Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2013, 21:51   #11
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Jutro sprobuję zastosować sposób na odpowietrzanie znaleziony na forum focusa - jak mi się uda odpalić przestawienie na płaski teren :-)
Teraz pytanie - na co zwrócić uwagę przy przeglądzie układu? Które części mogą być tutaj kluczowe. Skoro nie ma pompy to ten punkt odpada. Filtry zmieniane na oryginalne 8 tys.km temu. Na co patrzeć poza sprawrzeniem samych wężyków?

droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 07:08   #12
wojtas1980
ford::average
 
Avatar wojtas1980
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Cytat:
Napisał avix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie demonizujmy że od razu nie dopracowany, jakoś jak był nowy to było ok więc albo jakieś nieszczelności albo zużycie części...
Miałem Toyotę,Nissana,mazdę VW i nigdy nawet w 15 letnim aucie nie miałem problemu z nieszczelnością układu paliwowego.W każym japońcu była pompka na filtrze paliwa wymiana filtra czy brak paliwa to żaden problem.
Vw miał pompę w baku i tez nigdy nie było problemu.
Nie mówię tu o pompie wysokiego ciśnienia czy wtryskach bo akurat Siemens wykonał tu dobrą robotę.Mój brat miał focusa 2.0 Tdci miał 265000 km przebiegu i zero problemów z układem paliwowym.
Dla porównania Citroen i Peugeot z silnikami PSA mają zamontowane gruszki na przewodach i w razie braku paliwa czy wymiany filtra nie ma problemów
wojtas1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 20:14   #13
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Jak dobrze pamiętam to 2.0TDCI ma wtryski oraz pompę DELPHI ale może się mylę (proszę o sprostowanie). Co do mojego problemu nieważne czy stoi na płaskim czy nierównym zawsze ma problem z zapaleniem. Doszły ostatnio nowe objawy mianowicie zapali na sekundę i zgaśnie i tak kilka krotnie oraz do puki się nie zagrzeje to potrafi pochodzić chwile i zgasnąć. Wstawiłem auto do serwisu czekam na to co wymyślą. O sukcesach poinformuję we wszystkich moich tematach związanych z tym problemem.
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 08:43   #14
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

daj znać co wyjdzie - jestem ciekawy i ta wiedza może przydać się na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie prawdopodobnie przyczyna była banalna - mechanik, który wymieniał filtr, ew podczas wymiany przewodu paliwowego w ASO nie dopięli wtyczki doprowadzającej paliwo do filtra paliwa (zakładam, że wtyczka nie mogła się odpiąć) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po odpowietrzeniu w sobotę i poprawnym zapięciu wtyczki na razie spokój
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 20:23   #15
foczek81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Czyli ten silnik to jedna zapowietrzona lipa???Mam foke 1.8tdci 115 i wygląda na to,że też się zapowietrzył.Pompa wtryskowa poszła do sprawdzenia i okazała się ok.Po ponownym zamontowaniu mechanik nie mógł odpalić samochodu i długo odpowietrzał układ paliwowy zanim uruchomił go.Niestety problem gaśnięcia powrócił.I tak:raz samochód zapali na kilka sekund,a innym nawet nieda.Posprawdzam Wasze porady.Pozdrawiam.

Bump: Czyli ten silnik to jedna zapowietrzona lipa???Mam foke 1.8tdci 115 i wygląda na to,że też się zapowietrzył.Pompa wtryskowa poszła do sprawdzenia i okazała się ok.Po ponownym zamontowaniu mechanik nie mógł odpalić samochodu i długo odpowietrzał układ paliwowy zanim uruchomił go.Niestety problem gaśnięcia powrócił.I tak:raz samochód zapali na kilka sekund,a innym nawet nieda.Posprawdzam Wasze porady.Pozdrawiam.
foczek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 10:16   #16
wojtas1980
ford::average
 
Avatar wojtas1980
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Cytat:
Napisał maniek_07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrze pamiętam to 2.0TDCI ma wtryski oraz pompę DELPHI ale może się mylę (proszę o sprostowanie). Co do mojego problemu nieważne czy stoi na płaskim czy nierównym zawsze ma problem z zapaleniem. Doszły ostatnio nowe objawy mianowicie zapali na sekundę i zgaśnie i tak kilka krotnie oraz do puki się nie zagrzeje to potrafi pochodzić chwile i zgasnąć. Wstawiłem auto do serwisu czekam na to co wymyślą. O sukcesach poinformuję we wszystkich moich tematach związanych z tym problemem.
W 2.0 Tdci focus 136 KM jest układ wtryskowy Siemens

