Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2010, 12:41   #71
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

zestaw ate tarcze + bosch też dobry bo mam u siebie, ale np tańsze i dobre rozwiązanie bosch+bosch, bosch + klocki trw, co do mikod, życzę koledze który pisał, że założył żeby się zbyt szybko nie pokrzywiły

maestro06 jest offline  
Stary 07-10-2010, 13:02   #72
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do mikod, życzę koledze który pisał, że założył żeby się zbyt szybko nie pokrzywiły
Ja mam Mikody (GT) już drugi zestaw z przodu i nigdy mi się nie pokrzywiły, nie biły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niedawno nawet hamowałem b. ostro na węgierskiej autostradzie w ulewie z 160km/h na 80-90km/h , bo mi rumuński TIR wyjechał nagle na lewy pas i po tym hamowaniu żadnej różnicy, żadnego bicia itp. a klocki to Ferodo premier. Dzisiaj odbieram auto bo wymieniał hamulce z tyłu: tarcze i klocki RH - jestem b. ciekaw efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline  
Stary 07-10-2010, 14:26   #73
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Dokładnie, MIKODA - no nie wiem... Z szacunkiem do SrebrenejStrzały ale o hamulach MIKODA czytałem wiele złego. Mam wrażenie, że poszedłeś drogą tanie byle by nacinane i nawiercane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrym rozwiązaniem jest też zestaw BOSCHa (tarcze+klocki) tak jak pisał Maestro. Gość ze sklepu którego brałem zestaw ATE mam wrażenie, że miał pojęcie o hamulcach, mówił mi, że jakościowo BOSCH jest porównywalny do ATE ale zwykłych, nie POWER DISC.
 
Stary 07-10-2010, 14:37   #74
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Ja znowu o Mikodzie czytałem wiele dobrego. Zdaje sobie sprawę że te tarcze są wykonane z tego samego materiału co standardowe. Ostatnio jednak zaczynam zauważać że w Polsce robi się wiele dobrego. Zdecydowanie wole Made in Poland niż Made in China Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cóż okaże się jak będzie tym razem. Nie był to jakiś wielki wydatek, więc w najgorszym razie przeżyję(oby). Z drugiej strony rzadko mi się zdarza hamować z 150 do 0. Chyba tylko raz czy dwa miałem taką sytuację a jeżdżę już prawie 5 lat.
Odnośnie Boscha to znowu ja słyszałem od gościa który tylko zajmuje się hamulcami, że jest strasznie słaby i odradza bo to nie jest producent który specjalizuje się w tarczach i klockach.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 07-10-2010, 16:04   #75
DonVito
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-08-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 19
Cool Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Siemano. Jestem ciekaw jakie macie opinie o tarczach i klickach firmy Zimmermann. Na allegro znalazlem pare aukcji i np komplet przednich tarcz i klockow kostzuje 400zł, a tylnich 300zł, tarcze posiadaja warstwe Coat-Z ktora zapobiega ich korozji, natomiast klocki posiadaja certyfikat E90, ale nie mam pojecia kto jest ich producentem. Dodam jeszcze ze zimmerman chyba produkuje tarcze na pierwszy montaz do opla. czekam na wasze opinie.
DonVito jest offline  
Stary 07-10-2010, 17:32   #76
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam Mikody (GT) już drugi zestaw z przodu i nigdy mi się nie pokrzywiły, nie biły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niedawno nawet hamowałem b. ostro na węgierskiej autostradzie w ulewie z 160km/h na 80-90km/h , bo mi rumuński TIR wyjechał nagle na lewy pas i po tym hamowaniu żadnej różnicy, żadnego bicia itp. a klocki to Ferodo premier. Dzisiaj odbieram auto bo wymieniał hamulce z tyłu: tarcze i klocki RH - jestem b. ciekaw efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli co, to było Twoje jedyne ostre hamowanie z dużej prędkości, że tak to podkreślasz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zahamuj kilka razy pod rząd ze 150 i powtórz że to dobre tarcze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim wystarczyło 15 km dynamicznej jazdy gaz/hamulec żeby nadawały się na śmietnik. I nie piszcie, że każde tarcze w ten sposób szlag trafi, bo zdarzyło się to u mnie wyłącznie Mikodom. Tarcze Mikody nie są może jakieś tragiczne, te gładkie pewnie ujdą, jak ktoś jeździ spokojnie. Natomiast Mikoda GT moim zdaniem jest pozbawiona sensu. Te tarcze wyglądają bojowo ale nie nadają się zupełnie do ostrej jazdy. Lepiej w tej cenie kupić dobre gładkie tarcze w stylu ATE czy Zimmermann.
Rijndael jest offline  
Stary 07-10-2010, 17:40   #77
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Witam! Ja zalozylem na przod tarcze i klocki firmy Pagid. Przejechalem na nich okolo 20tys. km i do tej pory spisuja sie swietnie. W tym przebiegu jest dwa razy trasa do Polski i z powrotem oraz dosyc dynamiczna jazda. Nie ma bicia zadnego nawet podczs kilku hamowan pod rzad z duzych predkosci na niemieckich autostradach. Dodam ze za caly zestaw na przod zaplacilem £80
t_skiba jest offline  
Stary 07-10-2010, 18:02   #78
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

