Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2017, 10:51   #1
Grrafi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 90 KM TDDi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Silnik ciężko odpala w gorące dni

Mondeo MK III TDDI 90 KM - jak jest na dworze normalna temperatura, czyli tak koło 15-20 stopni, odpala w 80% przypadków normalnie. Czyli np rano, zanim samochód zagrzeje się pod maską porządnie, pali ok, albo jak nie ma słońca na dworze. Wsiadam do auta, odpalam i po problemie.

Ale jak postoi na słońcu, ja chcę odpalić, to kręcić musze 2-3 razy, żeby załapał. Nie zawsze, ale 90% przypadków nie odpala z pierwszego. Po krótkiej jeździe można go zgasić i pali już normalnie, tak jak powinien. Chodzi tylko o odpalanie z zimnego silnika, ale gdy jest nagrzane pod maską... Nawet opisuje się to dziwnie... Silnik kręci, ale to przypomina odpalanie jakby ropy nie dostawał... Tak myślałem, że może gdzieś przewód jakiś cieknie, a raczej może paliwo się gdzieś cofa, bo pod samochodem nigdy nie było plam paliwa... Tak myślę o tym, że się paliwo cofa, no bo gdyby była dziurka gdzieś w przewodzie, to by kapało cały czas, czy ciepło, czy zimno... Choć materiał się rozszerza, jak jest ciepło... Ale nie ma problemów na ciepłym silniku znów..

Miał ktoś tak może?


Ostatnio edytowane przez Grrafi ; 12-09-2017 o 07:24
Grrafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 12:11   #2
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: MK III ciężko odpala w gorące dni

Po pierwsze sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu - są z nim problemy bezpośrednio związane z temperaturą.
Po drugie sprawdź czy nie cofa Ci się paliwo do baku z uwagi na nieszczelne O-ringi na spinkach przewodów na filtrze paliwa.
No i daj znać jak rozwiązałeś problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.