Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2008, 09:02   #1
szubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: C-max 2007
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Wygłuszanie wnętrza.

Postanowiłem wygłuszyć mojego maxa. Dłuuuugo się do tego zabierałem ale w końcu zacząłem. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie więc podzieliłem na raty. Na pierwszy ogień poszedł tył.
[attachment=2:17vdzip2]tyl1.JPG[/attachment:17vdzip2]
Zdziwiłem się gdy pod dywanikiem jest dodatkowa konstrukcje na której montowane są tylne fotele (czarna blach na fotce) więc to też wykręciłem żeby dostać się do podłogi. Generalnie zdziwiłem sie trochę ilościa fabrycznego wygłuszenia.
Początki wygłuszania
[attachment=1:17vdzip2]podwyg.JPG[/attachment:17vdzip2]
A tutaj cały bagażnik
[attachment=0:17vdzip2]wyg.JPG[/attachment:17vdzip2]

Maty sprowadzone.. zajefajne.. klej super..

Co do efektów... z wygłuszeniem jest ten problem że jak sie zacznie to już ciężko przestać, w pierwszej chwili efekty wydawały sie niesamowite ale teraz wiem że to dopiero początek roboty. Wkrótce ciąg dalszy....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tyl1.JPG (110.2 KB, 5169 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg podwyg.JPG (124.0 KB, 4493 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wyg.JPG (121.4 KB, 4461 wyświetleń)

szubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 14:40   #2
tee-en
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 23
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy :fcp1
A co to za maty do wygłuszeń Kolega Szanowny posiada? Ja zawsze myslałem, że taka mata to grubość swoją musi mieć, a tu widzę, że to wygląda jak plaster. I czy efekty rzeczywiście są takie zauważalne?
tee-en jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 17:29   #3
szubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: C-max 2007
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

maty VMAX firmy cascade (cae)... Po wielu poszukiwaniach w necie wybór padł na nich. W hameryce generalnie ich zachwalają a wychodzi nieco taniej niż dynamat (który często przegrywa rożne testy i porównania) - temat na dłuższą dyskusję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Maty mają ok 1,5mm grubości w tym warstwa aluminium która też jest czarna - maty wykonane z jakiś dziwnych mieszanek tworzyw a klej po prostu super można ja odkleić w czasie montażu i poprawić ew. niedoróbki a klej nadal trzyma jak za pierwszym razem.
Co do efektów to naprawdę zauważalne. Pierwsze wrażenie po montażu.... patrzę na licznik a tam jakieś 30 km więcej niż myślałem :fcp16 Efekt najlepiej słychać przy większych szybkościach- przyspieszam a hałas nie rośnie.
Inna strona medalu to to, ze teraz słyszę jak głośny jest przód i przede wszystkim silnik. Ale do tego się dobierzemy wkrótce. Zostało mi jeszcze ok 6 mat a wkrótce nowe zamówienie pójdzie.
Kolejny długi weekend też będzie pracujący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 07:59   #4
tee-en
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 23
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

Po wygłuszeniu tyłu słyszysz jaki głośny jest przód. po zrobieniu przodu usłyszysz jak głośno powietrze opływa karoserię :fcp2
Ale musze przyznać, że zaraziłeś mnie tym wygłuszaniem :fcp29
Możesz podać namiary na Twojego dostawcę tych mat? I przy okazji poradzić jak dużo maty zamówić, żeby starczyło na całą podłogę?

A tak btw, to widzę że masz model po liftingu - czy u Ciebie też występuje skrzypienie deski rozdzielczej oraz uszczelek w drzwiach?
tee-en jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 08:53   #5
szubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: C-max 2007
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

Dostawcą jest producent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niezmiernie mili ludzie. To samo dotyczy mat second skin które można kupić bezpośrednio od producenta (jeszcze lepsza cena). Wystarczy się z nimi skontaktować.Przy obecnym kursie dolara ceny śmieszne ale niestety koszt wysyłki podwaja koszty (ciągle jednak wiele niższe niż w kraju naszym pięknym). Co do ilości .. ja w pierwszym rzucie zamówiłem jedną paczkę x 20 mat ( trochę ponad 5m2) i myślę że to na całą podłogę wraz z tylnymi nadkolami wystarczy.

Zdaję sobie sprawę że to poniekąd uzależniające Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na szczęście lub niestety portfel nie pozwoli mi długo kontynuować. W planie mam jeszcze resztę podłogi, drzwi ( zewnętrzną blachę i wewnętrzną), grodź ( tu będzie ciężko ale gdzie się wcisnę to się wcisnę) i dach.

Samochód mam od jakiś 4 miesięcy więc jeszcze żadnych skrzypień deski rozdzielczej nie usłyszałem to samo tyczy sie uszczelek. Zresztą część deski na podszybiu też będę wygłuszał :fcp12 więc może nigdy nie usłyszę. Generalnie w niektórych miejscach potworny szajsplastik. Się zastanawiam czy nie dać tego do tapicera.
szubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 17:43   #6
szubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: C-max 2007
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

Mały 'apdejt'
[attachment=2:1rxpjsmq]drzwi.jpg[/attachment:1rxpjsmq]
[attachment=1:1rxpjsmq]drzwi1.jpg[/attachment:1rxpjsmq]
[attachment=0:1rxpjsmq]drzwi2.jpg[/attachment:1rxpjsmq]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg drzwi.jpg (84.7 KB, 3684 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg drzwi1.jpg (68.7 KB, 3658 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg drzwi2.jpg (65.4 KB, 3613 wyświetleń)
szubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 09:57   #7
Clitocybe
ford::average
 
Avatar Clitocybe
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

szubek, ładnie to wygląda. Jeżeli jest jeszcze skuteczne, to pełnia radości i sukcesu. :fcp2 :fcp2 :fcp2
Clitocybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 12:04   #8
szubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: C-max 2007
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

niestety im dalej w las tym głośniejszy robi się silnik. Na trasie jest jednak super.. można normalnie porozmawiać i muza brzmi lepiej. Tak czy inaczej proces będzie kontynuowany więc i silnik ucichnie :fcp1
szubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 21:16   #9
Clitocybe
ford::average
 
Avatar Clitocybe
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

Cytat:
Napisał szubek
więc i silnik ucichnie :fcp1
Oby, nie dosłownie. :fcp2
:fcp2
Clitocybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 19:28   #10
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: Wygłuszanie C-maxa

witam. i ja zblizam sie do wygluszania, bo mam dosyc. napisz jak sciagnac boczki z drzwi,bo kurcze srubki to tylko widze pod klamkami. a szkoda cos polamac. przegieli w tym modelu z zatrzaskami. moze i dlatego wszystko skrzypi.powiedz mi takze czy jest miejsce miedzy drzwiami i boczkami aby wcisnac miedzy nie maty filcowe? glownie meczy mnie dzwiek opon na asfalcie , wiec nadkola pojda jako pierwsze. a pozniej to sie zobaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak przy okazji. ta pokrywa w bagazniku pod ktora jest kolo.u mnie byla twardym od dolu. odwrocilem do gory nogami i juz przynajmniej nie tlucze tak jak poprzednio na kazdej delikatnej nierownosci.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.