Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 18:53   #81
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Uuu to nie dobrze...
Brzmi to dość poważnie, mam nadzieję, że jakoś się z tym uporasz.
Swoją drogą zastanawiam się czy przyczyną zmian obrotów jest zmiana ciśnienia, czy też obroty zmieniają ciśnienie.
Mój zaworek od EGR moczy się w coliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe komputer w samochodzie wykrywa po 2 odpaleniu, że zaworka nie ma. A jak jest (przewodzi prąd przez cewkę) to już nie ważne czy przełącza, bo komputer sprawdza tylko obecność.
Gościu od regeneracji powiedział, że oni ustawiają geometrię - sam siłownik na -0,25 chyba to jest w kPa.
Na filmie, do którego przesłałeś mi link jest mowa o 17.
Tak sobie też myślę, że może na nieco mniejsze ciśnienie podczas wolnych obrotów miał nie działający EGR. Ponieważ narazie nie uda mi się go uruchomić, więc spróbuję sprawdzić, jaki wpływ na ciśnienie doładowania na wolnych obrotach będzie miało wysterowanie EGR na maxa.


Ostatnio edytowane przez Andi ; 16-11-2010 o 21:35
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 17:57   #82
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Wrzucam filmik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A wracając do falowania wolnych obrotów. Wystarczyło o pół obrotu wkręcić śrubę regulacyjną na zaworze przy pompie i problem znikł !!!

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 17-11-2010 o 19:10
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 21:27   #83
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Filmik pierwsza klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że u Ciebie ciśnienie przed zapaleniem i po zapaleniu jest takie samo - u mnie też tak jest. Różnica jest w samym wskazaniu u Ciebie 99kPa a u mnie 95kPa. Może ma na to wpływ ciśnienie atmosferyczne - miejscowość w której mieszkam jest położona około 400 do 450 m n.p.m. Jeśli Ty robiłeś pomiar na niższej wysokości, to ciśnienie będzie nieco większe, do tego dochodzi jeszcze temperatura.
Dobrze, że Twoją usterkę udało się tak szybko rozwiązać.
W sobotę jak pogoda pozwoli nakręcę filmik z moim autkiem, przy okazji pokażę starą geometrię. Może do tego czasu uda mi się zaworek wymienić.

Ostatnio edytowane przez Andi ; 17-11-2010 o 21:50
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 23:05   #84
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filmik pierwsza klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że u Ciebie ciśnienie przed zapaleniem i po zapaleniu jest takie samo - u mnie też tak jest. Różnica jest w samym wskazaniu u Ciebie 99kPa a u mnie 95kPa. Może ma na to wpływ ciśnienie atmosferyczne - miejscowość w której mieszkam jest położona około 400 do 450 m n.p.m. Jeśli Ty robiłeś pomiar na niższej wysokości, to ciśnienie będzie nieco większe, do tego dochodzi jeszcze temperatura.
Dobrze, że Twoją usterkę udało się tak szybko rozwiązać.
W sobotę jak pogoda pozwoli nakręcę filmik z moim autkiem, przy okazji pokażę starą geometrię. Może do tego czasu uda mi się zaworek wymienić.
Tak, ciśnienie atmosferyczne się zmienia zależnie od pogody i wysokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie przed i po uruchomieniu silnika powinno trzymać podobną wartość !! z lekką odchyłkom w dół gdy silnik jest zimny i z lekką odchyłkom w górę gdy jest porządnie rozgrzany !!! -3/+3kPa !!!

Jutro nakręcę film o pracy sztangi regulacji vnt i overboost !!!
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 21:26   #85
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Wymieniłem zaworek i teraz EGR działa. W sobotę planuję kolejny filmik. Najbardziej podejrzane jest dla mnie to, że gościu, który regenerował turbinę ustawił ją na podciśnienie 0,25 mniejsze od atmosferycznego, a na filmie było powiedziane, że powinno być 0,17. No, ale to wyjdzie w "praniu".
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2010, 18:18   #86
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Jak narazie pogoda przeszkodziła, do tego doszło coś ciekawego (albo nieciekawego...) auto czasem szarpie lub gaśnie - nie wyświetla żadnych błędów - pewnie musiałbym nie załączać ponownie silnika, to błąd by się nie wykasował, ale nie zawsze mam ze sobą laptopa.
Co sądzić o tym ciśnieniu ustawiania siłownika? Gościu od regeneracji mówi, że on ma dane od producenta części i według tego ustawiają.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 17:47   #87
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Coś pogoda się psuje, więc pewnie szanse na filmik topniejąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 02:25   #88
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem zaworek i teraz EGR działa. W sobotę planuję kolejny filmik. Najbardziej podejrzane jest dla mnie to, że gościu, który regenerował turbinę ustawił ją na podciśnienie 0,25 mniejsze od atmosferycznego, a na filmie było powiedziane, że powinno być 0,17. No, ale to wyjdzie w "praniu".
Każda gruszka sterująca ma trochę inną charakterystykę ruchu sztangi względem podciśnienia !!! Ważnie jest żeby sztanga pracowała w pełnym zakresie, czyli od ogranicznika do ogranicznika, a czy pełne zamknięcie będzie przy 0,17 czy 0,25 to już mniej ważne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 14:30   #89
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

U mnie chyba pracuje w pełnym zakresie - przy podciśnieniu wciąga całkowicie, a przy braku jest maksymalnie wysunięta.
Może to jest kwestia regulacja długości cięgna?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 14:39   #90
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś pogoda się psuje, więc pewnie szanse na filmik topniejąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nocy spadło 10cm śniegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogólna klęska żywiołowa i paraliż komunikacyjny hehehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.