Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2009, 16:18   #1
Jerzas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie cieknący olej w V6

Cześć.
Mam taki problem, że silnik (V6) w moim mondeo jest zafajdany olejem i muszę dolewać 1 lirt na 1000 km . Wygląda to tak, że miska olejowa jest mokra, sam filtr oleju jest czysty ale na chłodnicy oleju jest mokro, olej cieknie po sprężarce od klimatyzacji. Zaglądałem i patrzyłem, ale tam jest tak ciasno ,że nie widzę czy to spod uszczelki głowicy czy z innego miejsca. Ogólnie problem pojawił się po tym jak po kupnie samochody pojechałem na wymianę oleju i filtra. Czy to możliwe, że po wymianie oleju silnik tak się rozszczelnił? Poprzedni właściciel nie wymieniał oleju przez 20 tys km, a jeździł na mobilu 5W40. Ja wlałem Ford 5W30. Ja się pocieszam, że to może cieknie spod filtra albo chłodnicy oleju?
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Jerzas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2009, 17:07   #2
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Talking Odp: cieknący olej w V6

Czasami ktos zakladajac filtr potrafi go rozszczelnic,najlepiej wjechac na podnosnik i bedzie wszystko jasne.Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.