Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2009, 16:58   #11
Dax6
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI POWERBOX
Rocznik: 1997
Postów: 238
Domyślnie Re: Parujące szyby

Cytat:
Napisał dzandzol
klima wlacza sie dopiero ponizej 18 C auto to automatyczny a econ ekonomiczny. a jak ja wlaczam na 22-25C to klima nie dziala przeciez
Oczywiście ze działa. Opcja ,,przednia szyba,, zawsze jest z klimatyzacją. Kilimy nie ma tylko wtedy kiedy jest ECON, a o ile dobrze sobie przypominam to jak wlaczymy econ i ogrzewanie szyby, to econ sie wylącza tak? a moze sie mylę.

__________________
GALAXY`s Brother (SHARAN) 1.9 Tdi CHipbox http://img376.imageshack.us/img376/8390/awartgo1.jpg

S P R Z E D A M____S H A R A N A____w i d o c z n e g o____na____a v a r c i e !!!! __ !!!! __ !!!! __ !!!! __ ...
Dax6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 18:11   #12
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Parujące szyby

I tak nie mam freonu u siebei to mi nie chlodzi klima;] Myslalem ze dopiero ponizej 18Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 20:05   #13
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Re: Parujące szyby

U mnie boczne parują w trakcie jazdy . Po włączeniu nawiewu wewnętrznego na 4 para schodzi. Filtr kabinowy wymieniony we wrześniu wraz z serwisem klimy.

pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 20:21   #14
robson51
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Re: Parujące szyby

koedzy na podszybu jest plastik z otworami (między maską a wycieraczkami) te otwory muszą być drożne bo śnieg lub lód zatyka dopływ powietrza z zewnątrz poniewarz maska silnika (jest zamknięta otwory nie drorzne to skąd nawiew ma brać powietrze.
robson51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 20:23   #15
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: Parujące szyby

Anjko, ja bym na Twoim miejscu zaczął od sprawdzenia czy po wymianie filtra p/pyłkowego (jeżeli masz nowy bo to warunek dobrze działającego przewietrzania kabiny) właściwie założono grodź dzielącą silnik od przestrzeni kabinowej (chodzi o tą, którą trzeba wykręcić aby filtr wymienić, tą na trzech śrubach). Czasami zdarza się, że niewłaściwie umieszczona powoduje powstanie szpary pomiędzy nią a uszczelką (do której ma przylegać - tamtą w głębi) i powietrze zasysane do filtra niewłaściwie dobiega z komory silnika. Ja tak miałem jak przywiozłem auto z Niemiec i trochę mnie to poćwiczyło zanim to ujawniłem.
Sprawdź jeszcze czy na pewno działa Ci otwieranie obiegu wewnętrznego, czy tak tylko pokazuje ci kontrolka (w rejonie trasy nadmuchu przy wentylatorze jest taka klapka, która musi być zamknięta) wówczas bierze powietrze z zewnątrz.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 20:42   #16
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Re: Parujące szyby

No dobra , a może ktoś mi powie czy jak bierze powietrze z wnętrza na obiegu wewnętrznym to też przez jakiś filtr ciągnie czy razem z tym kurzem z pod deski???
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 21:13   #17
robson51
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie

koledz to jest tak z naszymi furami jak w domu. Jak palisz w piecu (obojętnie czy to jest gaz czy węgiel potrzebne jest powietrze z zewnątrz czyli z wentylacji).

Czyli kratka na podszybiu musi być drożna bo komora silnika jest oddzielonna uszczelką.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 25-02-2009 o 23:48
robson51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 21:21   #18
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Re: Parujące szyby

Muszę na tę kratkę zwrócić uwagę przy najbliższej okazji. Może coś w tym jest... :fcp9
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 21:29   #19
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Parujące szyby

gregmaz, filterek mam nowy dzisiaj na próbę wywaliłem go zupełnie tak wiec powietrze wlatuje bez problemów co do grodzi to jest zamontowana prawidłowo na 100%. Obieg zamknięty też dział żeby to sprawdzić wymontowałem schowek i dmuchawę i widziałem to na własne oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie szyby mi trochę parowały wcześniej ale zawsze dmuchawa na maksa czy klima i jakos to było a od tej niedzieli co sie te mrozy i śniegi zaczęły to jest masakra. Może kolega robson51, ma racje z tymi otworami jutro to sprawdzę pierwszej kolejności.
Puki co dzięki za za interesowanie.
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 21:38   #20
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: Parujące szyby

To Ci powiem, że masz niezły orzeszek do zgryzienia. Pewnie okaże się, że to jakaś pierdoła, bo tak często bywa. U mnie odparowywanie szyb działa super nawet przy ustawieniu dmuchawy na 2 w pozycji na szybę i nogi. Idź śladem robsona51, bo skoro zmiana warunków atmosferycznych wpłynęła znacznie na przedmiotowe zagadnienie to pewnie coś jest z tym dopływem powietrza z zewnątrz. Pozdrawiam.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.