Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2016, 01:21   #1
Santek99
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-11-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Wymieniane wtryskiwacze

Witam serdecznie.
Dziwna jest przypadłość mojego mondeo, którego jestem właścicielem od niedawna. Wszystko ładnie pięknie chodziło do pewnego momentu. Sprężynka check engine i się zaczęło. Znajomy mechanik po podpięciu się pod kompa stwierdził że 3 i 4 wtrysk przelewaja. Wykręcił wszystkie na moje polecenie i zaniosłem je do sprawdzenia do miejscowego guru (jestem z Kielc) ów guru stwierdził że faktycznie te dwa wtryski mocno kuleją a dwa pozostałe jako tako. Poleciłem żeby zregenerował wszystkie. Na wtryskach nie były już czytelne kody więc polecił wpisać kody z naklejki na silniku (której też nie było) przywlokłem auto do niego przy okazji zlecając czyszczenie układu paliwowego (zbiornik również). Stwierdził że silnik był wymieniamy a wtryski są długie a powinny być krótkie. Wsadził te same wpisał kody i autko jeździ. Do tej pory przed awarią było wszystko ok, czuć było moc pracował cicho i spokojnie. Po regeneracji zaczął pracować nie równo, kopcić i brakowało mocy i dziwny metaliczny dźwięk, którego przedtem nie było. Jadąc do niego po kilku dniach (wyciek ze zbiornika paliwa który zrobił na gwarancji) po drodze padł alternator. Co dziwne kiedy padł auto zaczęło jeździć jak nowe (póki jeszcze jechał na naładowanym akumulatorze). Niewiele myśląc na 4 biegu jadąc wcisnąłem pedał w podłogę szukając za sobą kłębów dymu. Nic kompletnie do tego autko wyrwało się z takim impetem jakby miało nowy silnik. Alternator został zregenerowamy a silnik dalej swoje czyli kopci, dziwnym dźwiękiem metalicznym go słychać i mocy trochę brak.
Z tą mocą nie jest tak źle nadal ma potencjał aczkolwiek widać różnice. Z tym dźwiękiem metalicznym z kolei - jałowe obroty delikatnie szarpią a metaliczny dźwięk najbardziej słychać na zimnym silniku natomiast na rozgrzanym najgłośniej na 5tym biegu kiedy się zaczyna dodawać gazu.
Dodatkowo ma problem z odpalaniem przy tych temperaturach za 2 albo 3 razem załapie.
Teraz pytania
1. Co mógł ów guru zrobić nie tak?
2. Czy jest opcja wymiany wtryskiwaczy na nowe w takim przypadku?
3. Nie mam pewności czy guru sprawdzał regulator ciśnienia paliwa (nie wiem czy dobrze to nazwałem ale chodzi o część przy pompie) ale czy zanieczyszczony może objawiać się w podobny sposób?
4. Macie jakieś sugestie?

Byłbym zapomniał - Mondeo 04r 2.0 TDCI 130 HB


Ostatnio edytowane przez Santek99 ; 30-11-2016 o 07:56
Santek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 08:54   #2
Santek99
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-11-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

nikt nic??
Santek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 10:48   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Witam,numerów na wtryskiwaczach nie było to jak zaprogramował?Jeśli przed naprawą wtryskiwaczy było wszystko ok to problem we wtryskiwaczach,chyba że majstrował przy czymś innym.Nowe możesz zawsze kupić i zamontować tylko cena bardzo duża.Metaliczny dzwięk oznacza spalanie stukowe czyli dawka paliwa nie jest optymalna np.leją wtryski.Jaka pewność że je dobrze naprawił,do tego potrzeba specjalnych maszyn kalibrujących i robią to tylko profesjonalne zakłady Boscha itp.Ten znajomy mechanik ma te urządzenia?Może wymienił tylko końcówki bez zaworków albo odwrotnie?Po naprawie wtryskiwaczy trzeba ustalić dla każdego oddzielnie nowe kody które póżniej wgrywane są do komputera.Nie wierzę że znajomy mechanik ma warsztat i maszyny do prawidłowej naprawy wtryskiwaczy.Pozdr.

