Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2007, 15:51   #21
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

Znalazłem taki schemat , tylko język niemiecki- może ktoś to "rozszyfruje"

marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 20:47   #22
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał marok
Prosze o info o nr katalogowy tego przekaznika jak juz dojdzie i będzie ok.
Odebrałem kilka dni temu ten przekaźnik, ale dopiero dzisiaj wziąłem się za montaż, ponieważ miałem chwilkę wolnego a była ładna pogoda.
Początkowo Byłem pełen dobrych myśli, ponieważ jak dobrałem się do przekaźników (żeby się dobrać to trzeba odkręcić plastiki pod nogami kierowcy, odpiąć wiązki do bezpieczników, wyciągnąć cała płytę z bezpiecznikami i przekaźnikami) to moim oczom ukazała się zwora na jednym gnieździe przekaźnika.
Szybciutko wyjąłem zworę, wpasowałem w to miejsce przekaźnik i zacząłem próby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety... Szybko zostałem sprowadzony na ziemię. Zwora okazała się na przekaźniku R14 czyli "układ unieruchamiania silnika".
Jak zamiast niej siedział przekaźnik, to auto nie kręciło rozrusznikiem.
W miejscu R9 czyli "światła dzienne (Skandynawia)" było puste miejsce bez doprowadzonych kabli i złącza przekaźnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc pozostałem z wolnym przekaźnikiem... Gdyby ktoś potrzebował to chętnie odstąpię w rozsądnej cenie...
Pozytywny aspekt całej dzisiejszej zabawy jest jednak taki, że tempomat mi już działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 14:45   #23
albertiniw
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Postów: 50
Domyślnie

a może ktoś ma schemat elektryczny (głównie chodzi o swiatła) ale może być też sam przełącznik świateł, tak sobie myślę nad przerobienim tego, wejście do włącznika puścić przez przekaźnik a zailanie przekaźnika ze stacyjki (takie tam teoretyczne przemyślenie)
co wy na to?
albertiniw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 19:31   #24
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
co wy na to?
IMHO bez sensu ponieważ światła będą Ci się zapalały od razu po przekręceniu kluczyka, a powinny z lekkim opóźnieniem.
poza tym będą świeciły jak rozrusznik będzie kręcił, co powoduje dodatkowe obciążenie akumulatora

Według mnie dobry układ powinien:
załączać światła mijania i pozycyjne po pojawieniu się ładowania akumulatora
wyłączać się w momencie załączenia świateł standardowym wyłącznikiem
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 18:10   #25
albertiniw
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Postów: 50
Domyślnie

dlaczego bez sensu??przecież w lecie nie ma problemu z akumulatorem i moment załączenia silnika jest b. krótki, a w zimie , przy niskich temperaturach , mozna swiatła wyłączyć (przełącznikiem ) i po uruchomieniu załączammy światełka. Idea jest taka żeby nie zapomnieć o światłach i czy one załączą się 5 sek. po uruchomieniu czy odrazu nie ma większego znaczenia, taki automat , o którym piszesz artii kosztuje więcej jak przekaźnik i myślę że jest bardziej zawodny. W samochodach np. Vectra , która ma światła szwedzkie nie ma żadnych automatów opóźniających tylko światełka zapalają sie od razu.
pozdr
albertiniw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 20:42   #26
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

a czy przypadkiem nie jest dobrze jak aku w zime dostanie napierw male obciazenie - swiatla zanim zaczenie krecic zimnych jak chol... silnikiem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec sam jezeli da sie rozebrac wylacznik to trzeba tylko rozlaczyc postojowki kiedy sa wlaczone krotkie i bedzie git.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 05:14   #27
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

A jaki to problem zrobić prosty układ opóźniający załączenie przekaźnika. Koiszt elementów to pare złotych.
Ja osobiście bym poszukał bezpośrednio przewodów co idą do lamp i dołączył poprzez przekaźnik do zasilania. Wtedy tylko zapalały by sie same żarówki.
Uważam że mozna jeszcze zrobić ukłąd który w pozycji spoczynkowej włacznika świateł bedzie te żarówki załączał szeregowo. Bedzie dużo mniejszy pobór prądu.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 06:34   #28
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Na razie nie chce mi się grzebać ale pewnie po pierwszym mandacie nabiorę ochoty :fcp8

Plan mam taki - wypróć przełącznik, sprawdzić jak on działa i w zalezności od ilości właczanych obwodów świateł wsadzę tyle przekaźników. Sterowanie do przekaźników dam z ładowania, mam już podciągnięty kabel do alarmu /podtrzymuje mi pracę silnika po wyjęciu kluczyka ze stacyjki/ więc za wiele roboty to nie ma.

Co do poboru pradu - ja tego problemu raczej nie mam, raz, że auto w ciepłym garazu, dwa diesel więc na pierwszy ogień idą świece jak auto palone na mrozie.

A układ opóźniający to raczej mi niepotrzebny -choć elektronikiem nie jestem to do głowy przychodzi mi wpiąć przed przekaźnikiem kondensator.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2007, 19:26   #29
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

Witam
Właśnie założyłem przekaźnik świateł skandynawskich zamówiony w fordzie za 50pln i zonk ciemność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ponieważ jestem troche dłubaczem i nie odpuszczam tak łatow zacząłem szukać powodu dlaczego nie działa . Zacznijmy od tego że podstawka pod przekaźnik r9 czyli światła skandynawskie musi być obsadzona przewodami w sumie 5 złącz. na jednym jest cały czas napięcie , jeden to masa, dwa dostają napięcie po włączeniu postojówek a ostatni po włączeniu świateł. Niestety taki układ nie działa i nie uruchamia przekaźnika. Zacząłem szukać prądu który powinien pokazać się po przekręceniu kluczyka i... znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w głębi przy wiązkach znalazłem luźną wtyczke z dwoma przewodami , żółty i żółyo-czerwony na którym pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu i co lepsze znika gdy przekręcimy przełącznik świateł na pozycyjne czy mijania czyli idealnydo tego celu (podejżewam że ten wtyk trzeba gdzieś wpiąć własnie w ptrzypadku montarzu świateł skandynawskich ale ja nie znalazłem miejsca dla niego a nie dysponuje schematami) Więc ten przewód przedłużyłem i przylutowałem go do przewodu w którym pojawia się napięcie po włączeniu świateł mijania . Takim sposobem teraz gdy włączam zapłon światełka zapalają się automatycznie a w momencie rozruchu wyłanczają się na czas kręcenia rozrusznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wszystko gra . Na swiatłach skandynawskich nie podświetla się deska rozdzielcza oraz nie można przełączyć swiateł na długie , ale blinda normalnie działa. po przekręceniu na postojówki czy drogowe wszystko działa tak jak do tej pory.
Moze komuś się przyda ten opisik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2007, 20:14   #30
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

super, wreszcie temat rozwiązany. Proszę o nr kat tego przekaznika i który przewód trzeba podpiąć żótly czy żółtoczerw.?pozdr.
marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.