Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2009, 17:03   #1
janek_vip
ford::average
 
Avatar janek_vip
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: k/Lublina
Model: Mondeo
Silnik: 16V 2.0 Pb+LPG vialle
Rocznik: 1994
Postów: 59
Domyślnie Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Witam,
rurka trochę rdzewiej i chciałbym przy najbliższej okazji ją wymienić.
Nie wiem o co pytać na szrocie, sklepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo '94 PB+G

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

janek_vip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 17:21   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Cytat:
Napisał janek_vip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
rurka trochę rdzewiej i chciałbym przy najbliższej okazji ją wymienić.
Nie wiem o co pytać na szrocie, sklepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo '94 PB+G

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co pytaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podchodzisz do samochodu i pokazujesz co chceszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak nawiasem co ten silnik taki spocony? oraz co to za rura ta z tym zielonym co idzie od filtra powietrza? pierwszy raz coś takiego widze, ta tuż za przepływomierzem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 18:27   #3
klimtom5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 16v +LPG BRC
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

To z tym zielonym to jest odejście do rezonatora którego tu z jakiegoś powodu nie ma, został obcięty i dziurę zaślepiono czymś zielonym...
klimtom5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 18:47   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Cytat:
Napisał klimtom5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To z tym zielonym to jest odejście do rezonatora którego tu z jakiegoś powodu nie ma, został obcięty i dziurę zaślepiono czymś zielonym...
Tak z ciekawości za co odpowiada ten rezonator?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 20:55   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

SrebrnaStrzała, podoba mi się Twoje pytanie! Nie zastanawiałem się wcześniej nad tą kwestią, gdyż w moim aucie nie ma takiej puchy pod maską, co nie oznacza, że w ogóle nie ma w nim rezonatora. Wracając do pytania, wydaje mi się, że podstawowym zadaniem rezonatora/rezonatorów w układzie dolotowym silnika, jest wyciszenie szumów/szmerów wydawanych przez strumień zasysanego powietrza. Idąc dalej, komory/kanały rezonatora stanowią dodatkową objętość, więc mogą służyć jako akumulator powietrza, w chwilach gwałtownego zwiększonego zapotrzebowania na tlen (nie dotyczy silników doładowanych). Wydaje mi się, że rezonator może mieć również wpływ na "uspokojenie" pracy silnika (likwidacja falowania obrotów). Ale to tylko takie moje dywagacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chce mi się dylać do auta po książkę, więc wysiliłem szare komórki, jest jednak tak duszno, że mogą nie do końca prawidłowo funkcjonować.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 15:55   #6
janek_vip
ford::average
 
Avatar janek_vip
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: k/Lublina
Model: Mondeo
Silnik: 16V 2.0 Pb+LPG vialle
Rocznik: 1994
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Tego rezonatora nie było, jak już kupiłem samochód.

Nie wiem czemu samochód się poci. Zapala i jeździ także myślałem, że to normalne.
Chyba przydałoby się mycie silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek_vip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 16:57   #7
tour de mondeo
ford::beginner
 
Avatar tour de mondeo
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Cytat:
Napisał janek_vip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego rezonatora nie było, jak już kupiłem samochód.

Nie wiem czemu samochód się poci. Zapala i jeździ także myślałem, że to normalne.
Chyba przydałoby się mycie silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. koles tak mial w corsie 1.2 chyba z 93 roku ponoc w kazdym z tych modeli corsy tak bylo dopuki nie zainwestowales w nowa uszczelke.taka wada corsy. czesto dokrecal sruby bo sie luzowaly i troche pomagalo.. moze i ty sporoboj.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tour de mondeo ; 19-07-2009 o 16:59 Powód: pomylka
tour de mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 19:52   #8
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Nie dokręcaj.Uszczelka ze starości się skurczyła i domaga się wymiany.Nie dokręcisz,bo dekiel dochodzi do samej głowicy.
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokazujesz co chcesz
To racja.Ta rura o ile pamiętam wychodzi z kolektora wydechowego i wchodzi do zaworu EGR.Przechodzą nią spaliny.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 20:14   #9
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

Rozwieje wszystkie watpliwosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak zgadza sie jest to rurka od EGR mozesz ja wymienic o ile wogole nie dlugo nie padanie Ci EGRGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ten drugi przewod jest od gazu dostarcza lpg do tzw miksera( nie masz sekwencji-szkoda). Wogole cos masz dziwnie zalozona instalacje... W mondeo reduktor wstawia sie albo pod akumulatorem albo wywala sie wlasnie rezonator i tam jest reduktor...
Co do samego rezonatora to o ile sie nie myle to byl montowany do 96r. wiec w mk2 nie ma takiego czegos czy jest to potrzebne czy nie to jest wiele teorii...
I masz ewidentnie do wymiany uszczelke pokrywy zaworow(ok30zl)
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 19:28   #10
janek_vip
ford::average
 
Avatar janek_vip
 
Zarejestrowany: 17-12-2006
Skąd: k/Lublina
Model: Mondeo
Silnik: 16V 2.0 Pb+LPG vialle
Rocznik: 1994
Postów: 59
Post Odp: Jak się nazywa ta rurka przy silniku?

to znowu ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przymierzałem się, żeby wymienić "rurkę", a skończyło się na wymianie uszczelki.
Od razu trochę lepiej wygląda:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek_vip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.