Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2010, 18:32   #11
AQT24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Prędzej przepustnica niż ERG,chociażby dlatego że jest to 2.0 TDCI,inaczej jest w przypadku benzyniaków.

__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
AQT24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 20:28   #12
ewadziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus Gold
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Witam
ja również zaobserwowałam podobną rzecz w swojej foczce.
Gdy stoję w korku, albo na światłach przy jałowym biegu czuć rytmiczne drganie silnika. Obroty ok 900, nie widać żeby malały. Nie jest to uciążliwe, lecz nie wiem czy nie jest to zapowiedz czegoś poważniejszego.
ewadziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 13:31   #13
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

w moim aucie drgania te nasilają się gdy włącze klime ..... :/
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 07:09   #14
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

i na dodatek jeszcze jak odpalam elektryke (światła, klime radio) to na ekranie radia widać ewidentne przepięcia tak jakby błyskanie lekkie całego ekranu :/ nie mówiąc już o tym , że jak odpalam światla to widać ewidentny spadek napięcia :/ czy może być to wynikiem aku. ( łącznie z drganiami ) który nadaje sie już na śmietnik ?????
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 22:09   #15
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Cytat:
Napisał Aberr1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i na dodatek jeszcze jak odpalam elektryke (światła, klime radio) to na ekranie radia widać ewidentne przepięcia tak jakby błyskanie lekkie całego ekranu :/ nie mówiąc już o tym , że jak odpalam światla to widać ewidentny spadek napięcia :/ czy może być to wynikiem aku. ( łącznie z drganiami ) który nadaje sie już na śmietnik ?????
Może to po części jest też winą aku, ale załączając np. światła pierwszy impuls obciążenia idzie na akumulator, po czym całe obciążenie przerzuca się na alternator odciążając automatycznie aku. Wymieniłem akumulator i w sumie może już tak nie miga, ale spadki napięcia delikatne są i je widać właśnie m.in. na radiu i na to nie ma rady bo żeby zapobiec czemuś takiemu alternator musiał by chodzić cały czas na pełnych obrotach. A tak akumulator dostaje obciążenie po czym jakieś tam sobie układy wszystko przeliczają i zasilanie idzie z alternatora, żeby aku żywota za szybko nie dokonał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Schemat wygląda mniej więcej tak:
...->Obciążenie->aku->ukł. sterujący->alternator->...
i tak to się zamyka.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 08:11   #16
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

no ja rozumiem zasade działania aku i alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko jakim cudem pojawiają mi sie błyski na wyświetlaczu radia :/ no nie mówiąc juz o tych wibracjach silnika :/
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 08:32   #17
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Cytat:
Napisał Aberr1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ja rozumiem zasade działania aku i alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko jakim cudem pojawiają mi sie błyski na wyświetlaczu radia :/ no nie mówiąc juz o tych wibracjach silnika :/
Proponuje podpiąć się pod komputer i zobaczyć, czy dane z czujników są OK. Nawet zapisać je do pliku i potem analizować.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 20:12   #18
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Cytat:
Napisał Aberr1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ja rozumiem zasade działania aku i alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko jakim cudem pojawiają mi sie błyski na wyświetlaczu radia :/ no nie mówiąc juz o tych wibracjach silnika :/
O wibracjach silnika nic Ci nie powiem bo się na tym po prostu nie znam, ale jeżeli chodzi i miganie radia, są to przepięcia spowodowane nagłym załączeniem dużego obciążenia dla sieci. Tak samo masz w domu, siedzisz w kuchni przy zapalonym świetle, załącza się powiedzmy piekarnik i światło zaczyna sobie na chwilę migać, ta sama zasada, dopóki alternator nie zacznie nadrabiać to reszta może sobie migać, tym bardziej, że [nie oszukując nikogo] w fordach elektryka jest dość kiepska biorąć pod uwagę obciążenia jakie musi wytrzymać.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 09:41   #19
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

kolejne odkrycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawsze z rana wibracje są największe ..... ale zauważylem też , że jak zawsze wracam do domu po pracy to do garażu mam dosyć mocny spad niemalże pod k.40 stopni. Zawsze po tym zjeździe wibracje jakby ustawały. Może to poduszi pod silnikiem ?????
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 07:44   #20
rudzikp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: lekkie drgania silnika ..... coś już wiem ..... ale nie wszystko

Witam
U mnie drgania występują przy przyspieszaniu na biegach 3,4,5 w w okolicach 1,5 do 2 tys obrotów. Na postoju i w pozostałych przypadkach te drgania są bardzo małe. Jak myślicie co to może byc. Czy też wtryski.
Pozdrawiam
rudzikp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.