Bump:
Cytat:
Napisał maniek_07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrze pamiętam to 2.0TDCI ma wtryski oraz pompę DELPHI ale może się mylę (proszę o sprostowanie). Co do mojego problemu nieważne czy stoi na płaskim czy nierównym zawsze ma problem z zapaleniem. Doszły ostatnio nowe objawy mianowicie zapali na sekundę i zgaśnie i tak kilka krotnie oraz do puki się nie zagrzeje to potrafi pochodzić chwile i zgasnąć. Wstawiłem auto do serwisu czekam na to co wymyślą. O sukcesach poinformuję we wszystkich moich tematach związanych z tym problemem.
W 2.0 Tdci focus 136 KM jest układ wtryskowy Siemens
wojtas1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2013, 10:04   #17
wojtas1980
ford::average
 
Avatar wojtas1980
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Wężyk od pompki trzeba zacisnąć cybantem.
Jest to opis do 1.8 tdci foto z mondeo ale miejsce przewodu powrotnego jest w takie samo w w focusie s-maxie mondeo i c-maxie

Ostatnio edytowane przez wojtas1980 ; 15-06-2013 o 16:13
wojtas1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 19:24   #18
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Link z poprzedniego posta nie działa.
Jeżeli 2.0 TDCI ma simensa to dziękuje za sprostowanie.

Wracając do tematu oraz wszystkich moich tematów w tym dziale.
Auto wylądowało w serwisie po sprawdzeniu komputerem: błędów brak, Diagnostyka w porządku, drugi przepływomierz i nic, Demontaż EGR i nic, rozrząd sprawdzony na blokadach i nic. Nic nie znaleźli, a auto dalej nie może zapalić.
Stwierdzone objawy przy odpalaniu silnik robi tak jakby obroty na pusto i załapuje pochodzi chwilkę (5 sekund) i gaśnie. Sprawdzone luzy zaworowe. Niewielkie odstępstwa na zaworach wylotowych ale pozamieniali podkładki i zmieścił się w tolerancji. Nie jest idealnie ale w granicach. Niestety dalej nie może zapalić od strzała i nie zgasnąć.
Ostateczna diagnoza serwisu:
Demontaż głowicy, powód dziwne zachowanie zaworów oraz brak sprężania na pierwszym cylindrze na zimnym silniku. Na wolnych obrotach zaraz po odpaleniu zachowuje się jakby pracował na 3 cylindrach ale błędu nie rzuca.
Podejrzenie zatarte prowadnice zaworów pełna diagnoza po demontażu.

Proszę o podpowiedz czy ktoś spotkał się z problemem że niedomaga jeden cylinder i co znaleźli po zdjęciu głowicy?
Moim zdaniem skoro odzyskuje kompresję po chwili pracy to nie powinno to powodować takich problemów ale może słabo się znam.
Koszt zdjęcia głowicy dosyć duży natomiast niema pewności że tam tkwi problem odpalania. Radzicie zdejmować głowicę?
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 20:35   #19
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

kolego wyczytałem że masz układ Siemensa i tu jest ciekawostka bo nie wiem po co robić próbe przelewową w Siemensach?
Siemens ma to do siebie że tak jak piszesz nie ma błędów nigdy a winą są wtryski. Niestety widac to dopiero na stole, na aucie nie da sie tego zdjagnozować. Te wtryski mają to do siebie że jak się uszkodzą to się wyłączaja tak od poprostu, czasem sie załączą tez tak od niechcenia na 3sekundy, albo minute, akbo 2sekundy podają a 2sekundy nie i tak w kólko, zero logiki ma ten układ. Nie dziwie sie że Siemens olał sprawe i sie wycofał z motoryzacji.

Moja diagnoza WTRYSKI ale nie da sie tego zdjagnozować na aucie.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 22:02   #20
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Kolego a co z tym powietrzem w przewodach paliwowych , problem rozwiązany że szukasz przyczyny gdzie indziej ?
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.