Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2012, 12:46   #1
Przemek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Falujące obroty i szary dym przy porannym odpaleniu.

Od trzech dni mam problem z odpalaniem samochodu rano (samochód garażowany), rano jak odpalam przez chwile (kilka sekund) strasznie kopci i wyczuwalna jest nierówna praca silnika (obrotomierz pokazuje normalne obroty). Później w ciągu dnia jest już ok, problem zawsze po kilkunastu godzinach.
Zastanawiam się czy nie zacząć szukania problemów od akumulatora tzn. samochód z 2005 akumulator jeszcze też, przebieg ok 260 tys. i tak sobie wymyśliłem, że bateria zaczyna padać nie daje rady podgrzać wszystkich świec i dlatego na początku wyrzuca nie przepaloną mieszankę, w drugiej kolejności stawiam na świece. Nie ma większego spalania, przyspieszenie ok., oleju nie bierze, tak jeździ bez zmian.
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Ostatnio miałem sporo wydatków na inne rzeczy (łożyska tył, koła i opony na zimę, żarniki itd) więc chciałbym zminimalizować listę eksperymentów Znalazłem podobne tematy w archiwum ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), dodawane jakiś czas temu może od tamtej pory pojawiło się więcej doświadczeń.

Przemek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 21:13   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Gdzie tu jest twój problem? Auto odpala, jeżdzi, oleju nie bierze, spalanie w normie. Jest to diesel, jak jest zimny musi kopcić dotąd aż złapie temperaturę, bo przejechał już 260 tys km, i ma już obniżoną kompresję w cylindrach ,tylko się cieszyć że tylko taki problem na ten przebieg.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 23:57   #3
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Tak jakby świece zaczęły protestować. Zacznij od sprawdzenia czy są sprawne.

Co do akumulatora. Oryginalna bateria Motorcrafta bez problemu wytrzymała u mnie 8,5 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 12:39   #4
Przemek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Podładowałem baterię ale problem nadal występuje, wydaje mi się na 99% że to właśnie świece, mam wszystkie objawy jakie opisano [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamówiłem świece, po wymianie napisze czy się coś zmieniło
Przemek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 15:10   #5
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

A kolor tych spalin jaki jest? Faktycznie trzeba zacząć od świec, choć dziwny ten diesel forda (bezpośredni wtrysk przy temperaturach powyżej 0 nie powinien w ogóle potrzebować świec).
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 20:38   #6
Przemek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Generalnie ciężko określić ani jasny ani jakiś mega ciemny - taki pośredni. najśmieszniejsze jest to, że świece już są może jutro się zabiorę za wymianę ale... problem z odpalaniem od poniedziałku przestał się pojawiać i już totalnie zgłupiałem.
Ponieważ świece i tak już mam to je wymienię od nowości nie były wymieniane, cena chyba ok płaciłem 39 za szt świeca fordowska
Przemek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 20:50   #7
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Podczas odpalania, spróbuj przytrzymać kluczyk ułamek sekundy dłużej...tylko tak żeby Ci automat nie zaczął strzelać w rozruszniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dosłownie chwilkę dłużej i zobacz czy jest efekt
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 09:06   #8
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Odpalanie rano

Przemek_ , tak na przyszłość , to nie musisz zakładać nowego tematu skoro podobne już są na Forum.
Weź pod uwagę , że jak dopiszesz swój post do już istniejącego tematu , zwiększa to szansę na szybszą i konkretniejszą odpowiedź. Więcej osób już czytało taki temat i posiada subskrybcję , więc dostanie powiadomienie , że pojawił się nowy post w takim temacie.
Poczytaj te tematy. Wyciągnąłem tylko dwa dla przykładu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ps. poprawiłem Twój tytuł tematu , bo był jakiś taki nijaki i niewiele z niego wynikało.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.