Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2011, 13:09   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Lightbulb Wymiana piasty, tarczy, klocków - Instrukcja

Witam
Zakładam ten temat bo po prostu już nie daje rady, jestem totalnie wykończony psychicznie i fizycznie. Drugi dzień się z tym użeram i bez nawet minimetru postępu na piaście!!
Łącznie dzis i wczoraj na zmianę pukałem młotkiem, młotem udarowym. Próbowałem łomem, próbowałem lewarkiem pneumatycznym, próbowałem 5 kilowym młotem. Podgrzewałem opalarką, pstrykałem różnymi penetratorami do hamulców. Nie mam już żadnych pomysłów po za użyciem gumówki do przecięcia wszystkiego w cholerę.
Czy jest możliwe teoretycznie że stopiły się metale i piasta złączyła się z tarczą? Czy teoretycznie jest to możliwe?
Nawet jeśli uda mi się ją przeciąć to co potem będzie z śrubami przy piaście? bo to właśnie ją chce wymienić.
Bolą mnie ręce, tyłek, krzyż jakbym przez pół dnia cegły nosił.
To chyba najgorsza sytuacja jaka mnie spotkała z mondkiem!

Instrukcja na stronie 5tej


Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 19-01-2011 o 19:13
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:16   #2
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

Kolego tarcze robiłem 2 tygodnie temu i zeszły powiedzmy bez problemów a czy masz auto na podnośniku czy na jakiś klockach ?Ja jak ściągałem to tarcze obracałem i waliłem młotkiem i zeszły tarcze tez nie bez problemu to było ale zeszły ale obracałem tarcze co kawałek i młotkiem jaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:20   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

auto mam na pieńkach podniosłem i wstawiłem pieńki od drzewa. Pukałem normalnie oraz tak:, z jednej strony ciągałem łomem zahaczając o piastę a z drugiej waliłem młotkiem, w rant i bęben i nawet minimetr się nie wysunęła! Może ktoś ją przykleił, albo jest tam jakaś niewidzialna śruba ?! Póki co wybiłem te śruby od kół i teraz lepiej się wali.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:24   #4
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

tam nie ma zadnych srub dodatkowych jak zaciski odkreciłes i jest sama tarcza to powinno byc dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.walic i co kawałek tarcze przekrecac ja miałem auto na podnosniku i było łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:27   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

Pukam łącznie jakieś 8-10 godzin i tak jak wychodzę z pełni nadzieją w duszy tak wracam z pełnym rozczarowaniem że nie zdziałałem absolutnie nic! Nie cackam się z tarczą, wale z całej siły i nic nic nic! tyle że mnie głowa boli i dzwoni w uszach.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:33   #6
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

powiem ci ze na pienkach nie masz tego uderzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak jest zapieczona to wtedy sie meczysz psikałes WD lub czyms podobnym? zeby troszke odpusciło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.bo ja psikałem nie wiem czy pomogła ale zapobiegawczo popsikałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:39   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

Psikałem wd40 i jakimś specjalnym penetratorem do zapieczonych tarcz.
Dzwoniłem do mechanika i powiedział że najlepiej przeciąć gumówka a z śrubami to możliwe że będzie trzeba je rozwiercić -_-
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:50   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

ja bym na Twoim miejscu (o ile sie jeszcze da) zlozyl wszystko do mechanika odstawil auto, nie mowiac mu nic, niech on sie pomeczy, a moze akurat zna jakis sposob na jej zdjecie. tez innego pomyslu jak ciecie jej nie widze. wymieniasz przod czy tyl? nie da sie sciagnac pisaty z nalozona tarcza?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 14:04   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

Tył, są 4 śruby za tarczą na torxa chyba 50. Jak już będę ciął to chętnie bym przeciął piastę w połowie aby już mieć łatwy dostęp do tych 4 śrub bo czuje że z nimi to dopiero będzie jazda!
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 14:10   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Zapieczona tarcza

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest możliwe teoretycznie że stopiły się metale i piasta złączyła się z tarczą? Czy teoretycznie jest to możliwe?
nie jest to mozliwe
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jeśli uda mi się ją przeciąć to co potem będzie z śrubami przy piaście? bo to właśnie ją chce wymienić.
tniesz sama tarcze, reszta zostaje nienaruszona. tnie sie w 2 miejscach, nie do konca, po powierzchni styku z flansza, to tam sie zapieka, pozniej jakis przecinak mocny i w naciecie wbijasz go by tarcza pękła.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.