Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2016, 06:56   #21
cbrman
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: SO/SK
Model: Ford Focus Kombi X100 | Ford Fusion FX Silver
Silnik: 1,6 | 1,4
Rocznik: 2003 | 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie

Doprogramuj piloty alarmu do nowego GEMa.

cbrman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 16:16   #22
djbaddysproz
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Bogatynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie

Zrobiłem to za pomocą przekręcania kluczyka jednocześnie z pozycji II do 0 (cztery razy), usłyszałem sygnał, nacisnąłem dowolny przycisk na pilocie, usłyszałem drugi sygnał, od tej pory jestem szczęśliwym posiadaczem sprawnego centralnego zamka - otwiera/zamyka wszystkie drzwi wraz z tylną klapą.

Teraz rozkminiam dlaczego żadne światła awaryjne nie reagują przy otwieraniu jak i zamykaniu, od czegoś to zależy? Czytałem że to podobno od któregoś z czujnika w drzwiach, że może działać niepoprawnie, stąd takie zakłócenie, ale konkluzja wyszła na bazie podejrzeń, że nie jest to w pełni sprawdzona przyczyna, mimo tego każde drzwi pięknie reagują czy to kluczyk czy pilocik. Poczytam sobie coś na ten temat w międzyczasie, jakbym znalazł rozwiązanie to dopisze je edytując post
djbaddysproz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 22:10   #23
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie

Jeżeli będzie się palić kontrolka otwartych drzwi podczas jazdy to kierunkowskazy nie mrugną podczas zamykania, ponieważ jest sygnał jakby były otwarte drzwi, tak samo nie będą mrugać jak będzie przerwany przewód w przelotce klapy.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 15:16   #24
djbaddysproz
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Bogatynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie

Kontrolka otwartch drzwi nie pali się, ale sprawdziłem przewody w przelotce to zielono-niebieski, jeden z grubszych kabli miał miejscami popękaną koszulke, zobaczyłem to pod izolacją, wyglądał ogólnie na cały i teraz nie wiem czy to normalne ale dałem zapłon do II i dotknąłem miernikiem (śrubokręt z diodą) ten odkryty fragment i zero reakcji, teraz nie wiem (moge palnąć jakąś głupote) czy to nie jest przewód od jakiegoś uziemienia itp, pamiętam na szkoleniach BHP pokazywali podstawową legendę barw i ich oznaczenia w elektryce, kolor zapamiętałem zielono-żółty do tych "bezpiecznych", nie wiem jak to sie ma do zielono-niebieskiego, poza tym nie zauważyłem żadnych uszkodzeń we wiązce
djbaddysproz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.