Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2015, 19:53   #1
endymaxima
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: s Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Montaż orginalnych grzanych siedzeń

witam wszystkich wiem że były takie tematy lecz schodzono w nich na uniwersalne maty itp. a ja założyłem org grzane siedzenia [poprzednie nie były grzane] do kupiłem wiązkę od tunelu do włącznika i włącznik i co dalej? we wtyczce pod siedzeniem nie mam tych 2 wtyczek do grzania więc moje pytanie gdzie idą kable z włącznika? i z kąt dociągnąć kable do siedzenia schematy z forum mondeo widziałem ale nie rozumiem ich

endymaxima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 22:51   #2
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: montaż orginalnych grzanych siedzeń

Cytat:
Napisał endymaxima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
we wtyczce pod siedzeniem nie mam tych 2 wtyczek do grzania więc moje pytanie gdzie idą kable z włącznika? i z kąt dociągnąć kable do siedzenia schematy z forum mondeo widziałem ale nie rozumiem ich
Jeżeli nie masz w wiązkach pod siedzeniami odpowiednich kabli to będzie trochę rzeźbienia. Poniżej masz zdjęcia wtyczek pod siedzeniem kierowcy i pasażera z odpowiednimi kablami oraz schematy.

Wtyczka pod siedzeniem kierowcy:
- kabel szary 9 idzie do bezpiecznika FB3 w tylnej skrzynce bezpieczników RJB (bezpiecznik 15A)
- kabel czarno szary 10 - masa
- kabel brązowy 17 łączy się z kablem brązowym z wtyczki pasażera 17 i dalej idzie do wyłącznika ogrzewania - pin nr 2
- kabel czarno szary 18 - masa

Wtyczka pod siedzeniem pasażera:
- kabel fioletowy 9 idzie do bezpiecznika FB4 w tylnej skrzynce bezpieczników RJB (bezpiecznik 15A)
- kabel czarno zielony 10 - masa
- kabel brązowy 17 łączy się z kablem brązowym z wtyczki kierowcy 17 i dalej idzie do wyłącznika ogrzewania - pin nr 2

W tylnej skrzynce bezpieczników jeżeli nie masz to musisz dołożyć przekaźnik RB1. Do tego przekaźnika dochodzi zasilanie na nogę 1 i 3. Zasilanie to idzie ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika EJB - bezpiecznik F20 - 60A.

Posprawdzaj czy masz to co wyżej opisałem, jeżeli nie to dołóż brakujące elementy i powinno ogrzewanie działać. Na koniec warto jeszcze ELMConfigiem zmienić konfigurację pojazdu CCC zaznaczając że są ogrzewane siedzenia z przodu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtyczka-strona kierowcy.jpg (85.8 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wtyczka-strona pasażera.jpg (87.3 KB, 50 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf ogrzewanie siedzeń.pdf (52.5 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: pdf RJB.pdf (78.4 KB, 28 wyświetleń)
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 14:41   #3
endymaxima
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: s Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: montaż orginalnych grzanych siedzeń

dziękuje kolego wreszcie ktoś mi to łopatologicznie wyłożył teraz jest nadziejaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przekażnik był reszte pruje z mondeo sterowanie ma inną wtyczkę a mówią żę s max i mondeo to ta sama instalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze raz dzięki

Ostatnio edytowane przez endymaxima ; 25-02-2015 o 19:36
endymaxima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.