Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2013, 19:22   #1
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Post Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje "nowe" mondeo po dłużyszm staniu, zwykle nocnym, puszcza białego "bąka" z tyłka, czyli z rury wydechowejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko jak jest zimny, jeśli jest ciepły nic takiego nie występuje. Poszukałem trochę na forum, ale nie bardzo umiem dopasować swój problem do innych, ponieważ u mnie obroty są nierówne dosłownie przez 3 sekundy i wylatuje tylko ten bączek. Zapala bezproblemowo, przyspiesza równo, bez wywalania sprężynki. I stąd pojawia się moje zastanowienie co może być powodem tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na mechanice słabo się znam, dlatego wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dołączam 2 linki do filmów, jeden nagrywany w kabinie na zegarach przeze mnie, drugi przez żonę z tyłu, więc oba pokazują to samo zapalanie. Temperatura była ciut niższa rano niż 20 st. pokazywane na zegarze (gdzieś koło 16-17) tylko stał w słońcu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

KABINA: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TYŁ: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez qndziu ; 05-05-2013 o 21:34
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 11:00   #2
romek10
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: EL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Biały dymek - nie było samozapłonu na cylindrze.
Powód pierwszy (lekki) -> świeca żarowa
Powód drugi (poważniejszy) -> zawiesza się wtryskiwacz. Po jakimś czasie może paść zupełnie.
Ja miałem identyczny przypadek z białym dymkiem przy zapalaniu (np. po nocy). Po 10.000 km regenerowałem wtryski (i tylko wtryski). Po regeneracji białego dymku brak, więc była to ewidentnie wina wtryskiwaczy.
romek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 12:57   #3
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

świece,
brak odpowiedniej kompresji na cylindrze,
wyjechana\lejąca końcówka wtrysku
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 15:53   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Jak dla mnie to do wymiany uszczelniacze zaworowe
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 18:51   #5
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

świece już zamówiłem wcześniej, bo dawno chyba już nie były wymieniane, więc oby to tylko świece
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 19:03   #6
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

u mnie było to samo w mondeo mk1 TD ,wymieniłem świece bo były stare jak diabli, odpala ciut szybciej i mniej dymu, ale zauważyłem, że leje się z wtrysku a ogólnie dalej biały dym i kłopot trochę z rozruchem - teraz na bank jestem pewny że po naprawie wtrysku będzie ok
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 00:09   #7
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to do wymiany uszczelniacze zaworowe
kolego spalanie oleju to raczej niebieskawy dym z dostępnej mi wiedzy i praktyki
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 11:59   #8
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

kolego Avix - dzięki, że to napisałeś bo już podejrzewałem też grubą robotę w silniku(a w praktyce nieopłacalną :/ ) a dopiero się uczę obsługi i serwisowania swojego klekota bez mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do kolegi qndziu - jak masz stare świece to szybko je wymieniaj bo to nic trudnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -sam laik bojąc się, że coś skopie bez kłopotu je wymieniłem wprawdzie w mk1 - okazało się, że każda innej firmy była a jedna miała uwalone zasilanie - tak to jest jak się daje do partaczy auto i mówi "sprawdź pan mi świece i jak coś wymień " a potem Cię skasuje- ja niedawno nie wiedziałem gdzie te świece są nawet wkręcone w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 08-05-2013 o 12:06
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 12:48   #9
szaqall111
ford::average
 
Avatar szaqall111
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: BMW 320 D
Silnik: 2.0 D 163PS/380Nm
Rocznik: 2012
Postów: 196
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Cytat:
Napisał ratmed24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego Avix - dzięki, że to napisałeś bo już podejrzewałem też grubą robotę w silniku(a w praktyce nieopłacalną :/ ) a dopiero się uczę obsługi i serwisowania swojego klekota bez mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do kolegi qndziu - jak masz stare świece to szybko je wymieniaj bo to nic trudnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -sam laik bojąc się, że coś skopie bez kłopotu je wymieniłem wprawdzie w mk1 - okazało się, że każda innej firmy była a jedna miała uwalone zasilanie - tak to jest jak się daje do partaczy auto i mówi "sprawdź pan mi świece i jak coś wymień " a potem Cię skasuje- ja niedawno nie wiedziałem gdzie te świece są nawet wkręcone w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
jak miałem Mk3 2.0 Tdci to biały dymek oznaczał jedną z końcówek wtryskiwacza, po prostu przepuszczała już i nadmiar paliwa z jednego wtryskiwacza gromadził się na cylindrze i rano przy odpaleniu właśnie stąd biały śmierdzący dym.
proponuję wtryski na stół probierczy i wtedy wszystko wyjdzie który walniętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW 320D 163 PS [380nM]Luxury
szaqall111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 13:48   #10
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

dzięki wielkie koledzy za poradyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zabiorę się za to w przyszłym miesiącu, bo w tym już trochę ciężko z funduszami na samochódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , nierówne obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.