Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2008, 08:15   #1
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Mrugająca kontrolka oleju i sygnał dźwiekowy - dlaczego??

Witam. Jechalem do pracy autostradą i nagle zaczela mi mrugac kontrolka oleju i wlaczyl sie sygnal informujacy o problemie.... od razu zjechalem z autostrady i myslalem ze to juz ,,kaplica,, Kiedy podnioslem maske, sprawdzilem olej i byl ok. Temp silnika nie wzrosła, utrzymywał 70stopni. Nigdzie nie wywalilo uszczelki i nie ma zadnego wycieku. Po chwili uslyszalem dzwonienie. okazalo sie ze male urzadzenie (nie wiem co to jest) po prostu sie odkreciło. Dokrecilem w tym srube i problem zniknal. Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi sie ze kiedy to sie odkrecilo otworzyl sie obwód sensora ktory dochodz do tego urzadzenia. czyli nie bylo masy i czujnik zareagował. Nie jestem pewny czy to to spowodowalo alarm. to tylko domysły. Prosze o zidentyfikowanie tego urzadzenia i o wskazówki czy to bylo powodem wlaczenia sie kontrolki. Serce mi stanelo kiedy zobaczylem tą kontrolke... :566: jestem w Holandii wiec tym bardziej nie jest to mile doswiadczenie to zobaczyc. Urzadzenie jest troche zalane olejem. Ale starym i suchym. Czy to posiada jakies uszczelki? Wchodzi chyba do bloku wiec pewnie ma jakis ring uszczelniajacy. Dolaczam wyrazne zdjecia. Z gory dziekuje za pomoc.....

Ps: Czy teraz moge dalej spokojnie jezdzic???

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...

Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 11:25
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 09:15   #2
aszymszym
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 87
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

jest to pompa podciśnienia do serwa. nie ma ona nic wspólnego z alarmem olejowym, tak że nie chce ciebie straszyc, ale chyba bedziesz miał kłopoty z silnikiem Brzęczyk i czerwona kontrolka to brak lub za małe ciśnienie w układzie smarowania silnika.
aszymszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 10:33   #3
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

Mi raz zdarzyło się coś podobnego, z tą różnicą, że w czasie sporej ulewy. Jak zjechałem na parking, maska w góre, okazało się że wszystko OK. Dojechałem do domu, a na drugi dzień rano kontrolka już sie nie paliła i wszystko wróciło do normy. Miałem jakiś problem z masą. Więc jest szansa, że będzie i u Ciebie ok.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 13:05   #4
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

a gdzie jest czujnik, ktory uruchamia ten brzeczyk i kontrolke? Gdzie szukac tej ,,masy,, (pytanie do Viper11)??? Ja zgasilem silnik i wszystko wrocilo do normy po ponownym odpaleniu. Jak zlokalizować powod wlaczenia sie kontrolki??
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 13:32   #5
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

Aż głupio się przyznać, ale nie wiem. U mnie to było dosłownie 2 dni po tym, jak wymieniałem sprzęgło, uszczelniacz na wale i oleje w silniku i skrzyni. Pojechałem z powrotem do tego warsztatu i oni to robili. Facet mówił, że wystarczyło przeczyścić styki i mase. Fakt, że na razie wszystko gra. Czujnik znajduje sie gdzieś koło filtra oleju.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 13:51   #6
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

moze zadam glupie pytanie ale po prawej stronie urzadzenia o ktorym pisalem jest jesze jedno ktore ma dwa piny (styki) zabezpieczone gumami i jeden centralnie umieszczony z wtyczka ,,fajkową,, (malutką) wszystko to poodpinalem po tym zdarzeniu i przeczyscilem. moze to pomogło??? A tak po za tym to co to za urzadzenie . . . bez urazy ale jestem kompletnie zielony jesli chodzi o Diesle. To moj pierwszy.
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 13:57   #7
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Re: mrugajaca kontrolka oleju i sygnal dzwiekowy - dlaczego??

Nikt mi nie umiał pomoc, wiec ja pomoge kolegą, ktorzy beda mieli ten sam problem. Powodem zapalenia sie kontrolki byly odczepione kable (jeden jest widoczny na 3 zdjeciu w oslonie gumowej) To jest chyba pompa oleju tak? Tzn jej część bo reszta siedzi w silniku... a kable są od czujnikow. Dwa od różnych cisnień, to wyczytalem na forum niemieckim. Pozdrawiam... oj oj, mechanicy, mechanicy na forum.... zeby nie zaproponwac mi sprawdzenia tych kabelkow ????? no nic... jakos dalem rade krok po kroku badajac kable. Teraz wszyscy wiemy na przyszlość :fcp2
__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.