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 02-12-2016 o 10:53
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 10:25   #4
Santek99
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-11-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Dzięki za odpowiedź.
Generalnie znajomy mechanik je tylko wymontował a wtryski zaniosłem jak już pisałem do miejscowego guru zajmującego się wtryskami pompami etc. Oczywiście gwarancji nie mam, że wymienił to co miał wymienić, choć z tego co mówił wymienił zaworki bez końcówek. Niemniej ponoć wtryski są wstawione długie a powinny być krótkie. Nie mam też gwarancji w jaki sposób i czy w ogóle nadawał im kody czy tylko na "pałę" wpisał byle by wpisać. Dodam tylko że od czasu do czasu pojawi się sprężynka migająca a żeby się jej pozbyć wystarczy zgasić silnik, wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić silnik. Może to zająć nawet 3 do 4 prób ale w końcu zgaśnie. Ten guru o którym wspominałem ma maszyny do sprawdzania, testowania i tym głównie się zajmuje (regeneracją wtryskiwaczy i pomp) tyle że mam pewne wątpliwości że chciało mu się w tym przypadku zrobić to porządnie. Z tego co mi tłumaczył to
1. wtryskiwacze są długie a powinny być krótkie i to może być przyczyną gubienia kodów a co za tym idzie pojawianie się sprężynki od czasu do czasu.
2. wartości przelewowe dla długich i krótkich są różne tak jak w przypadku krótkich (kilka rodzajów) i nawet kupno nowych (czy też używanych) nie gwarantuje poprawnego ich działania z racji różnic w wartościach przelewowych.
3. metaliczny dźwięk to wina wymienianego silnika... (jakkolwiek)
to są wnioski ów guru który zajmował się układem paliwowym w moim aucie. Mam wątpliwości co do jego pracy ze względu właśnie na pkt 3 jego wniosków. Zdaję sobie sprawę że ten dźwięk to wina wtrysków i ich nieprawidłowego działania więc to stwierdzenie zalatuje kitem.

Powiedzcie mi proszę czy jeśli bym kupił krótkie wtryskiwacze (choćby używane a taniej i dał do regeneracji do serwisu w stalowej woli) to faktycznie będzie ciężko je dopasować do silnika czy po prostu krótki to krótki długi to długi ale jeśli ma być krótki to jest to kwestia poprawnego przypisania kodów wg ich parametrów?? Bo jeśli tak to wymiana wtrysków (na co mogę sobie pozwolić) na krótkie powinna rozwiązać sprawę?
Santek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 11:30   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Napisz numer silnika to ci znajdę te właściwe wtryskiwacze.Piszesz że przed naprawą chodził silnik normalnie
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 11:44   #6
Santek99
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-11-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Zgadza się. Miał moc, nie było dziwnego dźwięku metalicznego. Jedyny mankament to kopcenie i często pojawiająca się sprężynka. Później pojawił się check engine wraz z nią i wtedy zdecydowałem się na regenerację wtryskiwaczy. Jak dzwoniłem do serwisu forda to gość powiedział że po numerze silnika nie da się dopasować części a jedynie po numerze vin więc zrezygnowałem z tej drogi poszukiwań wtryskiwaczy. Wieczorkiem napiszę numer silnika jak się do niego dogrzebię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za odpowiedzi.
Santek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 11:54   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Piszesz że nie wymienił koncówek to co to za regeneracja?Koncówki nie wymienione tzn nie leci paliwo jak mgiełka tylko leje.Standart to wymiana zaworków i końcówek.Pozdr.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 14:38   #8
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Cytat:
Napisał Santek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedynie po numerze vin więc zrezygnowałem
Nie rezygnuj, podaj VIN, sprawdzę co powinieneś mieć.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 14:47   #9
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Ale on ma ponoć inny silnik,wymieniony
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 14:51   #10
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wymieniane wtryskiwacze

Cytat:
Napisał Santek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. metaliczny dźwięk to wina wymienianego silnika... (jakkolwiek)
Sorry, nie doczytałem, nie było pytania o VIN.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.