Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2010, 23:01   #1
Przemek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Demontaż skrzynki bezpieczników vs. dolot do filtra? + ciekawostka

Pytanie jak w temacie, czy wiecie może jak zdemontować/poluzować skrzynkę bezpieczników znajdującą się w komorze silnika po prawej stronie akumulatora.
Pytanie związane jest z 'syczeniem turbo' co się okazało po dokładniejszych oględzinach zauważyłem że rura (kolanko) łączące skrzynkę filtra powierza z dolotem jest totalnie rozwalone, wyrwa w ściance na długości ok 15 cm (jak tylko potwierdzę że to ta wada cyknę fotkę i zamieszczę). Udało mi się je wymontować, ale zakładam, że przy montażu nowej części (ze względu na uchwyt mocujący) będę musiał poluzować skrzynkę bezpieczników żeby włożyć w/w kolanko w dedykowany otwór - jeżeli ktoś miał okazję przerabiać ten temat będzie wiedział o co chodzi. Jeżeli ktoś ma jakiś patent będę wdzięczny za podpowiedzi. Dziwi mnie ten rodzaj uszkodzenia, bo samochód nie miał żadnej kolizji która mogła by spowodować połamanie dolotu....

Ciekawostka,
Ciekawostka związana z niedziałającymi halogenami i czujnikiem temperatury zewnętrznej - od ok dwóch lat (wstyd się przyznać) nie działały mi halogeny przenie i czujnik tem. zewnętrznej, nie wspominając, że usterka pojawiła się po jednej z ostatnich wizyt przeglądowych-gwarancyjnych w ASO. Ze względu na brak uciążliwości nie zajmowałem się tematem. Dzisiaj przy okazji rozbierania dolotu powietrza znalazłem przyczynę - nie wiem co gmerali 'szpenie' z ASO ale...wtyczka od halogena prawego, była podłączona do kostki od czujnika temperatury (nie wiem jak to zrobili, ale udało im się, kostki mają nawet inne kolory czarny i biały) a lewy halogen - wtyczka całkowicie wyjęta... po właściwym podłączeniu wszystko działa poprawnie.

Przemek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 02:33   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Demontaż skrzynki bezpieczników vs. dolot do filtra? + ciekawostka

Nie wiem o ktora dokładnie rurke ci chodzi ale puszke filtra demontuje sie bez problemu, odczepiasz kostke przeplywomierza zacisk przy turbo, zacisk od odmy (rurka z głowicy) i jeszcze 1 przy filtrze bez obejmy, potem ciagniesz calosc do gory, trzyma sie na "wcisk".

Dodam jeszcze ze kazda rurke od turbo da sie bez wiekszego problemu zdemontowac (majac kanał, ale podnosnikiem tez da rade), nie musi byc zadnych uszkodzen mechanicznych aby zrobiła sie nieszczelnosc cisnienie robi swoje.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 10:25   #3
Przemek_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Demontaż skrzynki bezpieczników vs. dolot do filtra? + ciekawostka

Dzięki za odp. ale nie o to mi chodziło, w skrócie

Jak wyjąć/poluzować całą skrzynkę bezpieczników znajdującą się na prawo od akumulatora.
Przemek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 13:46   #4
Tari
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3 Kombi/Galaxy MK3
Silnik: 3x Mondeo: MK3 2,0 130/MK3 2,0 130/MK3 2,2 155/Galaxy 2007 2,0 140
Rocznik: M2006/M2006/M2007/G2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Demontaż skrzynki bezpieczników vs. dolot do filtra? + ciekawostka

jest tam sruba po srodku ktora trzeba odkrecic i zatrzaski naokolo do podwazenia, ogolnie plastik jest dwuczesciowy. z ciekawosci to ogladalem ale dalej nie brnalem. z tego co kojarze trzeba wyjac aku zeby wiazki potem mogly wyjsc do gory. wydaje mi sie, ze jak bedziesz sie przygladal dobrze to zobaczysz co i jak zeby dalej rozebracGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak w ogole to jest przeciez tylko dolot powietrza do filtra i chyba nie ma zwiazku ze swiszczeniem turbo.. i dodatkowo zobacz czy to nie jest fabryczna dziura awaryjna w przypadku gdyby z jakiegos powodu sie zapchal glowny wlot powietrza

a aso jak to aso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przewaznie nie ogarniajaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 08:59   #5
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

Witam,

właśnie zauważyłem że moja skrzynka bezpieczników ta pod maska ma przepalony bezpiecznik od nagrzewania przedniej szyby (prawa część pasażera). problem polega na tym że bezpiecznik wtopił sie w plastik.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - od razu pomyślałem o kupnie nowej skrzynki i podmiance, bo boję się ze nawet nie uda mi się wyjąć tego bezpiecznika (łamliwy jest) i oczyścić gniazda. ponadto nie działa mi prawy reflektor H7 (sprawdziłem bezpiecznik w kabinie oraz żarówkę - sa sprawne). być może te rzeczy są powiązane.


w każdym razie jak widze te wiązkę kabli lecącą od skrzynki zwinieta na zdjeciu za pomocą taśmy to troche sie boje ze sobie nie poradze z wymiana skrzynki, pytanie jest czy da sie tę wierzchnią obudowę plastikową wymienić nie rozmontowujac całego mechanizmu?


z góry dziekuje za pomoc.
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 09:08   #6
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

Radziłbym ci spróbować wyjąć ten bezpiecznik i spróbować oczyścić gniazdo,być może okaże się, że zaoszczędzisz pieniądze.
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 12:49   #7
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Re: Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

pytanie jak oczyścić gniazdo, w gniazdo jest wtopiony plastik wraz z kawałkiem metalu od bezpiecznika.
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 12:54   #8
mistermondeo
ford::average
 
Avatar mistermondeo
 
Zarejestrowany: 08-11-2012
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie Odp: Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

Co to się stało,że to tego doszło?
mistermondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 14:17   #9
ilm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Gliwice
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Re: Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

dobre pytanie, nie wiem szczerze mówiąc, w pewnym momencie przestało ogrzewanie jednej czesci szyby działać , jako że wcześniej naprawiałem drugą część bo mi wcześniej druga część nie działała, myślałem że to jest to samo co wcześniej, ogrzewanie szyby się włącza automatycznie i ja nie wyłączałem tego bo zawsze pół szyby mi ogrzało a pogoda do bani jest. no i dzisiaj otwieram skrzynkę i patrze i własnie ten od ogrzewania szyby jest stopiony. trudno powiedziec co sie stało, moze kable zamokły i pojawiło sie zwarcie które spowodowało spalenie bezpiecznika.
ilm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 14:42   #10
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: Skrzynka Bezpieczników pod maską, wymiana

Zrób zdjęcie i wrzuć, bo tak trudno stwierdzić jak i czy wogóle się da...
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.