tylko 4 typy deski licznika, które bez niczego będą pasować do mojego modelu). A u ciebie AWALES jak jest? :554:

janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2008, 20:09   #12
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

naprawiło się chyba samo, znowu jest dobrze i nic nie miga. Zauważyłem jedną ciekawą rzecz, a mianowicie - jak pada deszcz albo jest wilgotne powietrze to wszystko jest OK. Żle się dzieje jak jest słoneczna pogoda i sucho. Awales a co u ciebie?
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 11:04   #13
antyfan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

Cytat:
Napisał janpen
naprawiło się chyba samo, znowu jest dobrze i nic nie miga. Zauważyłem jedną ciekawą rzecz, a mianowicie - jak pada deszcz albo jest wilgotne powietrze to wszystko jest OK. Żle się dzieje jak jest słoneczna pogoda i sucho. Awales a co u ciebie?
U mnie jest na odwrót, jak w nocy popada albo jest mgła to wtedy zaczynają wariować wskazówki i niektóre lampki. Przymierzam się do zrobienia tego czyszczenia wg instrukcji, o efektach powiadomię.
antyfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2008, 00:46   #14
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

bez wymiany deski na nową chyba się nie obejdzie. Teraz jest tak, że wskazówki stanęły w połowie, natomiast wyświetlacz cyfrowy licznika nie świeci wcale :fcp27
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 08:36   #15
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

od dłuższego czasu nikt nie podejmuje tematu. Pewnie jest tak jak u mnie, czyli NIC z tych włanych napraw :565:
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 10:00   #16
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

Hej. Długo nikt nie podejmje tematu. U mnie skończyło się na tym, iż kupiłem całą drugą deskę na allegro od Focusa Anglika ( bardzo tanio- 25 zł ) po zamontowaniu okazało się że wszystko jest OK, deska przechodzi poprawne testy. Jedyny problem to był taki, że licznik "anglika" naliczał odległości w milach. Mile to też nie problem - dobry elektronik od liczników robi to w 5 minut ( po wymontowaniu płytki elektronicznej, i za niedużą kasę ), cały "pic" polega na tym, aby skopiować pamięć ze starej deski ( scalak powyżej wyświetlacza ) i wgrać do nowej płyty. Jeżeli ktoś ma trochę doświadczenia w elektronice, to można przelutować pamięć. Taka obcja naprawy jest chyba najlepsza niż kupno nowej deski w sklepie firmowym za 1600 zeta. Problem deski przerabiałem z kilkoma fachmanami od elektroniki. Najczęściej nawalają tam tzw przelotki z jedenej warstwy płyty na drugą. Tych przelotek będzie z kilkadzesiąt i trudno zlokalizować, która z nich jest "walnięta". Dlatego też chyba moja obcja była najtrafniejsza z wymianą deski. POZDRAWIAM!!!! :fcp26 , :fcp26
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:34   #17
Bemix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2007
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

Witam

A czy przy tych problemach z predkosciomierzem, zrywał samochód na niskich obrotach ? i czy zaswiecała sie pomarańczowa kontrolka silnika - jako bład dla komputera ?
__________________
pozdr
Olek
Bemix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 18:51   #18
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

przy problemach z deską licznika nigdy nie miałem problemów z pracą silnika, były to tylko problem z prawidłowym wskazaniem zegarów i bezpodstawnym zapaniem się lampel lub i nie świeceniem wogóle. Tobie BEMIX rdziłbym podjechać do diagnosty która ma kompa do Focusa.
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 08:11   #19
Bemix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2007
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Re: Dyskoteka na wskaźnikach...

Ja juz mogę pisać pracę doktorską w temacie wskazań komputera diagnosty dla fokusa, ale nieznalezieniem faktycznej usterki. Komputer pokazuje takie dziwadła , że hej , zostaje tylko wolna inerpretacja , takie jak stosuje Urząd Skarbowy do różnych jasno zapisanych Ustaw.
__________________
pozdr
Olek
Bemix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 16:03   #20
zdzislaw43
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dyskoteka na wskaźnikach...

Witam ! Mam prawie taki sam problem . Od kilku dni ( minusowa temperatura na dworze) na zimnym silniku w moim focusie (1.8 benzyna sedan 2000r) przy uruchomieniu auta wskaźniki wychylają się na full , a gdy tylko silnik zaskoczy - opadają do normalnej pozycji . A jak silnik jest ciepły , to przy każdym następnym uruchomieniu jest okey . Czy przyczyna leży w tym samym miejscu co u was ? (awalesa ,janpen)
zdzislaw43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.