Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2009, 20:22   #11
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

ja mam w kombi pod siedzeniem kierowcy (z resztą w każdym aucie tak miałem). zawsze jest pod ręką w razie potrzeby.

Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 21:06   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

ja w kombi mam schowaną na podłodze bagażnika, tuż za tylnym siedzeniem, tak żeby można było ją wyjąć składając tylne oparcie kanapy (tą węższą część) nie wyjmując np. bagażu w czasie wakacji. Pod siedzeniem kierowcy kilogramowa się zmieści ale z większą mogą być problemy, poza tym zawsze jeżdżę na najniższym ustawieniu.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 06:15   #13
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

w swoim mam gaśnicę zamontowaną fabrycznie z przodu z lewej strony głęboko w miejscu na nogi pasażera
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 08:11   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

fabrycznie wychodzą bez gaśnic tylko importerzy albo, co bardziej prawdopodobne dealerzy wyposażają auta na rynki krajowe więc nie ma chyba konkretnego miejsca na gaśnicę. Pozostaje to co komu się podoba. Też mam rocznik 2004 kupiony w Polsce i w nogach pasażera nawet nie mam śladów po montażu gaśnicy.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 14:58   #15
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

Niektórzy forumowicze mają niezwykle ciekawe i oryginalne pomysły na umiejscowienie gaśnicy... Szczere gratulacje. Jeżeli masz kombiaka i chcesz znaleźć "dobre" miejsce to polecam bagażnik, część pasażerską zdecydowanie odradzam! Mitem jest iż mając proszek pod ręką mamy większe szanse na "skuteczne działanie" - nadrzędnym krokiem postępowania jest BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE i PASAŻERÓW co z miejsca skreśla zabawy w "młodego strażaka" - nie będę się rozpisywać n.t temat, zainteresowanych odsyłam na profesjonalne szkolenia. W swoim AMBIENTE gaśnicę mam w bagażniku - foteczka:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kierowcą jestem od 9 lat i tylko raz miałem okazję użyć gaśnicy - zresztą nie dla siebie - jestem ciekawy co zrobiliby inni kierujący w tym przypadku, oto przyklad: jadące autko na pasie w przeciwnym kierunku zaczyna się palić (dym spod maski i języki ognia), moje auto i auto poszkodowanego dzieli odległość około 2m, otwieram szybę i zwracam uwagę kierowcy że się pali, facet wyskakuje z auta i prosi o gaśnicę bo własnej nie posiada (bez komentarza), w moim aucie prócz mnie jest jeszcze dwójka dzieci.... jaka jest Wasza decyzja? Co i w jakiej kolejności robicie? Taka mala zagadka na stary jeszcze rok!
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 31-12-2009 o 15:10
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 18:15   #16
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

witam
mam hatchbacka i zastanawiam sie gdzie wnim zamontowac gasnice która sam dokupywalem gdyz auto zostalo sprowadzone z luxemburga i nie posiadalo gasnicy, na razie gasnica lezy pod fotelem pasazera.
macie jakies pomysly gdzie mozna wsadzic ta gasnice najlepiej chcialbym gdzies w bagazniku
pozdrawiam
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 18:22   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

najlepiej tak jak pokazał RECONDO albo przy tylnym oparciu, żeby można było szybko wyjąć nawet jeśli są bagaże.
Tak naprawdę to nie ma miejsca idealnego bo jak ci wjadą w tył to nie wyjmiesz (wersja recondo) ale jak masz pasażerów na tylnej kanapie to też może to trwać dłużej.
Ja wożę za tylnym oparciem bo w bagażniku wożę często psa a tylną kanapę mam najczęściej pustą więc dostęp mam wygodniejszy z tej strony.
Pod fotelem kierowcy kiepsko się wyjmuje no i mieści się tylko 1-kilogramowa a to trochę mało na poważniejsze sprawy

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 02-01-2010 o 18:26
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 18:43   #18
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

W każdym aucie brak jest idealnego miejsca - zawsze może coś się wydarzyć - ale i na to jest sposób, wystarczy zamontować dwie gaśnice (lub więcej) obie w innych zakątkach.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:44   #19
dareckip
ford::average
 
Avatar dareckip
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Poznań czasami Wrocław
Model: Mondeo MKIV Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]Taka mala zagadka na stary jeszcze rok!
Po pierwsze odjeżdżam na bezpieczną odległość a później idę gościowi pomóc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak by mi się to zdarzyło teraz powiedział bym że też jej nie mam heheh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dlatego założyłem ten temat.


Gaśnica już leży i miejsce też już mam, zamontuję tak samo jak RECONDO pokazał na fotce. Chyba będzie to najlepsze miejsce, i najmniej kolizyjne.
__________________
Pozdrawiam
Dareckip
dareckip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 20:02   #20
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Miejsce na gaśnice.

Jeżeli chodzi o trzymanie gaśnicy pod fotelem kierowcy, to nie jest to najlepsze miejsce, chyba, że jest bardzo dobrze przymocowana. Zresztą, pod fotelem kierowcy nic nie powinno leżeć, bo podczas hamowania, zwłaszcza gwałtownego może się przemieścić do przodu i zablokować pedały, a wyobrażacie sobie, co oznacza zablokowany pedał hamulca.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.