Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2007, 10:44   #1
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie zablokowana pokrywa silnika

Czy jest jakaś możliwość otwarcia pokrywy (klapy) silnika bez korzystania z dźwigni wewnątrz samochodu? Dźwignia zablokowała się na sztywno w pozycji zamkniętej i nie mogę jej ruszyć. Nie chcę szarpać na siłę bo mi się urwie.


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 12:09
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 11:48   #2
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

A odkręcałeś dzwignię od słupka? Wyjmij i za sama linkę ciągnij trzymając pancerz linki. Od spodu będzie ciężko, na pewno do zdjęcia sama osłona. Tylko czy potem dasz rade siegnąć? Na pewno da się jakos to otworzyć bo jak peknie linka to jakos trzeba ją wymienić. Dziś po południu popatrze, czy i co można zrobić z zewnątrz. Niestety, info dopiero jutro.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 12:26   #3
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Na razie nic nie kombinowałem. Odebrałem wczoraj auto od mechanika a kiedy dzisiaj próbowałem otworzyć pokrywę okazało się że dźwignia ani drgnie, jakby była przyspawana do pancerza. Jeżeli trzeba wymienić linkę to trudno. Boję się, że jak będę szarpał to ona się zerwie. Dlatego zastanawiam się czy jest jakaś możliwość otwarcia klapy na wypadek gdyby sie właśnie zerwała, ewentualnie bez szarpania za dźwignię.
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 15:18   #4
aszymszym
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 87
Domyślnie

Wykorzystaj drugą osobę. Ciągnij za dzwignię, a w tym czasie niech pomocnik zdecydowanie naciska na maske na wysokosci zamka - powinno pomóc. Jak się otworzy, to wyreguluj zamek i wkręcane po bokach maski gumowe zderzaki - odbojniki
aszymszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 20:57   #5
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Dzięki za info. Chyba jednak nie chodzi o regulację zamka. Zauwazyłem, że kiedy ciągnę linkę z pancerzem przy dźwigni zamek się otwiera. Ale skutek jest taki jakby coś trzymało liknę z pancerzem.
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 06:15   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtaswb
Chyba jednak nie chodzi o regulację zamka. Zauwazyłem, że kiedy ciągnę linkę z pancerzem przy dźwigni zamek się otwiera. Ale skutek jest taki jakby coś trzymało liknę z pancerzem.
To masz maskę otwartą? Ja wczoraj kombinowałem jak otworzyć z zerwaną linką i chyba da się za pomocą sztywnego druta z małym L na końcu ale jak już masz otwartą to jeden problem z głowy. To, że linka nie chce pracować, pancerz trzyma drut, to pewnie wina zagiecia gdzieś. Być może da się to wyprostowac jednak w tym miejscu drut ma spore szanse na pęknięcie.

Sam wczoraj spryskałem jakąś chemią mechanizm zamka bo musiałem dotychczas nieźle pierdyknąć żeby się zamkneła... Jest już lepiej, na spokojnie przesmaruję zamek, wkurza mnie jedynie to, że do demontażu zamka trzeba grzebać gdzieć głębiej. Jedna śruba bez problemu dostępna od komory silnika a druga siedzi gdzieś pod atrapą...
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 06:34   #7
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Już mam otwartą ale jak tworzyłem temat to była zamknięta. Żeby otworzyć maskę bez używania linki trzeba po wjeździe na kanał wsunąć rękę pomiędzy silnik a chłodnicę i od tamtej strony wymacać a następnie przesunąć na lewą stronę cięgno linki. Zapomniałem o jednym: trzeba mieć długą rękę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale w moim przypadku linka jest do wymiany bo nie przesuwa się w pancerzu. Nie szarpałem na siłę i nie zerwałem jej tylko ciągnąłem razem z pancerzem i tak też idzie otworzyć zamek.
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.