Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2007, 20:53   #1
fasi
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo Mk4 TitS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 64
Domyślnie Focus TDDI a TDCI

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum witam Wszystkich serdecznie!

Noszę się z zamiarem zmiany autka i mój wybór padł na Forda Focusa w hatchbacku. Chciałbym kupić diesla 1.8 z rocznika 2003. No i do wyboru mam albo TDDI albo TDCI. Przeglądałem forum w poszukiwaniu interesujących mnie informacji ale dotyczyły one tych silników montowanych w Mondeo. Znajomy namawia mnie na zakup TDCI i gorąco go zachwala (jeździł nim jako służbówką) ale naczytałem się o tych padających pompowtryskach i mam wielki znak zapytania w głowie i rebus do rozwiązania czy nie wybrać TDDI.

W związku z tym, jeśli ktoś z forumowiczów mógłby mi przedstawić różnice pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami silników oraz plusami i wadami jednego i drugiego byłbym wardzo wdzięczny.

No i wspomniane pompowtryski: kto z Was miał realny problem z tym a nie tylko zasłyszał o ich awaryjności?

Pozdrawiam gorąco!

fasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 05:30   #2
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

Chyba podajace pompy to domena TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 06:23   #3
Nurek 76
ford::average
 
Avatar Nurek 76
 
Zarejestrowany: 22-12-2006
Model: Fikus I kombi
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie

Koła dwumasowe w TDCI
Nurek 76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 08:25   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ogólny wniosek płynący z wielu dyskusji na temat tddi a tdci jest taki, że tddi jest mniej wrażliwy na kiepskie paliwo, natomiast tdci mniej pali i jest dynamiczniejszy, chociażby z racji większej mocy
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 13:18   #5
WojED
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 49
Domyślnie

a tddi to nie jest ten sam stary diesel co był montowany np w eskorcie tzn w wersji z 1.8 TD +intercooler(90km)?
__________________
Ford Fusion 1.6 16v Oyster Silver 2003
WojED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 20:21   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

nie wiem jak blok, ale napewno inna pompa, wtryski etc. kiedyś spotkałem się z opinią że to rozwinięcie konstrukcji tego silnika, ale nie wiem ile w tym prawdy
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 16:45   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Ja mam TDDi i jak kupowałem to sprzedający powiedział że TDDi mniej wrażliwy na ropkę, mniej awaryjny. Choć co miał mówić jak chciał sprzedać, a kupowałem w komisie u dilera Forda. Ja chciałem bezyniaka, ale trudno wtedy było z jakimkolwiek focusem. Jeździ mi się im świetnie, autko dynamiczne, pali akurat u mnie średnio ale w trasie prawie nigdy tylko krótkie odcinki po mieście. Jedyne co to w środku jest głośno, silnik naprawdę mocno słychać że pracuje pod maską. Z awaryjnością TDCi to pewnie tak bardzo podobnie jak i TDDI i tak jak z benzynkami możesz trafić że za rok będziesz miał cały nowy silnik a możesz trafić że będziesz śmigał i śmigał. Jedyne co pewne że TDCi jest mocniejszy i pewnie im się jeździ jeszcze fajnej i przyjemniej.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 19:38   #8
fasi
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo Mk4 TitS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 64
Domyślnie

Dzięki moons za wyczerpującą odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W piątek będe miał już pieniążki na fokę na koncie ale już teraz przeglądam ogłoszenia w necie w Polsce i w Germanii. Jestem nastawiony na TDCI i mam nadzieje, że uda sie kupić jakiś egzemplarz ze zdrowym silnikiem. Na autko chce wydać 29-30k, a jesli ktoś z Was chciałby odsprzedac swojego w hatchbacku to prosze o kontakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
fasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 21:31   #9
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Cytat:
Napisał fasi
Dzięki moons za wyczerpującą odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
Nie ma sprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety z ropniaczkami jest taki problem że kupuje się je do bardzo intensywnej jazdy, czyli wszystkie mają raczej nalatane grubo ponad 100 tyś, a jak mały przebieg to wielce prawdopodobne że foczka po przejściach. To jest największy problem przy kupnie traktorka foczki.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 22:14   #10
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie

Niekoniecznie musza miec ponad 100kkm przebiegu. Jak sie dobrze poszuka to sie znajdzie bezwypadkowego i z przebiegiem grubo ponizej 100k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kwestia cierpliwosci.

Natomiast co do aut po przejsciach to 99% sprowadzonych do Polski Focusow jest bitych.
Dodatkow ciezko jest trafic zadbanego Focusa.

Powodzenia w zakupie.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.