Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2006, 11:42   #1
konkordat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Szyba przednia, brak przelacznika podgrzewania.

Witam serdecznie po raz pierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprowadzilem sobie MK III z Niemiec i mam taki drobiazgowy problem. Oczywiscie zauwazylem ze jest podgrzewana przednia szyba, tylko nie wiedzialem jak ja wlaczyc, jednak stwierdzielem, ze do szczegolow zabiore sie pozniej. Jednak "pozniej" dowiedzialem sie ze aby wlaczyc te szybe musze miec jeszcze jeden przelacznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w mojm samochodzie niestety go nie ma. Czy ktos sie spotkal z takim problemem? Dodam ze samochod jest bezwypadkowy wstanie idealnym. A po drugie kto by wstawial szybe z nitkami do grzania (w przypadku np. jej wybicia) skoro jest ona znacznie drozsza od zwyklej?

Konrad

konkordat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2006, 11:46   #2
KIRUS1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2005
Skąd: Przemyśl
Postów: 35
Domyślnie

Witam ja tez mam taki problem sprowadzilem sobie tez mondeo tylko MKI i tez mam podgrzewana przednia szybe ale nie mam wlacznika mam tylko wlacznik ogrzewania tylniej i lusterek a przedniej nie mimo ze ma preciki itp ale nie moge jej uruchomic a bardzo by sie przydała chetnie dowiedział bym sie co trzeba zronic zeby ja uruchomic :fcp3
KIRUS1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2006, 11:47   #3
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Może po prostu komuś się przełącznik przydał :fcp13
Musisz sprawdzić czy jest pociągnięta instalacja, a przede
wszystkim, czy jest wtyczka w miejscu przełącznika.
Gdzie? To zaraz pewnie koledzy co mają MKIII napiszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2006, 12:08   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Co do instalacji to latwo sprawdzic zdejmujac plastiki przed szyba (na zewnatrz) ktore ukrywaja kabinowy filtr powietrza i mechanizm wycieraczek. Jak szyba jest podlaczona to zauwazysz tam ze ida do nie przewody, jak nie to beda wolne miejsca gdzie nalezy szybe podlaczyc. Jak je zdjac opisano w postach o filtrze kabinoiwym (wystarczy zdjac jeden). Poswiecony na to czas jakies 15-30 min i juz cos wiesz czy szukac dalej czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2006, 14:56   #5
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

a przełącznik do właczania ogrzewania przedniej szyby jest obok kotrolki właczonych halogenów i swiateł przeciwmgielnych z lewj strony kierownicy.
pozdrowionka

p.s. wyjmij plastik-zaslepke skoro nie ams ztam włącznika i zobacz czy jest kostka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2006, 16:08   #6
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Oj adi, temat rozbija się o MkIII, a tam (z tego co wiem) włącznik jest na konsoli środkowej przy zegarynce
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2006, 10:37   #7
konkordat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie

Zgadza sie w MKIII włącznik jest na konsoli srodkowej, zaraz obok przelacznika do tylnej szyby. Jak znajde chwile to pogrzebie i sprawdze kable pod filtrami p.pylkowymi i kostke pod zaslepka.

Konrad
konkordat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2006, 11:00   #8
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

wiem wiem ze zaczęło sie od MKIII ale KIRRUS1 z mk1 tez miał z tym problem wiec choc jemu chciałem cos podpowiedziec a moze i pomóc.
pozdrowionka
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2006, 12:41   #9
KIRUS1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2005
Skąd: Przemyśl
Postów: 35
Domyślnie

Ja wiem gdzie powinien byc przełacznik od szyby przedniej w moim MK1 ale go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musze przy wymianie filtra popatrzyc czy sa kable do szyby poprowadzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KIRUS1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2006, 18:48   #10
konkordat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie

Witam, sprawdzilem :fcp8 :
1. pod zaslepka jest kostka i kable do ktorych mozna podlaczyc wlacznik.
2. Po lewej stronie od filtra ppylkowego z szyby zwisaja dwa kable zakonczone wtyczka.
Niestety brak jest polaczenia szyby z puszka z bezpiecznikami, co ciekawe w puszcze (tej pod maska) jest nawet bezpiecznik 50A, ktory odpowiada za prad w szybie przedniej. Chyba zostaje mi wizyta u elektryka, ktory sprytnie polaczy elementy w calosc.
Pozdrawiam Konrad
konkordat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.