polecam tarcze i klocki bosch
mondeo70235 jest offline  
Stary 07-10-2010, 18:03   #79
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Natomiast Mikoda GT moim zdaniem jest pozbawiona sensu. Te tarcze wyglądają bojowo ale nie nadają się zupełnie do ostrej jazdy. Lepiej w tej cenie kupić dobre gładkie tarcze w stylu ATE czy Zimmermann.
Dokładnie to miałem na myśli w poprzednim poście. Jak ktoś jeździ mało dynamicznie to OK, chociaż z drugiej strony na bezpieczeństwie niema co oszczędzać. Ja za komplet:
tarcze przód ATE POWER DISC + klocki ATE przód
tarcze tył ATE + klocki ATE tył
płyn hamulcowy ATE
dałem 1020zł. Tanio, nie tanio...ale miałem na nie już odłożone. Nie każdy lubi nacinane, więc w ofercie ATE są też gładkie na przód. Zakładałem je wczoraj, narazie mieszanie uczucia, dziś małe zaskoczenie na eskpresówce ale może dlatego, że musza się dotrzeć.

DonVito, wiem, że moja odpowiedź cię nie satysfakcjonuje, ale słyszałem tylko tyle, że tarcze tej firmy są wporządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic więcej nie wiem...

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 07-10-2010 o 18:07
 
Stary 07-10-2010, 19:54   #80
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 245
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli co, to było Twoje jedyne ostre hamowanie z dużej prędkości, że tak to podkreślasz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zahamuj kilka razy pod rząd ze 150 i powtórz że to dobre tarcze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim wystarczyło 15 km dynamicznej jazdy gaz/hamulec żeby nadawały się na śmietnik. I nie piszcie, że każde tarcze w ten sposób szlag trafi, bo zdarzyło się to u mnie wyłącznie Mikodom. Tarcze Mikody nie są może jakieś tragiczne, te gładkie pewnie ujdą, jak ktoś jeździ spokojnie. Natomiast Mikoda GT moim zdaniem jest pozbawiona sensu. Te tarcze wyglądają bojowo ale nie nadają się zupełnie do ostrej jazdy. Lepiej w tej cenie kupić dobre gładkie tarcze w stylu ATE czy Zimmermann.
Nie zgadzam się z tak krytyczną opinią na temat tarcz Mikody GT, ponieważ sam je używam. Mam na nich przejechane ok 6kkm, i jestem bardzo zadowolony, a lubię sobie pozwolić na dynamiczna jazdę, a co się z tym wiąże i z częstym hamowaniem. Owszem nie jest to górna półka, ale pisanie ze kupno ich jest pozbawione sensu, jest zbyt daleko idącym wnioskiem kolego "Rijndael". Znam gorsze tarcze w podobnej, albo i wyższej cenie.
stew66 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.