Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2013, 09:24   #1
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

Witam

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym (do tej pory i mam nadzieję, że tak zostanie)
posiadaczem focusa 2 1.8 tdci z 2007. Po zakupie wymieniłem świece żarowe, auto przy styczniowych mrozach paliło na dotyk. Problem zaczął się tydzień temu po dłuższym postoju(8h) złapał przy odpalaniu tak na pół sekundy i zdechł.
Następne próby nic nie dawały jakby trochę łapał ale ogólnie nie chciał zapalić aż gdy już akumulator prawie padał (kontrolki zaczęły migać) złapał lekko i równo (przy pracy nie ma żadnych niepokojących objawów). Następnego dnia sytuacja się powtórzyła, później pojawiły się temp plusowe i palił aż znowu przyszedł mróz i lipa. Za każdym razem gdy są problemy z odpalaniem jest to samo, pali dopiero gdy akumulator już ledwo ciągnie. Zauważyłem też, że po takim odpalaniu komputer (spalanie chwilowe, prędkość średnia) jest zresetowany. Wiecie może gdzie leży problem? Ewentualnie kto w lublinie może pomóc w jego rozwiązaniu?


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 17-02-2013 o 10:11
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 09:30   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem

Dobrze jakbyś sprawdził błędy w komputerze.
Wiele by to pomogło nam zdiagnozować usterkę.
Wiele osób pisało o zaworze EGR w takim przypadku.
Ale jakbyś miał zczytane błędy byłoby łatwiej.

Tu masz jeszcze temat : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , poczytaj może coś Ci pomoże.

Ps. proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.
Ten temat Ci pomoże : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 17-02-2013 o 09:37
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 09:47   #3
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie

Błędy trzeba pewnie sprawdzić podłączając pod kompa?
W test mode nie pokazuje żadnych błędów.

Tu masz jeszcze temat : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , poczytaj może coś Ci pomoże.

Widziałem ten temat, zastanawiam się czy ten reset kompa to nie jest jakaś wskazówka.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 17-02-2013 o 10:11
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 10:13   #4
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie

Cytat:
Napisał przebus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błędy trzeba pewnie sprawdzić podłączając pod kompa?
Tak. To wiele mogłoby wyjaśnić.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 17:05   #5
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

Udało mi się zdobyć elm i elmconfigiem odczytałem błędy.
Wyszły takie:
p0380 68 - Glow Plug Circuit A Malfunction (po kupnie auta wymieniałem wszystkie świece bo były spalone) może być stary
p0490 a1 - coś z egr
p0625 62
c1956 20 Steering Angle Sensor Circuit Failure - pojawia się jak nie może odpalić a ja go męczę
b1318 20 Battery Voltage Low - przy wielokrotnej próbie odpalenia
u1900 20 - CAN Communication Bus Fault ??

niestety nie wiem kiedy te błędy się pojawiły
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 16:56   #6
w_jurek
ford::beginner
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 13-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

witam Ford mondeo mk3 tddi przerabiałem to ze dwa miesiace temu obiawy u mnie były takie rano odpalał na 5 sekund potem gasł po długim krenceniu załapywał jak odpalił i się nagrzał palił na dotyk po paru godzinach stania zabawa od początku, Wymieniłem fitr paliwa uszczelniłem szybko złącza wszysto chodzi doskonale.
w_jurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 18:01   #7
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

Witam, ja w swoim problemy z odpalaniem mam od dawna i objawy podobne tylko mój po kilku kręceniach nie odpala już teraz wcale. Muszę ładować akumulator prostownikiem i wtedy odpala. Jak wymieniałeś świece to sprawdź jeszcze czy działa przekaźnik od świec( sprawdzenie bardzo proste-żarówka z kablami-jeden koniec do świecy drugi do głowicy lub metalowej części silnika- kładziesz żarówkę na wycieraczce i obserwujesz czy się zapala jak podgrzewasz świece przed opalaniem oraz czy załącza je ponownie po odpaleniu).
Ja w swoim sprawdziłem doświadczalnie iż lepiej mi odpala jak przekręcę kluczyk do II poczekam aż pyknie przekaźnik od świec lub rozbłyśnie światełko w środku wtedy jeszcze raz kluczyk na 0 i odnowa do II i czekam na przekaźnik, jak pyknie to odpalam.
EGR też może być aby sprawdzić czy nie jest zacięty można na przykład: przekręcasz kluczyk na dwa i podchodzisz do EGR jak piszczy to jest uszkodzony(odpięcie kostki EGR=cisza) ja mam tak w swoim ale checka nie mam nawet(piszczy z podpiętą kostką). EGR zaślepiony blaszką dla pewności.
Filtr paliwa dobry trop ale jak kolega w jurek poda jak można szybko uszczelnić złącza( bo jestem pewny że mój się czasami zapowietrza bąbel powietrza w przezroczystym przewodzie paliwowym) bo jak to zrobisz źle to pojawią ci się problemy z zapowietrzaniem a odpowietrzenie tego silnika jest trudne jak nie masz dołożonej pompki paliwa. Jak byś odpowiedział był bym wdzięczny.
Kolego jak podepniesz wspomnianą na początku żarówkę zmierz czas świecenia żarówki przed odpaleniem (kluczyk II) powinno być 8 sekund,jak przy uszkodzonym czujniku temperatury powinien złapać minus max co wynosi 20 sekund. Nie przejmuj się temperaturą pokazywaną w 'test' liczników tam podobno zawsze jest 27celcjuszów niezależnie od zewnętrznej temperatury.
Ja od tego zaczynałem w swoim dalej walczę z problemem odpalania ale może się coś wyjaśni. Jeżeli coś źle napisałem liczę na podpowiedzi forumowiczów może coś robię źle lub mają jakieś nowe pomysły.

