Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2012, 14:31   #51
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz już zgłupiałem, sprawdziłem podciśnienie wężyków i było ok, tzn tylko sprawdzając palcem. Sterowanie turbiny działało dobrze (dzwigienka się przestawiała).
No, a czy EGR się otwierał skoro było ssanie na wężyku?
Posprawdzaj jeszcze czujnik ciśnienia w dolocie przy IC, oczyść (delikatnie, benzynka, miękki pędzelek...) Ale coś czuję, że pompa wtryskowa tu bruździ...
Ten mokry filtr wymieniłeś? Mokry stawia bardzo duży opór...

A tak w ogóle, to sprężynka się zapala? Wchodzi w tryb awaryjny?
Temperatura silnika na wskaźniku pokazywana jest prawidłowo? Nie opada w dół mimo, ze silnik nagrzany lub nie pokazuje za wysokiej? Wentylator chłodnicy nie włącza się?

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-01-2012 o 14:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 16:32   #52
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, a czy EGR się otwierał skoro było ssanie na wężyku?
Czy się otwierał EGR to nie miałem jak sprawdzać, bo jest przykręcony a wyskoczyłem na chwilę z kolegami z biura aby sprawdzić to podciśnienie.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale coś czuję, że pompa wtryskowa tu bruździ...
oj żebyś nie wykrakał... pompa wtryskowa to fakt już mi się "odzywała od dłuższego czasu (jak był silnik rozgrzany i się go wyłączyło i odczekało kilka minut to później przy zapalaniu zapalał jakby nie na wszystkie cylindry).
Ale czy tu nie było by problemów z obrotami silnika? jak już pisałem obroty ładnie pracują.


Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten mokry filtr wymieniłeś? Mokry stawia bardzo duży opór...
Filtr wymieniłem na nowy. Tu się zastanawiam czy też przepływomierz nie trafiło przez tą wodę. Dzisiaj jeszcze sprobuje odkrecić i przeczyścić.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak w ogóle, to sprężynka się zapala? Wchodzi w tryb awaryjny?
sprężynka się nie zapala. Czy wchodzi w tryb awaryjny to bym nie powiedział bo czasami po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu nadal jest zwykłym dieslem a chyba przy trybie awaryjnym powinien go chociaż na chwile przywrócić do normalnej pracy?



Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temperatura silnika na wskaźniku pokazywana jest prawidłowo? Nie opada w dół mimo, ze silnik nagrzany lub nie pokazuje za wysokiej? Wentylator chłodnicy nie włącza się?
Temeratura nie opada, nie pokazuje za wyskokiej. Co prawda lekkie opadanie wskazówki temp. zanim silnik nagrzeje się do 90st. występuje ale to w tym modelu podobno tak jest (podobno z powodu umieszczenie czujnika temp. w obudowie silnika)

Wentylator chłodnicy włącza się -cos z rezystorem i włącza się od razu na drugi bieg(kolejne ustrojstwo tego modelu). Niby wtyczke zrobiłem ale nadal nie pomogło.

Niestety w tym tygodniu przebywam we wrocku i nie będę miał możliwości dogłębnego szukania przyczyny a jedynie powierzchowne sprawdzanie.
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:13   #53
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator chłodnicy włącza się -cos z rezystorem i włącza się od razu na drugi bieg(kolejne ustrojstwo tego modelu). Niby wtyczke zrobiłem ale nadal nie pomogło.
Hm... Jest szansa, że sterownik kuma, że silnik się przegrzewa. Sterownik wprowadza wtedy tryb maksymalnej ochrony silnika przed przegrzewaniem: włącza wentylator na full, nie pozwala włączyć klimy i... ogranicza moc zmniejszając dawkę wtrysku. Ten ostatni element do złudzenia przypomina tryb awaryjny - tyle, że sprężynka się nie pali. Przyczyną jest uszkodzony czujnik temperatury w głowicy - ten za kołem pasowym napędzającym pompę serwa i pompę wodną (od strony skrzyni biegów). A wskaźnik pokazuje różne rzeczy - raz jest ok, a raz nie...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:44   #54
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator chłodnicy włącza się -cos z rezystorem i włącza się od razu na drugi bieg(kolejne ustrojstwo tego modelu). Niby wtyczke zrobiłem ale nadal nie pomogło.
Chyba zrobiłeś to niezbyt dokładnie, tam musi być idealny styk. Kiedyś też niby to naprawiłem, a raz było dobrze raz nie. Po wyczyszczeniu wszystkiego dokładnie wszystko śmiga aż miło. Nie wiązał bym tego z twoimi problemami z mocą.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 19:07   #55
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną jest uszkodzony czujnik temperatury w głowicy
Uszkodzony to on podobno nie jest. Naczytałem się swego czasu na forum o tym i ten typ tak podobno ma. Dzieje się tak dlatego że czujnik temp. jest w głowicy a nie w płynie. No a głowica dużo szybciej reaguje na zmiany temperatury niż płyn. Wskaźnik temp. spada jedynie w zimie w jeździe po mieście. Ale tylko do momentu az się nagrzeje do 90st, bo jak już się nagrzeje do tych 90st. to żadna siła go nie rusza.
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 22:38   #56
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszkodzony to on podobno nie jest.
Wentylator - na każdą z prędkości - włączany jest przez sterownik silnika (poprzez przekaźniki). Jeżeli włącza się wentylator na pełny bieg - wtedy gdy nie powinien wcale się włączać - trzeba odpowiedzieć sobie dlaczego?...

Gdyby był uszkodzony przekaźnik (czyli zwarte na stałe styki), to wentylator chodziłby także po wyłączeniu stacyjki. Jeżeli się zatrzymuje - to znaczy, ze przekaźnik wentylatora działa ok i o jego włączeniu decyduje ECU. A ECU decyduje, bo...?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 06:26   #57
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Przyczyną włanczania się wentylatora może być także wadliwy panel klimatronika, który był montowany do 2002 r.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 08:04   #58
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Te silniki mają wprowadzony pakiet ochronny przed przegrzewaniem, w skład którego wchodzi:
- włączenie wentylatora chłodnicy na maksymalną wydajność,
- brak możliwości załączenia klimy,
- obniżenie osiągów silnika poprzez obcięcie dawki wtrysku.

Jest teraz stosunkowo ciepło - można spróbować włączyć klimę w czasie gdy jest efekt osłabienia silnika... (nie wiem jak klimatronik, ale manualnej klimy nie daje się włączyć dopiero poniżej +2 st. C, więc mogłoby to być testem potwierdzającym przypuszczenia).
Z kolei wentylator chłodnicy nie powinien pracować, kiedy silnik ma prawidłową moc (np tuż po odpaleniu rano).

Spotkałem się dwa razy z takim przypadkiem, w tym raz u mnie: nawet kiedy wskaźnik pokazywał prawidłową temperaturę, silnik nagle słabł, zupełnie jak w trybie awaryjnym - tyle, że sprężynka się nie zapalała wentylator na full, klima out. Po wymianie czujnika temperatury wszystko wracało do normy...

Ale nie będę się upierał przy tej diagnozie, możliwości jest... dużo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-01-2012 o 13:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 08:32   #59
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Po wymianie czujnika temperatury wszystko wracało do normy...

.
Chodzi o czujnik temperatury silnika?
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 11:30   #60
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o czujnik temperatury silnika?
Tak, parę postów wstecz podałem nawet linka ze zdjęciem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.