Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2014, 13:01   #1
lazygibon
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 23-05-2014
Skąd: Toruń
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie drgania przy przyspieszaniu

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu szeregowy. Poproszę starszych szarżą o diagnozę.

Podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu (na 3 w mniejszym stopniu) w zakresie obrotów 2000 - 2500 pojawiają się wstrząsy samochodu (całego, najbardziej z przodu, nie kierownica, raczej cały się trzęsie). Na ustabilizowanej pędkości jest dobrze, jak wcisnę sprzęgło idzie jak po stole, ale przyspieszanie jest fatalne. I mam też wrażenie jakby mocy mu brakowało... tak delikatnie, ale chodził ostatnio lepiej. Leje mu premium ale to nie pomaga. Mam wrażenie że na rozgrzanym się to dzieje.

Fura: c-max, 1.6 TDCi, 2004, przebieg pow. 200000, regularnie robiony, zawieszenie w porządku, opony nowe,

Przy rozruchu chodzi stabilnie, nieco może słychać stuki. przy gaszeniu mała wibracja, ale ciążko mi powiedzieć że anomalna.

Jak jadę 130-140 km /h wibracja się uspokaja, nawet podczas przyspieszania (nie jest taka mocna, ledwo zauważalna). Jak jadę na 3 biegu i wcisnę gaz też nie czuć jej za bardzo. Dopiero na 4 i 5 przy 100- 120 km/h i w zakresie obrotów zaczyna telepać całą furą.

Oczywiście pomysły są ale trzeba się zdecydować: dwumasa ? wtrysk któryś się spóźnia? coś innego jeszcze?
Mam wrażanie jakby jeden z wtrysków się spóźniał. Jak dostaje obciążenie to się zacina, nie idzie i silnik wibruje. Tylko czy nie powinien dymić wtedy?

Co zrobić najpierw?

Pozdrawiam
KM


Ostatnio edytowane przez lazygibon ; 23-05-2014 o 13:10
lazygibon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 17:55   #2
Jacekk0102
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Wydaje mi się, że jeśli byłby to wtrysk to odczuwał byś brak mocy na 1,2,3,4,5 biegu. Po prostu samochód nie chciałby przyspieszać. Jeśli nim telepie sprawdziłbym najpierw stan ogumienia. Ciśnienie, czy się równo zużywa z obu stron pojazdu. Może któraś z felg jest krzywa. Może poduszka pod silnikiem lub skrzynią już się skończyła.
Jacekk0102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 18:20   #3
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Stawiam niestety na dwumasę.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 19:41   #4
myson
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-03-2014
Skąd: Orneta
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

witam, mam identyczne objawy w swoim fordzie tez c-max 1.6tdci rok 2004 objawy takie same oponki mam praktyczne nowe i zawieszenie w idealnej kondyji na biezaco robione tyle ze umnie przed szarpaniem autem pojawio sie delikatne hrubotanie przy wciskaniu sprzegla a moj mechanik stwierdzil ze to moze skrzynia padac ale niedugo bede to naprawial to napisze co i jak a i na czwartym biegu dynamiczne wyprzedzanie to masakra na piatym troszke lepiej
myson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2014, 21:06   #5
komar18
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał lazygibon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu szeregowy. Poproszę starszych szarżą o diagnozę.

Podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu (na 3 w mniejszym stopniu) w zakresie obrotów 2000 - 2500 pojawiają się wstrząsy samochodu (całego, najbardziej z przodu, nie kierownica, raczej cały się trzęsie). Na ustabilizowanej pędkości jest dobrze, jak wcisnę sprzęgło idzie jak po stole, ale przyspieszanie jest fatalne. I mam też wrażenie jakby mocy mu brakowało... tak delikatnie, ale chodził ostatnio lepiej. Leje mu premium ale to nie pomaga. Mam wrażenie że na rozgrzanym się to dzieje.

Fura: c-max, 1.6 TDCi, 2004, przebieg pow. 200000, regularnie robiony, zawieszenie w porządku, opony nowe,

Przy rozruchu chodzi stabilnie, nieco może słychać stuki. przy gaszeniu mała wibracja, ale ciążko mi powiedzieć że anomalna.

Jak jadę 130-140 km /h wibracja się uspokaja, nawet podczas przyspieszania (nie jest taka mocna, ledwo zauważalna). Jak jadę na 3 biegu i wcisnę gaz też nie czuć jej za bardzo. Dopiero na 4 i 5 przy 100- 120 km/h i w zakresie obrotów zaczyna telepać całą furą.

Oczywiście pomysły są ale trzeba się zdecydować: dwumasa ? wtrysk któryś się spóźnia? coś innego jeszcze?
Mam wrażanie jakby jeden z wtrysków się spóźniał. Jak dostaje obciążenie to się zacina, nie idzie i silnik wibruje. Tylko czy nie powinien dymić wtedy?

Co zrobić najpierw?

Pozdrawiam
KM
mi to wygląda na któryś z przegóbów wewnętrznych półosi. sprawdź koniecznie czy nie mają luzów
komar18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 05:46   #6
lazygibon
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 23-05-2014
Skąd: Toruń
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

a czy można sprawdzić to jakoś bez rozkręcania całego samochodu? w stacji diagnostycznej albo w aso mi sto sprawdzą?
lazygibon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 10:12   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Witam

Czy podczas przyspieszania masz odczucie że drży płyta podłogowa.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 13:52   #8
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Wymiana najlepiej obu przegubów wewnetrzych. Sprawa zostanie załatwiona definitywnie. Typowa awaria dla C-maxa. Bez rozebrania przegubu nic się nie stwierdzi, luz ręką nie wyczuwalny a gładź przegubu zajechana. Przerabiałem tę sprawę. Pozdrawiam.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 14:21   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Oby to były przeguby , ja niestety zanim zdiagnozowałem że to dwumasa również wymieniłem przeguby wewnętrzne razem z półosiami ( bo tak jest w mk4) plus łożysko podpory półosi a i tak wyszło jak wyszło...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 21:38   #10
komar18
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: drgania przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał C-sław Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana najlepiej obu przegubów wewnetrzych. Sprawa zostanie załatwiona definitywnie. Typowa awaria dla C-maxa. Bez rozebrania przegubu nic się nie stwierdzi, luz ręką nie wyczuwalny a gładź przegubu zajechana. Przerabiałem tę sprawę. Pozdrawiam.
przy tych objawach luz rzeczywiście może być minimalny, ale wprawny mechanik może wyczuje. jak mi poszedł przegub to było czuć szarpanie na boki już przy 40km/h, a luz sam znalazłem (prawa półoś).

Ostatnio edytowane przez komar18 ; 27-05-2014 o 21:40
komar18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.