Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2011, 13:57   #921
Monsterkick
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Model: Mondeo Zetec
Silnik: TDCI 2.0 115
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,
posiadam mondeo tdci 115 2005 rok
Dziwne brzeczenie po prawej stronie silnika ale bardziej mnie martwi ze kiedy ruszam na 1 silnik glosniej pracuje jakby stukot .Kiedy juz rusze stukot ucicha.
Biegi sie przelaczaja bez problemu silnik jest dynamiczny i nie kopci.

prosze bardz o jakas pomoc poniewaz mechanicy maja rozna opinie na ten temat i chca wymieniac wszystko od napinacza po mala i duza 2mase.
Dodam ze sprawdzilem wtryski i zaden nie leje.

Monsterkick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 19:35   #922
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ciekawe jak często ta rolka będzie padać - Ford daje ją do benzyniaków gdzie silnik pracuje "płynniej", nie dał do ON bo ?
Wiem, że na forum jeżdżą ludzie z rolką na altku, ile kkm zrobili?
W 1,9 tdci też jest taka rolkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 21:11   #923
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

w każdym tdci forda jest fabrycznie sprzęgiełko na alternatorze poza oczywiście .... TDCI/TDDI mondeo mk3
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 07:32   #924
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A ja mam pytanie z troszke innej beczki. Jesli po odpaleniu slychac takie grzechotanie, a jak zaczne skrecac kierownica, czyli po zalaczeniu pompy wspomagania, to grzechotanie ustaje to chyba raczej cos z paskiem na pompie, prawda ? Czy Wam tez ucichaja te odglosy podczas krecenia kierownica ?
Dodam, ze pasek + napinacz + kolo pasowe wymienilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 18:57   #925
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

U mnie wymieniony pasek rolka na altku zamieniona na sprzęgiełko, koło pasowe rolka prowadząca x 3. Cisza nastała.

Ostatnio edytowane przez kazimuro ; 14-09-2011 o 19:21
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 20:05   #926
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał gramble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam pytanie z troszke innej beczki. Jesli po odpaleniu slychac takie grzechotanie, a jak zaczne skrecac kierownica, czyli po zalaczeniu pompy wspomagania, to grzechotanie ustaje to chyba raczej cos z paskiem na pompie, prawda ? Czy Wam tez ucichaja te odglosy podczas krecenia kierownica ?
Dodam, ze pasek + napinacz + kolo pasowe wymienilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak mam, pomimo tego że ok. rok do półtora roku temu wymieniłem napinacz, rolkę i pasek w układzie wspomagania ukł. kier. i pompy ukł. chłodzenia. Ja się jeszcze zastanawiam czy te gumy pod intercoolerem się nie zużyły i metal uderza o metal?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2011, 14:43   #927
DonVito
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-08-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 19
Cool Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Monsterkick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
posiadam mondeo tdci 115 2005 rok
Dziwne brzeczenie po prawej stronie silnika ale bardziej mnie martwi ze kiedy ruszam na 1 silnik glosniej pracuje jakby stukot .Kiedy juz rusze stukot ucicha.
Biegi sie przelaczaja bez problemu silnik jest dynamiczny i nie kopci.

prosze bardz o jakas pomoc poniewaz mechanicy maja rozna opinie na ten temat i chca wymieniac wszystko od napinacza po mala i duza 2mase.
Dodam ze sprawdzilem wtryski i zaden nie leje.
hej. ja mam ten sam problem z moim mk3, jak ruszam z jedynki to taki dziwny dzwiek dochodzi a potem nic, moze to jest cos ze sprzeglem albo lozyskiem przy sprzegle. pozdrawiam, jak wiesz co to za problem to napisz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DonVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 09:55   #928
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam. Chłopaki czy wie ktos moze czy da sie zrobic jakims domowym sposobem sciągacz do sciagania paska?? Albo czy mozna cos takiego kupic?
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 13:21   #929
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wystarczy poszukać w tym temacie. Jest opisany.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 15:28   #930
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No spoko 90 stron czytania.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.