Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2013, 22:29   #21
adas2412
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-02-2013
Skąd: Białogard
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Witam miałem ten sam problem w c-max 1.8tdci 115km z zapowietrzaniem się układu po dłuższym postoju tzn już dwie godziny stał to był problem, aż rano już nie odpalił. wtedy odkręciłem filtr paliwa dolałem ropy odpiąłem wężyk który doprowadza paliwo z zbiornika i mocno w niego dmuchałem aż bulgotało w zbiorniku, a także odkręciłem korek od wlewu paliwa i w tym momencie aż zassało powietrze. Po tym wszystkim skręciłem wszystko do kupy oraz odpaliłem i już jeżdżę dwa tygodnie bez żadnego zapowietrzania. Wspomnę jeszcze że korek od wlewu nie mam na maksa zakręconego tylko lekko popuszczony może w nim była wina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

adas2412 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 23:18   #22
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Jeździłem kilka dni z zupełnie zdjętym korkiem ale nic nie pomogło w moim przypadku.
Powietrze w przewodach
Mam założoną pompkę gruszkę i jak nią przepompuję aż będzie twarda to i tak jest problem z odpaleniem, albo odpali i zgaśnie. Po drugie tego powietrza też nie robi się nie wiadomo ile tak jak jest na zdjęciu to jest po 2 godzinach ale po 4 dniach też tyle.
Dlaczego szukam przyczyny gdzie indziej
Ponieważ doszły objawy po odpaleniu muszę dodać gazu i przytrzymać chwilę aż zmieni dźwięk pracy bo inaczej zgaśnie i tak będzie z dziesięć razy podrząd. Po drugie nawet jak się nagrzeje silnik to na wolnych obrotach dziwnie pracuje: falują obroty jakby przyśpieszał i zwalniał, podskakuje wskazówka obrotomierza jakby silnik się bronił przed zgaśnięciem i trochę nim telepie trochę postukuje tak jakby nie miał rytmu (na pewno nie cyka jak kiedyś).
Moim zdaniem to on dalej się zapowietrza ale uznałem że sam nie rozwiążę problemu więc oddałem na diagnostykę więc chłopaki z serwisu powinni sprawdzić czy się zapowietrza czy nie, ich zdaniem ten bombel powietrza jest normalny i to że filtr ma 1/3 pojemności ropy też. Poza tym tłumaczył mi że silnik po odpaleniu na 2-3 sekundy gaśnie ale nie wyrzuca braku ciśnienia na szynie CR. Komputer próbuje go ratować przed zgaśnięciem podnosi mu obroty i gaśnie. Tak jakby zły skład mieszanki próbuje zamykać EGR aby ograniczać emisję CO2 i gaśnie ale błędu nie zapamiętuje żadnego.
Jak podpiąłem go kiedyś przez ELM to pokazywał kiedyś 0,5 bara na CR po zgaszeniu ale i tak nie zapalił ładnie
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 02:28   #23
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

kolego taki bąbel w przewodzie ( co pokazałeś) to jest mały i to po 2 godz.?
Ja na Twoim miejscu nie rozbierałbym głowicy tylko jednak się skupił na tym powietrzu w przewodach bo to nie jest normalne. Ja wiem z doświadczenia że nawet jak odpali a będzie szło powietrze to silnik nie będzie chodził jak trzeba.
Jest też możliwe że już pompa nie domaga jak długo kręcona bez paliwa.

Ostatnio edytowane przez gucioj ; 15-06-2013 o 02:57
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 10:18   #24
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

jak już sprawdzą wszystko to nice zerkną jeszcze przypadkiem na wtryskiwacze...
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 22:14   #25
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

kolego gucioj bombel czy nie i tak nie może zapalić a po odpaleniu gaśnie a jak pracuje to nie równo
Niema co dumać luzy na zaworach 1 i 2 cylindra oraz całkowity brak kompresji na tych cylindrach na zimnym siniku, 4 cylinder poza zakresem tolerancji, 3 też
słabo

Nowa diagnoza z kompa w chwili odpalenia oraz nawet jak odpali to trzymam gaz aby nie zgasł to wartości kąta wtrysku dla 1i2 cylindra po prostu szaleją

Jutro zdejmują głowicę i zobaczymy co tam jest
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 22:28   #26
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

kąt wtrysku w Common Railu - coś nowego... ale w tym układzie niema czegos takiego jak kąt wtrysku
ciekawe jak komputer moze pokazac cos czego nie ma?
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 00:00   #27
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kąt wtrysku w Common Railu - coś nowego... ale w tym układzie niema czegos takiego jak kąt wtrysku
ciekawe jak komputer moze pokazac cos czego nie ma?
kąt wtrysku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też chciałbym się dowiedzieć jak komp to pokazał skoro w ty układzie nie ma kąta wtrysku.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 19:23   #28
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Panowie w takim razie to nie kąt wtrysku - mogłem coś pomieszać. Małe mam doświadczenie ale sądzę że są jakieś parametry które opisują każdy cylinder typu: dawka paliwa, czas wtrysku itp. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Panowie to takie pytanie mi chodzi po głowie czy ktoś stosował kiedyś jakieś ceramizery a albo coś podobnego? Jakieś doświadczenia?
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 20:26   #29
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Prawdopodobnie myślałeś o korektach wtryskiwaczy.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 17:57   #30
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego

Poruszane sprawy w wątku odbiegły od tematu ale skoro go za czołem to opiszę co się dalej dzieje w temacie problemów z odpalaniem samochodu.
Auto u mechanika: na zimnym silniku brak sprężania. Decyzja o zdjęciu głowicy. Po zdjęciu głowicy okazuje się że są uszkodzone zawory wydechowe w każdym cylindrze. Także zawory do wymiany. Głowica do splanowania ustawienia. Na tłokach minimalne ślady po zaworach.
I teraz moje pytanie: głowica do zrobienia, ale czy razem z tym coś robić, sprawdzić, wymienić,zmierzyć? Wymieniać pierścienie? Aby po złożeniu się nie okazało że jednak coś nie bardzo pracuje.
Odnośnie zapowietrzania wrócę do tematu jak zostanie zrobiona głowica i poskładany silnik.
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.