Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2008, 08:59   #11
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie Re: Jak wymienić filtr kabinowy - focus mk1

Jak masz szparę to woda będzie kapać na filtr kabinowy. Przez to szyby będą Ci bardziej parować.

__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X
ddzilins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 11:02   #12
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Re: Jak wymienić filtr kabinowy - focus mk1

Plastikowe podszybie ma zespoloną rynienkę, która wchodzi pod dolną krawędź szyby i nie pozwoli na to by woda dostająca się przez szczelinę pomiędzy szybą i podszybiem kapała na filtr. Woda leci na rynienkę i spływa na lewo i prawo nad filtrem i tam dopiero kapie na dół. Przy zdejmowaniu podszybia (szczególnie gdy ktoś robi to pierwszy raz) łatwo jest naderwać połączenie rynienki z podszybiem - wtedy przez szczelinę woda będzie kapać na filtr. Ja uszczelniłem to połączenie silikonem. Sądzę, że tylko silny strumień wody może się przelać przez krawędź tej rynienki.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 11:33   #13
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Jak wymienić filtr kabinowy - focus mk1

Ja miałem odstające podszybie i nic mi nie kapało. Bo jest ta rynienka właśnie.
Ale wiem, że niektórym kapie i mają wodę na dywaniku.

Podczas wymiany filtra odczepiłem te niby połamane zatrzaski i jak się okazało, one są tak zbudowane (a przynajmniej moje tak mają - może stosowali inne modele też), że składają się z dwóch części.
Jak grzybek - kapelusz i nóżka.
Nóżka jest w otworze w blasze a kapelusz w takim jakby widelcu w plastiku podszybia.
I przy odrywaniu, kapelusz odchodzi z podszybiem a nóżka zostaje.
Stąd wygląda jak połamane.
Opisuję obrazowo, bo nie mam zdjęć z tej operacji a rozbierał na razie nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odczepiłem to podszybie prawie całkiem i wysunąłem kapelusze z plastikowych uchwytów a nóżki z blachy.
Połączyłem je ponownie (na wcisk) i następnie wsunąłem w całości (kapelusz+nóżka) z powrotem do plastikowych "widelców" w podszybiu.
Na koniec pozostało tylko trafić w odpowiednie miejsca (nóżką do otworu w blasze) i docisnąć.
'Klik' i teraz podszybie dolega na cacy.

Woda i tak się nie lała i dalej nie leje ale podszybie odstawało a już nie odstaje.

pozdrawiam
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 19:55   #14
turski
ford::beginner
 
Avatar turski
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Re: Jak wymienić filtr kabinowy - focus mk1

No ja wlasnie dzisiaj zapoznalem sie z moim podszybiem, na szczescie udalo sie bez ulamania czegokolwiek, ale niestety podszybia wyciagnac mi sie nie udalo (blokowala mi je druga polowka podszybia) ale dostap do filtra pylkowego nie wymaga zdejmowania calkowicie podszybia.

Odkrylem tylko ze w obudowie filtra pylkowego, gdzie po bokach sa dwa zaczepy ktorymi odczepia sie jedna scianke, jeden z tych zaczepow jest zlamany, przez co scianka przednia obudowy nie przylega scisle z jednej strony ale to chyba nie powinno miec akurat duzego znaczenia w przypadku tego filtru ?
turski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.