Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2014, 07:01   #711
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam, zamontowałem kierownicę z tempomatem. Test GEM gra i śpiewa. Niestety w najbliższym czasie nie wybieram się do Warszawy więc chciałbym się dowiedzieć czy zna ktoś jakiegoś człowieka co się na tym zna i by aktywował tempomat w okolicach Leszna w woj. wielkopolskim?

wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 11:49   #712
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
A mam kabel ELS27 a nie ELM.
@mayak możesz napisać coś więcej o tym els'ie ? interesuje mnie czym on się takim różni od LM'a ? wyższa szybkość programowania czy bardziej też niezawodność i dodatkowe możliwości ?

chyba ten LS27 jest bardzo podobny do STN1110 ? jak kogoś zainteresuje jest porównanie tych modułów.

więc na pewno jest znacznie szybszy. ja LM'em od mari programowałem zegary no i wychodziło średnio około od 30 do 40 minut.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Untitled.jpg (21.2 KB, 117 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dominlodz ; 31-07-2014 o 11:53
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 12:36   #713
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

W mojej ocenie prędkość samego urządzenia to nie wszystko. Ja mam kabelek marii i wgranie romu 512 do zegarów zajęło mi 9 minut. Kompa mam z win 8.1 i prockiem i7 do tego usb 3.0 Wszystko poszło uważam bardzo szybko i sprawnie. Ciekawe jak by to wyglądało podczas zgrywania PCM
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 12:43   #714
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Harisonl,
akurat chyba procek i usb nie wiele do tego ma, bo chyba lm327 jest na usb2.
ja u siebie na lm'ie od mari wgrywalem rom 512 full tak dlugo, bo mam ustawiona predkosc na auto i chyba mi ustawil 38400.
jak czytalem konfiguracje chyba z PCM elmconfig kazal mi ustawic bardzo szybka predkosc 500,000 na sztywno no i poszlo.

panowie a tak w gwoli ciekawosci, u mnie pozostal tylko reprogram PCM'a.
są osoby którym to się udało i pytanko w jakim czasie ?

kolega mayak pisal ze okolo poltorej godz, ale LS27 - to sa urzadzenia znacznie szybsze od LM'a.

mnie zastanawia ryzyko, tzn ile moze byc takich prób, tzn jesli za pierwszym razem nie pojdzie to juz pcm jest do kosza, czy mozna ponawiac mu wgrywanie na zasadzie - do skutku ?

mam nadzieje otrzymac jakas pozytywna odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:13   #715
jadek_24
ford::beginner
 
Avatar jadek_24
 
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Wieliczka
Model: Focus III 1.0 EB i Fiesta MK6 1.25/75KM
Silnik: 1.0 125 KM/1.25 75KM
Rocznik: 2013/2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

6) Szukać kierownicy można jak się wie czy ma mieć 3 czy 4 uchwyty poduszki. Ta podana przez Ciebie ma 3 uchwyty.



No a gdzie te magiczne uchwyty? i jak na zdjęciach aukcyjnych je zobaczyć
jadek_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:20   #716
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

@jadek_24
najpierw musisz zdjąć plastikową osłonę przed kierownicą, jest mocowana na jednej śrubie od spodu, delikatnie wyciagnac pilot z lewej strony - s tylu ma zasrzask plastikowy - nalezy podwazyc i wysunac,
jak zdejmiesz plastikowa oslone glownie od gory przed kierownica, znajdziesz z tylu kierownicy 3 otwory, wkladasz srubokret i mocno do gory,

ja robilem tak ze lewy bok poduszki podwazylem srubokretem, odgiąłem troche do siebie, przytrzymywalem, potem przekrecalem na srodek kierownicy, srubokretem do gory, i przytrzymywalem, i prawa strona.

i po zabawie.

tylko najpierw odlacz akumulator i odczekaj z 15 min, bo jest ryzyko wybuchu poduszki.
masz w zalaczniku zdjecia co i jak. mam nadzieje ze pan z allegro sie nie obrazi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aha, jak poprawnie podwazysz ten drut srubokretem (w kier zewnetrznym), ta czesc powinna sama lekko wyskoczyc.

to jest akurat do trojramiennej, ale procedura do 4ramiennej taka sama
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (19.8 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (14.0 KB, 108 wyświetleń)
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:26   #717
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Podczas wgrywania miałem wszystko ustawione na auto.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:32   #718
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał dominlodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mnie zastanawia ryzyko, tzn ile moze byc takich prób, tzn jesli za pierwszym razem nie pojdzie to juz pcm jest do kosza, czy mozna ponawiac mu wgrywanie na zasadzie - do skutku ?

mam nadzieje otrzymac jakas pozytywna odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rekordzistę wgrywałem coś koło 8 razy... Złośliwie padało to bliżej końca, więc łącznie trwało wiek prawie... Na 500k PCM od diesla wgrywa się około pół godziny. Benzyny mają mniejszy program, więc krócej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 13:51   #719
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

ale lmconfigiem wgrywales tym od mari tak ? czy czyms innym ?
Harisonl, moze i racja. z tego co wiem od innych osob, powinno byc mniej niz 20 min. u mnie rekordzista w hec 512 full z .ru wgrywal sie 38 minut i to za 2 razem. za pierwszym mu padlo.
hm czyli z pcm sytuacja powinna byc podobna jak z hec, raz nie pojdzie to do skutku. odrazu czuje sie pewniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@tedi a mógłbyś podesłać krótki opis procedury takiego upgrade ?
bo ja to rozumiem tak:
information-czytam konfiguracje,
i pytanie, czy najpierw robie mu upload a potem ustawiam 'integrated cruise controll' czy ustawiam opcje integrated a potem odrazu upload ?
a co do samego upload w proceduresGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.age2:
1.read from pcm to bin
2.write from bin to pcm
3.write to pcm
4.modlic sie. najlepiej z czteropakiem piwa wtedy cisnienie nie jest tak wysokie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aha no i na gorze musze podac konkretna wersje pcm tak ?
po wczytaniu konfigu z bin do pcm elmconfig mi poda moja wersje pcm ?

no i jesli nie popelnilem bledow w opisie chyba powinno wystarczyc.
ps. jak oceniasz skale ryzyka np. w przypadku takiego programowania pcm i hec ? porownujac jedno i drugie ?

sorry za te pytania ale mam naprawde obawy przed taka akcja.
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 16:44   #720
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rekordzistę wgrywałem coś koło 8 razy... Złośliwie padało to bliżej końca, więc łącznie trwało wiek prawie... Na 500k PCM od diesla wgrywa się około pół godziny. Benzyny mają mniejszy program, więc krócej.
Dobrze kojarzę, że żeby poznać oficjalną najnowszą wersje dla PCMa muszę podpiąć auto do IDSa? Pytam w kontekście flexifuel, bo jeśli założyć, że do ff soft musi być z linii ff, to na stronie elmconfiga widać, który jest najnowszy. Ale mam wątpliwości bo nie wiadomo czy:
1. Na pewno jest tak, że do ff musi być soft do ff (wersje bez ff na pewno miały "mieszanie" serii softów)
2. Strona elmconfiga ma faktycznie wszystkie dostępne wersje
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.