Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2017, 07:52   #1
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

itajcie, jestem tu nowa i mam nadzieje ze dobrze napiszę ten post. mam podobny problem... tylko nikt nie potrafi mi pomóc. Albowiem posiadam forda mondeo 2.0 TDDi w tamtym tygodniu byłam na wymianie oleju i filtru paliwa i oleju. Mechanior zmienił olej filtr mówił że wchodzi 5,2 potem chcial wymienić filtr paliwa wyjął go stwierdził że takiego nie ma i włożył spowrotem. próbował odpalić auto na Plaka lecz nie dało rady tak nim kręcił ze poszedł mi rozrusznik. nie wyjechałamwyjechała już autem. zaoferował ze na następny dzień przeciąganie auto do mechanika obok i za kilka dni bd mieć wymieniony rozr7sznik i filtr paliwa. spojrzałam jeszcze na stan oleju było ok. po tygodniu ode brałam auto i wczoraj w trakcie jazdy zgasł mi na rondzie! zapaliła się kontrolka oleju i nie odpalił już. sprawdziłam olej był minimminimum dolałam i nadal nic. silnik kręci Ale odpalic nie moze. zaciagnieto mnie na hol do mechanika i tam stoi był wczoraj człowiek z komputerem i stwiestwierdził ze żadnego błędu nie ma i poszła pompa. sprawdziliśmy te tryski 4 czy jak to się nazywa ( nie mam pompowtryskow) leci paliwo, ale nie leci z tego wezyka przy pompie( mam nadzieje ze mnie ktoś zrozumie), mechanik to próbował przepompowac ze niby się zapowietrzyl Ale nadal nic. Pomocy co to może być ? Faktycznie Pompa ? Tak nagle ? może wy coś podpowiecie ?

yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 08:57   #2
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

ktoś ma jakiś pomysł co sprawdzić ? proszę o jakieś podpowiedzi
yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 09:58   #3
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

Koleżanko, również nagle mi gasł i okazało się, że O-ring na przewodzie paliwowym przy filtrze paliwa puszczał powietrze i paliwo schodziło z układu do baku a system nie mógł go samodzielnie zaciągnąć. Problem rozwiązałem w ten sposób, że kupiłem gumową ręczną pompkę paliwa z zaworkiem zwrotnym i zamocowałem ją na przewodzie paliwowym tuż przed filtrem paliwa. To całkowicie rozwiązało problem z gaśnięciem silnika w najmniej oczekiwanych momentach.
Pompa sama z siebie tak nagle nie pada, a nawet gdyby to komputer diagnostyczny by wykrył błędy. Upewnij się, że nie masz zapowietrzonego układu paliwowego. Pzdr
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 12:21   #4
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

zadzwonię do Mechaniora i powiem by sprawdził dzięki kolego za pomoc , pozdrawiam
yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 17:07   #5
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

ktoś coś jeszcze podpowie ?
yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 17:47   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

115 czy 90 koni mocy?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 20:11   #7
krzaku_87
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-05-2013
Skąd: Boguszyny
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDDI 115pcs
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

koleżanko jeśli masz tddi to przy baku po stronie pasażera znajduje się pomocnicza pompka paliwa (jest na zewnątrz) jak położysz się obok tylnego koła dosłownie pod klamką tylnych drzwi pasażera to ją zauważysz (jakieś 15-20 cm od progu) przyłóż do niej rękę a druga osoba niech zakręci rozrusznikiem jeśli działa poczujesz na niej wibracje, jeśli nic to popukaj w nią młotkiem podczas kręcenia potrafią się zawieszać.
Druga opcja to przekaźnik pod aku zdemontuj go i tą skrzynkę w której siedzi odchylając pręciki którymi aku jest przymocowane i szarpnij ją do góry po czym włóż rękę pod blachę która jest jako następna a powinnaś go wyczuć jest przykręcony śrubką na kluczyk 10,
Sprawdź też bezpiecznik od pompki i przekaźnik(jak dobrze pamiętam R4) w skrzynce bezpieczników pod maską obok aku
krzaku_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 20:54   #8
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
115 czy 90 koni mocy?
90kM

Bump: krzaku_89 dzięki za podpowiedź jestem na prawdę wdzięczna jutro tam podjadę i pokaże co napisales niech się kładzie i sprawdza za to mu place. Jeszcze jedno dziś byłam i stwierdził że główny wężyk z trzech które znajdują się koło filtra paliwa i do niego wchodzą jest jakby połamany i można go sobie swobodnie ręka wyciągnąć oraz żółta obejma ktora uszczelnia uszczelnić wszystko jest połamana. Jutro będzie wymieniał filtr ta obejme i jeszcze spróbuje go odpowietrzyc. Jak to nic nie da to jestem w czarnej d...


pytanie jeszcze od czego ta kontrolka oleju i gdzie on się podział skoro wszystko suche i nic nie cieknie ? Myślicie że jak był jeszcze ciepły silnik i sprawdziłam stan oleju to on zdążył jeszcze nie splynac na dół ? Zaraz dolalam i dziś zapomniałam sprawdzić czy jest.
yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 21:15   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

Anno, w tej sytuacji nie wolno zapominac o oleju.
Jak juz uda sie mechanikom zreanimować to auto, i bedzie jeżdziło, to koniecznie zapisz stan licznika i olej na maksa, ale codziennie rano, przed uruchomieniem sprawdzac stan oleju.
Jak bedzie powoli ubywało, to dojedż do momentu aż dojdzie do mimimum na miarce, stan licznika, i obliczenie, ile kilometrów udało się wymęczyć na od maximum do minimum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 21:39   #10
yuriyay
ford::beginner
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Boleslawiec
Model: Ford Mondeo mk3 diesel
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: auto zgasło i już nie pojechali -wymiana oleju i kontrolka oleju

ile powinno ubywac tego oleju na ile km ?
yuriyay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.