Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2008, 18:15   #1
rafau
ford::average
 
Avatar rafau
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: mk3
Silnik: 1.8 DURATEC HE
Rocznik: 2001
Postów: 123
Domyślnie po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze .co może być przyczyną takiego zachowania :fcp9 (o mało co mnie nie wciągneło do baku) :fcp1

rafau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 19:12   #2
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Odpowiedz jest bardzo prosta kolego. Po prostu nie miales paliwa w zbiorniku i sie wytwrzyla roznica cisnien, przez co omalo nie wessalo cie :fcp1 Jak bedziesz mial kiedys chwile to przy pelnym zbiorniku otworz wlew paliwa i zobaczysz, ze czegos takiego juz nie bedzie. Pozdrawiam
pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 19:20   #3
Osiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: okolice W-wy
Model: Focus USA
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 41
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Cytat:
Napisał pieniu
Odpowiedz jest bardzo prosta kolego. Po prostu nie miales paliwa w zbiorniku i sie wytwrzyla roznica cisnien, przez co omalo nie wessalo cie :fcp1 Jak bedziesz mial kiedys chwile to przy pelnym zbiorniku otworz wlew paliwa i zobaczysz, ze czegos takiego juz nie bedzie. Pozdrawiam
:-) dobre :-)

Masz zatkane odpowietrzenie zbiornika i raczej trza by to odetkac, a do czasu odetkania nie dokrecaj korka do oporu, bo przy malej ilosci paliwa w zbiorniku beda klopoty z zapalaniem lub przyspieszaniem, a poza tym szkoda meczyc pompe paliwa.

pozdrowienia

Osiak
Osiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 19:51   #4
rafau
ford::average
 
Avatar rafau
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: mk3
Silnik: 1.8 DURATEC HE
Rocznik: 2001
Postów: 123
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

dzięki ,sprubóje odetkać :fcp18 tylko co ,ten kurek ma jakąś dziurke czy jest coś jeszcze innego co można odetkac. :fcp18
rafau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 21:03   #5
Lucyfer PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: MK I
Silnik: 2.0
Rocznik: 94
Postów: 139
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Cytat:
Masz zatkane odpowietrzenie zbiornika i raczej trza by to odetkac, a do czasu odetkania nie dokrecaj korka do oporu, bo przy malej ilosci paliwa w zbiorniku beda klopoty z zapalaniem lub przyspieszaniem, a poza tym szkoda meczyc pompe paliwa.
Witam, ja mam taki objaw za kazdym razem i nigdy nie miałem problemów z odpalaniem ani przyspieszaniem. Wydaje mi się że taki problem to mógł być w starych jawkach albo komarkach :fcp2 ale tutaj chyba nie powinno z tym być kłopotów.
__________________
Mój Mondek
Lucyfer PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 21:07   #6
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Cytat:
Napisał rafau
po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze .co może być przyczyną takiego zachowania :fcp9 (o mało co mnie nie wciągneło do bak
Witam !
Tak ma być.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 21:36   #7
tomekt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: osie
Model: volvo
Silnik: 1,9
Rocznik: 1990
Postów: 17
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

wydaje mi sie że nie działa Tobie zawór odpowietrzający zbiornik w niektórych autach stosowany jest zawór pochłaniający opary paliwa ne wiem czy taki jest w mondeo na pewno był w scorpio przy wysokim podciśnieniu możesz uszkodzić pompe albo nawet rozszczelni sie zbiornik
__________________
pp
tomekt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2008, 00:35   #8
patryyyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Cytat:
Napisał tomekt
wydaje mi sie że nie działa Tobie zawór odpowietrzający zbiornik w niektórych autach stosowany jest zawór pochłaniający opary paliwa ne wiem czy taki jest w mondeo na pewno był w scorpio przy wysokim podciśnieniu możesz uszkodzić pompe albo nawet rozszczelni sie zbiornik
witam,mi również zasysa powietrze przy odkręcaniu wlewu-a ostatnio tak mi się zdarzyło że wskaznik paliwa pokazywał 1/4 baku i autko przestało jechać -okazało się że nie było paliwa,po odkręceniu wlewu wskazówka spadła na zero-teraz jezdze na niedokręconym wlewie i po problemie-nie wiem gdzie odetkać odpowietrznik-pozdrawiam
patryyyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2008, 05:26   #9
adokasprzak
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 68
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

przy nieprawidlowym dzialaniu systemu odpowietrzania zbiornika paliwa, wytwarzajace sie podcisnienie powoduje cofanie sie paliwa po dluzszym czasie postoju.

zasysanie powietrza do zbiornika po odkreceniu wlewu nie jest prawidlowe.

niestety w mondeo odpowietrzajaca rurka jest poprowadzona ponad zbiornikiem i aby ja przeczyscic, trzeba zdemontowac caly zbiornik.

ja proponuje nie dokrecac korka, albo tuz pod korkiem przewiercic rure cienkim wiertlem.

jesli myslicie, ze problem dotyczy tylko "starych jaw czy komarkow", to jest to bledne myslenie.

zakladajac sytuacje, ze przejedziecie np. trase 400km bez postoju, w zbiorniku ubywa Wam jakies 28-30 l.
jesli powietrze nie wypelni takiej objetosci (zbiornik sie nie kurczy przeciez), to wytwarza sie naprawde duze podcisnienie.
nie warto z nim walczyc, bo ktoregos dnia mozna sie zdziwic (pompa paliwa, rozszczelnienie zbiornika - jak slusznie napisal tomekt).
adokasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2008, 08:41   #10
Dredy
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Lublin
Postów: 141
Domyślnie Re: po odkreceniu kurka wlewu paliwa zasysa powietrze

Problem ten dotyczy większości Mundków MK1 i 2. Rzezcywiście przeczyszczenie przewodu odpowietrzającego jest sporym problemem. Ja zrobiłem tak: wywierciłem wiertłem 3 otworek w korku, ale pod takim kątem, żeby przy zakręconym korku nie dostała się do środka woda i kłopot zniknął.
__________________
...przeze mnie droga w wiekuiste męki,
jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki...
Dredy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.