Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2015, 20:18   #1
_Slawo_
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Model: Mondeo mk5, Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci, 1.6 tdci
Rocznik: 2016, 2010
Postów: 23
Domyślnie Przegub wewnętrzny brak poprawy po wymianie

Witam.
Na początku dodam, że szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem polega na tym ze po wymianie przegubów wewnętrznych (prawa i lewa strona) problem wibracji podczas przyspieszania nie znikł. Mianowice w przedziale prędkości 80-120 km/h podczas przyspieszania odczuwam duże wibracje, po odjęci gazu wibracje utają, po przeszukaniu forum i przeczytaniu wielu postów padło na przeguby wewnętrzne które zakupiłem na sklepie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety po wymianie wibracje nie ustały, jest tak samo jak przed wymianą, dodam ze w jednym komplecie tzn. prawej trony podczas montażu krzyżaka na półoś bardzo lekko dał się zamontować tak jakby zbyt lekko a strona lewa była bardziej spasowana. Miał już ktoś podobny problem? Gdzie szukać przyczyny?


Ostatnio edytowane przez _Slawo_ ; 24-05-2015 o 11:03
_Slawo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 20:43   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Przegub wewnętrzny

Witam

Co się tyczy podejrzenia na usterkę przegubów wew.półosi,to zawsze po wymontowaniu sprawdzam i upewniam się czy to aby przegub wew.Sprawdzamy powierzchnię przegubu ,gdzie pracuje ułożyskowanie końcówki przegubu trójramiennego.Jeżeli powierzchnia jest równa,przegubu nie wymieniamy.Nierówność można już wyczuć opuszkiem palca, przesuwając po powierzchni przegubu.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 21:01   #3
_Slawo_
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Model: Mondeo mk5, Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci, 1.6 tdci
Rocznik: 2016, 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przegub wewnętrzny

Zgadzam się, na starych przeguby szczególnie lewym widać i jest wyczuwalne duże zużycie, natomiast strona prawa była trochę mniej wytarta. Tylko ze wymiana nic nie zmieniła.
_Slawo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 08:31   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przegub wewnętrzny brak poprawy po wymianie

Sprawdż dokładnie poduszki silnika, czy nie powyrywana guma, czy nie zapadnięte i metalową środkowa częścią poduszki nie dotykają metalu podwozia, Wtedy przy pochyleniu obciążonego silnika dotyka do metalu podwozia, i drgania śą odczuwalne,
Nigdy bym przy takich objawach, nawet nie podejrzewał przegubów wewnętrznych, już nie mówiąc o ich wymianie. Nie ma w nich nic, nawet przy wyrobieniu, co by przy takich obrotach jak ma półoska, były takie objawy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 13:36   #5
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Odp: Przegub wewnętrzny brak poprawy po wymianie

Kolego Slawo.

Objawy jaki opisujesz ewidentnie świadczą o zużyciu przegubów wew. Jeśli ich wymiana nie poprawiła sytuacji, to najprawdopodobniej będziesz musiał przyglądnąć się bliżej łożyskom dyferencjału, tym bardziej że pisałeś o luźnym spasowaniu. Ja ten temat przerabiałem u siebie i nie tylko. Objawy miałem identyczne.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 15:52   #6
_Slawo_
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Model: Mondeo mk5, Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci, 1.6 tdci
Rocznik: 2016, 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przegub wewnętrzny brak poprawy po wymianie

Witam. Spróbuje jeszcze raz rozebrać prawą stronę i założyć stary krzyżak do nowego kielicha , zobaczymy jakie będą efekty. Możliwe że ten krzyżak jest wadliwy. Przejżę jeszcze wszystkie poduszki silnika o efektach poiformuję
_Slawo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.