Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2015, 15:11   #11
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Z tego co pamiętam, to koledzy na forum czyścili potencjometry gazu z powodzeniem. Może kupić używany, wyczyścić i wymienić, aby nie pozostać bez auta. Coś tam poprawili później, że były trwalsze. Czujnik sprzęgła jest nad pedałem sprzęgła. Może Ci pedał nie odbija do końca i nie potwierdza. Uważaj na śruby od pedału gazu, potrafią się obrócić w podstawie. Opisane w temacie o wymianie filtra kabinowego.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 17:03   #12
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

W takim razie zakupie używany pedał gazu aby nie było ewentualnych niespodzianek i spróbuję go wyczyścić. Czy przesmarowanie smarem grafitowym może pomóc?

Czujnik sprzęgła wymontuje i sprawdzę. Może wystarczy oczyścić.

Ma ktoś jakieś propozycje odnośnie sprawdzenia przy okazji innych rzeczy przy silniku? Ewentualnie przeczyszczenia?
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 17:13   #13
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Grafitowy raczej nie, może tylko pogorszyć sprawę. Wydaje mi się, że kontakt do potencjometrów będzie dobry: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Więcej Ci nic nie podpowiem, bo nie przerabiałem tematu.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 22:49   #14
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Dziekuje za wszelkie uwagi. Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie odnośnie błędów, lub też rzeczy, ktore przy okazji planowanych prac mógłbym sprawdzić, przeczyścić?
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 22:36   #15
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Przy okazji wymontowania pedału gazu wymień filtr kabinowy. Plecy będą bolały tylko raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 23:09   #16
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grafitowy raczej nie, może tylko pogorszyć sprawę. Wydaje mi się, że kontakt do potencjometrów będzie dobry: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Więcej Ci nic nie podpowiem, bo nie przerabiałem tematu.
Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pamiętam, to koledzy na forum czyścili potencjometry gazu z powodzeniem. Może kupić używany, wyczyścić i wymienić, aby nie pozostać bez auta. Coś tam poprawili później, że były trwalsze. Czujnik sprzęgła jest nad pedałem sprzęgła. Może Ci pedał nie odbija do końca i nie potwierdza. Uważaj na śruby od pedału gazu, potrafią się obrócić w podstawie. Opisane w temacie o wymianie filtra kabinowego.
No zanim sobie zaczniecie doradzać czyścic i smarować to musicie wiedzieć że pedał gazu w FF 2 to cewka z magnesem w której nie bardzo jest co smarować, a nie klasyczny potencjometr jak w ff 1
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2015, 04:17   #17
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zanim sobie zaczniecie doradzać czyścic i smarować to musicie wiedzieć że pedał gazu w FF 2 to cewka z magnesem w której nie bardzo jest co smarować, a nie klasyczny potencjometr jak w ff 1
Matych czy istnieje sposób naprawy, poprawy działania tejże cewki? Jeszcze tego nie rozbierałem. Nie wiem jak ona wygląda w środku. Może w.jakiś sposób jest zabrudzona...
Masz może sugestie odnośnie innych planowanych przeze mnie prac?
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2015, 23:14   #18
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Podczas planowania prac przy czyszczeniu EGR i uszczelnianiu wtryskiwaczy zauważyłem, że rura wychodząca po prawej stronie odmy ma luzy. Jeden zaczep jest połamany i nie mam pewności czy jest tam oring... Nie miałem czasu żeby bliżej się temu przyjrzeć. Na 100 % są luzy i jest tamtędy pobierane lewe powietrze. Jakie mogą być tego skutki? Czy nie ma to większego znaczenia?
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2015, 18:04   #19
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zaczytane kody przez FORscan - interpretacja

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zanim sobie zaczniecie doradzać czyścic i smarować to musicie wiedzieć że pedał gazu w FF 2 to cewka z magnesem w której nie bardzo jest co smarować, a nie klasyczny potencjometr jak w ff 1
Marek masz rację, nie ma potencjometrów. No ale napisałem, że nie przerabiałem tematu. Jest kaskada wytrawiona w laminacie po okręgu i elektronika. Zauważyłem jednak, że powyżej jest element cierny z którego sypie się sproszkowany plastik.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG2207.jpg (90.7 KB, 99 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG2209.jpg (94.1 KB, 97 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG2211.jpg (90.0 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG2212.jpg (91.2 KB, 85 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.