Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2015, 06:57   #1
kkylo
ford::average
 
Avatar kkylo
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Mam problem z prędkościomierzem, otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że wskazówka opadła znacznie poniżej 0. Podczas jazdy działa płynnie, ale na pewno oszukuje. Szukałem na forum i znalazłem coś o czujniku VSS, czy to może być to samo? Ponieważ w większości przypadków problem z czujnikiem VSS był opisany w taki sposób, że podczas jazdy wskazówka opada do 0, no ale u mnie pokazuje powiedzmy, że normalnie tylko podczas postoju spada poniżej 0 stąd wniosek taki że okłamuje podczas jazdy.

kkylo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 15:50   #2
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

sprawdź z GPS czy oszukuje różnica powinna wynosić jakieś 5 km/h
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 05:31   #3
kkylo
ford::average
 
Avatar kkylo
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

ściągnąłem zegary i ustawiłem wskazówkę i chyba teraz jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kkylo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 07:05   #4
banan206
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Skąd: Jarocin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Proste rozwiązania zawsze najlepszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
banan206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 09:14   #5
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Możesz sprawdzić czy wskazówka jest dobrze skalibrowana włączając tryb serwisowy zegarów. Powinna bez problemu wychylić się od zera do maksymalnego położenia i wrócić.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 10:34   #6
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Cytat:
Napisał silencer7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz sprawdzić czy wskazówka jest dobrze skalibrowana włączając tryb serwisowy zegarów. Powinna bez problemu wychylić się od zera do maksymalnego położenia i wrócić.
Chyba nie odróżniasz pojęcia "kalibracja" od zakresu wskazań. To, że wskazówka wychyli się do samego końca skali nie znaczy, że jej położenia są właściwe względem podziałki na tarczy. To są dwie, zupełnie różne rzeczy. O ile przesunięcie wskazówki w prawo będzie teoretycznie zawyżać wskazanie, to jednak jak tu już napisano, warto sprawdzić z GPS. Takie ustawianie wskazówki "na czuja" może być kosztowne w starciu z dokładnie skalibrowanym radarem.
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 11:08   #7
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Cytat:
Napisał pablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie odróżniasz pojęcia "kalibracja" od zakresu wskazań. To, że wskazówka wychyli się do samego końca skali nie znaczy, że jej położenia są właściwe względem podziałki na tarczy. To są dwie, zupełnie różne rzeczy. O ile przesunięcie wskazówki w prawo będzie teoretycznie zawyżać wskazanie, to jednak jak tu już napisano, warto sprawdzić z GPS. Takie ustawianie wskazówki "na czuja" może być kosztowne w starciu z dokładnie skalibrowanym radarem.
Czytaj ze zrozumieniem, napisałem co kolega może zrobić i jak powinna się zachować prawidłowo działająca wskazówka. Nie napisałem, że to jest rozwiązanie problemu. Być może pytający kolega nie wie, że w ogóle coś takiego można sprawdzić. Dokładnie nie pamiętam jakie jest max wychylenie wskazówki, ale jeśli mu na dzień dobry nie dojedzie do końca tarczy to można przypuszczać, że jest źle ustawiona. A sprawdzenie z GPS oczywiście swoją drogą.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 11:32   #8
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

Jeżeli mówimy o czytaniu ze zrozumieniem, to autor od początku wspomina o podejrzewanym problemie z czujnikiem. Nic nie wspomina o zastrzeżeniach co do działania samych zegarów - jedynie ma wątpliwości co do kalibracji wskazówki. A to, że wskazówka się wychyli do samego końca, nie świadczy o prawidłowości samych wskazań.
Skoro to, co napisałeś nie jest rozwiązaniem problemu, to po co w ogóle to pisać i to rzeczy nieprawdziwe? Szczególnie, że w sytuacji uszkodzenia czujnika wskazówka i tak się wychyli do końca - bo wymusi to tryb testowy zegara.
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 14:36   #9
kkylo
ford::average
 
Avatar kkylo
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

pisałem wcześniej o czujniku vss ale po przeczytaniu objawów które to zjawisko charakteryzuje doszedłem do wniosku że tutaj nie chodzi o czujnik, więc pomyślałem że po prostu wskazówka lekko opadła i prędkość była okłamywana o jakieś 10km/h . Wszystko po ustawieniu wskazówki zostało przeze mnie wcześniej sprawdzone według gps (ale i tak myślę że według gps i tak zawsze będzie okłamywać) oraz przez stacjonarny pomiar prędkości który stał przy drodze i pokazuje taką samą prędkość jaką mam na zegarach.
kkylo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 19:20   #10
Dragon45346
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2013
Model: Ford focus mk1
Silnik: 1,8 dtci
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wskazówka prędkościomierza opada poniżej zera.

ja jak zmienialem sobie wyglad zegarow to musialem wskazowki te sciagnac i wlozyc spowroten i od tego momentu zawsze w lato jak niezle przygrzeje i jade stala predkosc ze 2 3 min i pozniej przyspieszam lub zwalniam to wskazowka stoji w miescu , jak zwolnie powyzej 20 km/h wtedy ona spadnie w dol do ale bedzie niezle oszujuwac i tez mialem wskazowka ponizej 0 bylo

(zrobilem raz tak ze zamknelem licznik i dalem zdj znajomym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dragon45346 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.