Bump: Witam, ja w swoim problemy z odpalaniem mam od dawna i objawy podobne tylko mój po kilku kręceniach nie odpala już teraz wcale. Muszę ładować akumulator prostownikiem i wtedy odpala. Jak wymieniałeś świece to sprawdź jeszcze czy działa przekaźnik od świec( sprawdzenie bardzo proste-żarówka z kablami-jeden koniec do świecy drugi do głowicy lub metalowej części silnika- kładziesz żarówkę na wycieraczce i obserwujesz czy się zapala jak podgrzewasz świece przed opalaniem oraz czy załącza je ponownie po odpaleniu).
Ja w swoim sprawdziłem doświadczalnie iż lepiej mi odpala jak przekręcę kluczyk do II poczekam aż pyknie przekaźnik od świec lub rozbłyśnie światełko w środku wtedy jeszcze raz kluczyk na 0 i odnowa do II i czekam na przekaźnik, jak pyknie to odpalam.
EGR też może być aby sprawdzić czy nie jest zacięty można na przykład: przekręcasz kluczyk na dwa i podchodzisz do EGR jak piszczy to jest uszkodzony(odpięcie kostki EGR=cisza) ja mam tak w swoim ale checka nie mam nawet(piszczy z podpiętą kostką). EGR zaślepiony blaszką dla pewności.
Filtr paliwa dobry trop ale jak kolega w jurek poda jak można szybko uszczelnić złącza( bo jestem pewny że mój się czasami zapowietrza bąbel powietrza w przezroczystym przewodzie paliwowym) bo jak to zrobisz źle to pojawią ci się problemy z zapowietrzaniem a odpowietrzenie tego silnika jest trudne jak nie masz dołożonej pompki paliwa. Jak byś odpowiedział był bym wdzięczny.
Kolego jak podepniesz wspomnianą na początku żarówkę zmierz czas świecenia żarówki przed odpaleniem (kluczyk II) powinno być 8 sekund,jak przy uszkodzonym czujniku temperatury powinien złapać minus max co wynosi 20 sekund. Nie przejmuj się temperaturą pokazywaną w 'test' liczników tam podobno zawsze jest 27celcjuszów niezależnie od zewnętrznej temperatury.
Ja od tego zaczynałem w swoim dalej walczę z problemem odpalania ale może się coś wyjaśni. Jeżeli coś źle napisałem liczę na podpowiedzi forumowiczów może coś robię źle lub mają jakieś nowe pomysły.
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 18:17   #8
w_jurek
ford::beginner
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 13-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

razem z filtrem były dwie małe uszczelki do szybkozłączy wymieniłe je do tego po założeniu złączy ścisnełe je długimi opaskami na około filtra problem jest w tym że podejście do filtra jest pod kontem i normalne przewody się zaginają

Ostatnio edytowane przez w_jurek ; 23-02-2013 o 10:44
w_jurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 21:38   #9
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 0,5 sekundy i gaśnie. Odpala dopiero po długim kręceniu.

Dziękuję za pomoc, tak jak pisałem krótko mam Focusa, chciałem poczekać z wymianą filtrów do wiosny-lata (tym bardziej, że przy styczniowych mrozach było ok), jednak po opisanej sytuacji pojechałem do warsztatu gdzie wymienili mi filtr i zaślepili egr i od tej pory samochód odpala prawidłowo. Odnośnie opisu Mańka_07 moja foczka bez świec inaczej odpalała, dłużej wtedy kręcił i dopiero łapał. Po zaślepieniu ERG pojawił się błąd, skasowałem go po kilku uruchomieniach znowu się pojawił ale po następnych kilku uruchomieniach zgasł i się nie pojawia.
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.