Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2007, 18:44   #1
steff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Postów: 32
Domyślnie wymiana żarówki

Witam . Może ktoś już wymieniał żarówkę w pokrętle ciepłego powietrza, dojście jest trochę skomplikowane. :fcp15 proszę o odpowiedż.


Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 07:51
steff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 19:03   #2
adam kordas
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 31-05-2006
Model: galaxy
Silnik: 2.0l bezyna
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie

ten temat jest na forum;[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
skalpel
adam kordas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2007, 08:34   #3
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Tu poniżej masz przeklejony mój poprzedni post na ten temat tylko napisz co za żarówkę pakujesz bo ani mirek1966 ani Gregus nie napisali co za żarówki wstawili a ja zapomniałem.
Tylko nie kombinuj z diodami - mocno swiecą ale na wprost a tam trzeba światła rozproszonego na boki.

Cytat:
No to masz lekki problem. Wymieniałem i koniec konców zrobiłem ale trochę na okretkę.

Na poczatek musisz zdjąć cały podświetlany plastik. Trzyma się on wyłacznie na zatrzaskach. Ja lekko podważałem dolną część a następnie po "wyczepieniu" jej lekko podważałem górę. Nie idzie to od razu, i za drugim razem też wcale nie jest łatwiej. Trzeba trochę pokombinowac ale nie za mocno. Po kilku wygięciach, lekkim podważaniu w końcu samo jakoś odchodzi bez uszkodzeń.

Problemem jest żarówka - ja jej nigdzie nie dostałem w mieście, może serwis ma ale wątpię, nie chcą się zajmować pierdołami /szukałem oprawek do żarówek podświetlających deske rodzielczą - serwis nie prowadzi tego /.

Żarówka składa się z:
- właściwej żarówki
- plastikowej tulei, w której z jednej strony siedzi żarówka a z drugiej są ...
- dwa bolce metalowe.

Jest ją dość ciężko wyciągnąć, wystaje jedynie część szklana, za mało przyciśniesz, to nie dasz rady wyciągnąć, za mocno to strzeli szkło. Mi najpierw ślizgało się a potem strzeliła żarówka, sam plastik już łatwiej wyciągnąć bo można za niego złapać.

Ja szukałem jak najmocniejszej żarówki /bo tylko jedna podświetla całość/ pasującej do wnętrza tego plastiku, wyciągnąłem z plasatiku metalowe bolce, włożyłem do środka żarówkę, wąsy-przewody od zarówki przedłużyłem, wyciągnąłem przez otwory po bolcach i z powrotem wcisnałem bolce.

U mnie świeci, nie aż tak intensywnie jak reszta przycisków ale da się bez problemów znaleść w nocy to, co sie chce a nie po omacku szukać pokręteł.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 07:41   #4
steff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Postów: 32
Domyślnie

to znaczy że trzeba ją wepchnąć do środka żeby się skruszyła ?
steff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 08:57   #5
mariozur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2007
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie

Zarowka z ta szara oprawka jest jaka calosc tylko ciezko kupic cos takiego dlatego my probujemy jakos obie z tym poradzic, ja wyrwalem zaroweczke ze srodka oprawki i kupilem sama zaroweczke z dlugimi drucikami. W oprawce zrobilem po otworku przy kazdej blaszce i wlozylem kupiona zaroweczke przeciagajac druciki z drugiej strony i wlozylem oprawke w konsole i swieci ok. Koszt zaroweczki 1zloty. Pozdrawiam.
mariozur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 08:59   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Nie, nie trzeba jej kruszyć. Mi skruszyła się przy wyciąganiu. Plastikowa tuleja siedzi głęboko w gnieździe i nie miałem jak za nią złapać więc ciągnąłem za samą żarówkę, za szkło. Za słabo cisnąłem, to kombinerki mi się ześlizgiwały, za mocno to pękła żarówka. Nie ma się co szczypać, tak czy siak, żarówka spalona więc spokojnie możesz ją skruszyć - wtedy łatwiej złapać plastik.

Jakbys był z mojej okolicy to bym Ci pokazał.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 09:09   #7
mariozur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2007
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie

JA opisze jak zrobilem, zeby wyciagnac oprawke chwycilem ja szczypcami odchylajac zatrzask ktory jest na dole wyszla bez problemu, nastepnie wyciagnolem zaroweczke mi sie udalo jesli jest problem nie przejmuj sie jak sie pokruszy latwiej bedzie wyciagnac pozostalosci po niej, nastepnie zrobilem od tylu oprawki po otworku przy kazdej blaszce,wczesniej kupilem zaroweczke z dlugimi drucikami, wkladajac ja w oprawke przeciagnolem druciki przez otworki,wlozylem calosc w konsole i dziala,koszt zaroweczki okolo zlotowki. Pozdrawiam.
mariozur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 18:53   #8
steff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Postów: 32
Domyślnie

Zarowka z prawego pokretla nie swieci i ta z lewego tez. Spaliły sie chyba w jednakowym czasie , czy ta z lewej strony daje prad na ta z prawej? Do tej z lewej dojscie jest jeszcze gorsze. Wiadomo że te włączniki są potrzebne do wlaczania klimy. Gdy włącze lewy i prawy to słychać że silnik jest obciążony przez sprężarkę klimy, a kontrolki nie świecą. Czy w takim przypadku klima zadziała .
steff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 21:06   #9
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał arcisz
Tu poniżej masz przeklejony mój poprzedni post na ten temat tylko napisz co za żarówkę pakujesz bo ani mirek1966 ani Gregus nie napisali co za żarówki wstawili a ja zapomniałem.
[/quote]
HEJ. Nie napisałem ?? Może mi się zapomniało. :fcp3 Wsadziłem zwykłą 3 W żaróweczkę (bańkę), ona ma wąsy, ale zakręcone, ja je wyprostowałem, ale wcześniej ten szary element trzeba spreparować. Ta żarówka jest troszkę za gruba, więc delikatnie rozwierciłem ( samym wiertłem i ręcznie) ten szary plastik a potem wąsy przeciągnąłem przez otworki, które tam są obok bolców. I tyle – do dzisiaj działa, tylko nie włączam podświetlania na full.
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 06:20   #10
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Jak to czy zadziała? Kontrolki nie powinny mieć nic z działaniem klimy wspólnego. Nie czujesz czy działa? Po włączeniu klimu powinny podskoczyć Ci wolne obroty - prawie na 1000, no i powinno zacząć po chwili dmuchać zimniejszym powietrzem.

Co do podświetlania "skali regulacji" czyli tego, czego dotyczył temat to jest tam jedna żarówka z której światło jest rozprowadzne plastikowymi elementami na cały panel.

Jak się w kontrolkach grzebie to nie wiem, wyjmowałem już pokrętła i do tego i tak musisz zdjąć najpierw osłonę. Potem masz kilka śrube i powinno wyjść. Nie pamietam tylko, czy do tego też trzeba zdejmować cała osłonę środkowej konsoli ale to zobaczysz po zdjęciu tej pierwszej.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.