Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2007, 07:14   #1
albertiniw
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Postów: 50
Domyślnie Światła "szwedzkie"

witam
no i pewnie będziemy jeździć cały rok na światłach :fcp11 i w związku z tym mam pytanie czy w galaxym 1,9 tdi 1999r jest mozliwość zrobienia w/w swiateł??? moze wystarczy w odpowiednim miejscu wstawić przekaźnik?? może ktoś na forum przerabiał instalację tegoż modelu, temat napewno na czasie.
pozdr


Ostatnio edytowane przez deku ; 03-03-2016 o 15:00
albertiniw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2007, 07:53   #2
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie

cościk takiego lub podobnego zaczniemy montować
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 20:41   #3
albertiniw
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Postów: 50
Domyślnie

Ponawiam pytanie , nikt nie mysli o tym żeby w lecie nie płacić mandacików za brak świateł?? :fcp1
albertiniw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 20:56   #4
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

albertiniw, przecież mondzio III podał ci link !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 10:48   #5
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał frompoland
przecież mondzio III podał ci link !!!
Może to byl sarkazm, ale tutaj chodziło o coś zupełnie innego.
Ja też myślę nad wstawieniem przekaźnika (nie chcę przerabiać instalacji) który jest gdzieśtam przewidziany, aby światełka same mi się włączały.
Na razie (już 2 lata tego używam) poradziłem sobie podłączając buzzer który wyje mi niemiłosiernie jak nie włączę świateł a włączę zapłon. Nie da się jechać.
podłączam po prostu pod bezpieczniki 2 kabelki:
1) ujemny brzęczyka pod bezpiecznik świateł pozycyjnych
2) dodatni brzęczyka pod bezpiecznik gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka

niemniej jednak chciałbym, żeby to było "automatycznie"
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 10:56   #6
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

arTii, to już lepiej naprawdę z podanego linku... nie rozumiem po co dumać i kombinować jak na tacy podany jest tani dobry i przede wszystkim sprawdzony sposób. Ale jeśli ktoś ma ochotę to nie będę mu odradzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 11:26   #7
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał frompoland
już lepiej naprawdę z podanego linku... nie rozumiem po co dumać i kombinować jak na tacy podany jest tani dobry i przede wszystkim sprawdzony sposób.
Czy uważasz, że "światła szwedzkie"-jak jest w tytule, a dokładniej to wersja z przekaźnikiem sprzedawana m.in. na rynek skandynawski jest gorsza?
Moim skromnym zdaniem to, skoro producent auta przewidział możliwość że w niektórych państwach jeździ się cały czas na światłach to jest to dużo lepsze rozwiązanie niż sztukowanie czegoś i przerabianie.
Przecież jeśli zastosujemy ten dodatkowy sterownik, to musimy (nie zaprzeczysz że nie) zaingerować w instalację elektryczną naszych autek.
A wstawiając dedykowany przekaźnik, po prostu uzupełniamy tylko puste miejsce i już...
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 11:38   #8
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

arTii, źle mnie zrozumiałeś :fcp19 chodziło mi że jeśli ktoś nie ma tego przekaźnika (bo nie zaprzeczysz) nie rośnie on na drzewach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepiej jest skorzystać z linku wyżej ale jeśli ktoś ma przekaźnik to pewnie jest lepiej choć moim zdaniem to również ingerencja w instalację elektryczną...
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 15:11   #9
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał frompoland
arTii, źle mnie zrozumiałeś :fcp19 chodziło mi że jeśli ktoś nie ma tego przekaźnika (bo nie zaprzeczysz) nie rośnie on na drzewach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie - zrozumiałem, że optujesz, żeby założyć ten układ co jest powyżej.
Ale szkoda, ze nie rośnie ten przekaźnik na drzewach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał frompoland
choć moim zdaniem to również ingerencja w instalację elektryczną...
Rrudno nazwać to ingerencją. Tak samo jak trudno nazwać ingerencją w układ elektryczny fakt, że (w każdymbądźrazie u mnie) prawe tylne przeciwmgielne było bez żarówki z zaślepionym otworkiem. Całe działanie pojegało na wyjęciu zaślepki i włożeniu żarówki - czy to była ingerencja w układ elektryczny? IMHO nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czym zatem różni się uzupełnienie żarówki od uzupełnienia przekaźnika? Moim zdaniem tylko tym, że przekaźnik ma więcej nóżek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do dostępności przekaźników - wydaje mi się, że jak już przepis o obowiązku jeżdżenia na światłach przez cały rok wejdzie w życie to w ASO pojawią się te przekaźniki a nowe samochody będą serynie w nie wyposażone na nasz rynek.
Swojego czasu nawet kombinowałem jak zrobić żeby światła zapalały się automatycznie (zupełnie inna marka) i wpadłem na pomysł, że jedne co trzeba, to zanegować sygnał z kontrolki ładowania. Czyli jedna bramka NAND, jeden tranzystor do wysterowania przekaźnika i jeden przekaźnik. Ale tamto auto sprzedałem i nie złożyłem w końcu układu.
A pomysł jest chyba bardzo dobry, ponieważ światła zapalałyby się automatycznie w momencie kiedy gaśnie kontrolka ładowania.
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2007, 15:28   #10
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

arTii, w pn. zapytam w moim znajomym ASO ile takie cudeńko kosztuje to mondeo a wiesz może jak się to fachowo nazywa??

karex ty znajdź w M. jak się takie cudo nazywa i zapodaj tu lub na PW okej??
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.