Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2015, 09:43   #1
helldan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-06-2015
Skąd: Racibórz
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Witam !

Wczoraj podczas jazdy samochodem z narzeczoną poczułem coraz mocniejszy zapach dochodzący z pod maski. Zatrzymałem się , podniosłem maskę, czuć było że silnik jest rozgrzany, nawet przegrzany, trochę dymu wydobywającego się z silnika, płyn chłodniczy rozchlapany pod maską ... brak go w zbiorniczku

Po dokładniejszych oględzinach doszedłem do urwanego węża z okolic podszybia (zdj.1), nie łączy on się bezpośrednio z płynem chłodniczym a z silnikiem (zdj. 2).

Byłym bardzo wdzięczny za pomoc z czym mam dokładnie do czynienia.

Z tego co widzę, króciec został urwany, część została w gwincie z którego muszę go wyciągnąć (jak ?) a druga część w wężu. Czy króciec w tym przypadku był wkręcany czy oryginalnie odlany w całości
Pozdrawiam serdecznie. Załączam zdjęcia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2015-10-10 10.16.15.jpg (89.8 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2015-10-10 10.14.14.jpg (89.1 KB, 37 wyświetleń)

helldan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2015, 14:14   #2
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Kupujesz drugi zawór nagrzewnicy, wymieniasz, wyciągasz z węża ułamany króciec, składasz, nalewasz płyn i cieszysz się jazdą.
Nie ma sensu bawić się w klejenie bo zawory były usterkowe. Lepiej od razu wymienić na nowy niż wydać kasę na klejenie a za chwilę Ci zawór padnie "elektrycznie"
Było coś robione pod maską, przy czym ten króciec mógł być uszkodzony? Dziwne, że króciec tak sam z siebie odpadł od zaworu. Albo był nadłamany wcześniej, albo jest nadmierne ciśnienie w układzie i go rozsadziło.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 10-10-2015 o 14:20
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2015, 14:45   #3
helldan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-06-2015
Skąd: Racibórz
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Dzięki za odpowiedź !

Kupię zawór i wymienię na nowy, a właściwie używany. Z regeneracją raczej nie będę się bawił, bo takie metody są z reguły tylko na chwilę.

Z tego co wiem, autkiem jeździ tylko narzeczona i nie było nic od długiego czasu ruszane. Widocznie nastąpiło zużycie materiału, aczkolwiek muszę przyznać, że byłem nieco zaskoczony w jakim miejscu nastąpiła awaria.

Wymiana jest raczej prosta z tego co widzę w instrukcji, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybranie się na szrot i podziękowanie za radę.

Pozdrawiam !
helldan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2015, 17:58   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Nie kupuj używanego, może znów się urwać, pęknąć. Tylko nowy zapewni dłuższe, bezawaryjne działanie. Przerabiałem to, więc mam doświadczenie.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2015, 21:13   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Obejrzyj uzywke czy forda czy zamiennik z klasy do 50zl.
Druga sprawa czy dziala po podaniu 12V na kostkę, może byc zatarty.
Sam regenerowalem oryginal dwa razy i wystarczało na rok. Zamiennik kupilem za 30zl, uzywke, sprawdzona na miejscu, dziala przeszło rok i bez zajakniecia. Wcześniej na zimę wyjmowalem zawór i robilem przelot na wprost.

Trzeba zdjac poszybie, dla wygody obie części i poluzowac lub zdjąć plastikowa przegrode od strony pasażera.
Przy okazji masz dostep do filtra kabinowego, moze warto go wymienić.
Robilem to tyle razy ze zamykam sie w pół godziny z robota.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 11-10-2015 o 21:22
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 14:34   #6
helldan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-06-2015
Skąd: Racibórz
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Cześć ! Na razie mam wszystko zdemontowane, łącznie z zaworem nagrzewnicy ! Podczas odpinania węży, 3 z 4 króćcy z zaworu również zostały skruszone ! Te które zostały w wężu, próbowałem wyciągnąć kombinerkami. Efekt kiepski, bo plastik bardzo się kruszy i wyciągam w kawałkach. Nie wiem czy część z nich nie przedostała się dalej do węża ... w związku z czym muszę wyciągnąć je całe i przeczyścić.

I tu pojawia się pytanie, w jaki sposób mogę wyciągnąć wtyczkę widoczną na drugim zdjęciu ? Próbowałem na wszelkie sposoby, ale niestety się nie poddała. Czy po odpięciu widocznej wtyczki, z silnika może wylać mi się jakiś płyn ? Pozdrawiam !
helldan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 14:57   #7
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Bo było trzeba sobie waż zacisnać morsem z czuciem lub przez szmatę i można by wydłubać wszystko.

Zawór kup najtańszy nowy, losowo wytrzymują. Nówke za 70 zl działa 2 rok , ori nowy padł po roku...
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 15:09   #8
helldan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-06-2015
Skąd: Racibórz
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Bardzo słuszna uwaga ! Dlatego 2 zostawiłem nietkniętę ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... tylko z tym jednym wężem idącym do komory silnika mam problem ... ale myślę, że pomożecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam !
helldan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 20:47   #9
helldan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-06-2015
Skąd: Racibórz
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Popatrzcie na pierwsze zdjęcie, są na nim dwa otwory. Niestety podczas demontażu, nie przypatrzyłem się im dokładnie i nie mam 100 % pewności że wszystko działa prawidłowo.

Chciałbym się upewnić czy otwór po lewej stronie to wąż którego drugi koniec wchodzi do silnika ? (widoczne na drugim zdjęciu). Pozdrawiam

edit

Kable na odwrót.

Teraz wszystko po naprawie działa. Nie czuć spalenizny w samochodzie. Jednak jak się zatrzymam i podniosę maskę czuć nieco nieprzyjemny zapach, oczywiście w mniejszym stopniu niż w trakcie awarii, jednak zastanawiam się czy narzeczona nie zatarła wcześniej czegoś w silniku. Pojeżdżę i zobaczę po dłuższej trasie.

Ostatnio edytowane przez helldan ; 18-10-2015 o 10:58
helldan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 08:48   #10
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: Urwany wąż w podszybiu. Dym z silnika.

Właśnie jestem po "operacji"wymiany zaworu nagrzewnicy.Mam wrażenie,jakby gorzej działało ogrzewanie tzn.dłużej się nagrzewało wnętrze auta.Powiedzcie proszę ile powinno się wlać płyny chłodniczego po całkowitym opróżnieniu wkładu?Czy może być zalany płyn "niebieski"?Rozumiem,że odpowietrzenie układu jest tylko poprzez zbiornik wyrównawczy.
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.