Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2012, 18:46   #21
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

tez mysle ze to nie zawory, one "grają" inaczej. A po za tym pisaliscie ze bardziej to slychac pod autem przy skrzyni, sprzegle. Dzis nie mialem okazji sprawdzic tego u siebie, ale jak sprawdze to dam znac. A moze ktos u kogo ten dzwiek wystepuje ma chwilke i dostep do kanalu i zdjol by pasek osprzetu i odpalil silnik, bedzie przynajmniej mozna wykluczyc osprzet napedzany paskiem.


Ostatnio edytowane przez Uziu ; 05-11-2012 o 18:51
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 19:05   #22
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Wykluczajcie, piszcie dalej, traćcie czas, a sprawa mogłaby już dawno być zamknięta. Sprawdzenie luzu zaworowego to ściągnięcie dekla i weryfikacja szczelinomierzem. Nie wiem ile powinno być, trzeba przeczytać w książce. 30 min roboty. Potem można iść dalej (o ile to nie to). Jeśli coś jest od strony skrzyni biegów to powinno cichnąć po wyciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu. Nie ma mowy, aby docisk wydawał takie odgłosy. Potem pozostaje faktycznie coś w okolicach pasków.

Nie wiem co Wy tam słyszycie, ale to jest właśnie metaliczne, cyk, cyk, cyk, cyk. Występuje cyklicznie, około 4 razy rzadziej niż zapłon... Jako, że wałek rozrządu kręci się 2 wolniej niż wał to od razu wskazuje, że to jest to luz zaworowy. W dodatku skoro cichnie na ciepłym to dodatkowy dowód, że to luz na zaworze, bo takie jest jego zachowanie temperaturowe.

Jak skończycie wypisywać głupoty to dajcie znać co to było, bo jestem ciekaw mojego ucha (ucha programisty).
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 05-11-2012 o 19:10
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 19:32   #23
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Na moje ucho, jest to dżwięk głuchy z układu korbowo tłokowego, tylko na wolnych obrotach. Możliwości jest wiele, luzniejszy tłok w cylindrze i jak dostaje wtrysk, tłok lekko uderza w tuleję cylindra, trochę lużniejszy sworzeń tłokowy na którymś cylindrze i na wolnych sie odzywa, na większych obrotach nie słychać,lub już lekko wyrobione panewki głowne na wale korbowym, i też pod wpływem zapłonu w cylindrach jest uderzenie na wał, ale nie jest to zadna poważna usterka, i tak można jeżdzić o ile jest prawidłowe i w miarę wysokie cisnienie oleju, ja bym sprawdził na manometrze mechanicznym dla samouspokojenia, bo jeżeli jest na wolnych obrotach na gorącym silniku ciśnienie ok 1 atm, to też mogą występować lekkie stuki , a kontrolka jeszcze się nie zapala..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 20:33   #24
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwości jest wiele, luzniejszy tłok w cylindrze i jak dostaje wtrysk, tłok lekko uderza w tuleję cylindra, trochę lużniejszy sworzeń tłokowy na którymś cylindrze i na wolnych sie odzywa, na większych obrotach nie słychać,lub już lekko wyrobione panewki głowne na wale korbowym
Widziałeś kiedyś taką usterkę w 1.8 TD, czy ten opis opierasz na doświadczeniach z fiata 126p, który miał te elementy zrobione z drewna?

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie jest to zadna poważna usterka, i tak można jeżdzić o ile jest prawidłowe i w miarę wysokie cisnienie oleju, ja bym sprawdził na manometrze mechanicznym dla samouspokojenia, bo jeżeli jest na wolnych obrotach na gorącym silniku ciśnienie ok 1 atm, to też mogą występować lekkie stuki , a kontrolka jeszcze się nie zapala..
Jeśli na wale byłby luz powodujący takie stukanie to nie powiedziałbym, że nie jest to poważna usterka, bo jest wręcz przeciwnie.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 21:56   #25
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Ok wiec, najbardziej to pukanie slychac w lewej czesci komory silnikowej, czyli z boku glowicy, nad skrzynia, pod skrzynia, nawet z boku lewego kola jak sie glowe przystawi do nadkola oraz w srodku auta. Jak wcisne pedal sprzegla nie ma to zadnego wplywu na to pukanie. Jak wrzuce bieg rowniez nie ma to wplywu bo puka tak samo. Natomiast podczas jazdy delikatnie drzy pedal sprzegla jak sie go dotknie, ale to pewnie nie ma z tym pukaniem zadnego zwiazku. Jak dodaje gazu na biegu jalowym to razem ze wzrostem predkosci obrotowej wzrasta rowniez to pukanie i zaczyna cichnac po przekroczeniu 1500obr/min. Tylko panowie to nie jest dzwiek, ktory emituje metal uderzjacy w metal to raczej tak brzmi jakby metal uderzal w jakies tworzywo, albo tak jakbyscie nadmuchali worek foliowy i uderzyli w niego reka, a pozniej powieli dzwiek jaki powstaje przy jego rozerwaniu, sam nie wiem jak to okreslic zeby nikogo nie wprowadzic w blad. Na tych filmach wyraznie to slychac, to jest bardzo podobne do pracy ursusa na wolnych obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ok wiec luz zaworowy nie zaszkodzi sprawdzic, dodam ze foka pali bez zarzutu jak jest rozgrzana to od strzalu a zimna max 2 obrotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oleju nie ubywa, rozrzad wymieniony w aso, egr wyczyszczony, turbina cicha, srednie spalanie latem cykl mieszany niecale 6. Takze, nie wiem co to moze byc, kolega ktory zalozyl ten watek powiedzial, ze slyszal w innych focusach to samo co u siebie, ale to nie jest normalny objaw nawet dla starego klekota wiec cos musi go wywolywac.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 22:23   #26
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

no tez z niecierpliwoscia czekam na rezultat. Luzy sprawdzicie w razie potrzeby wyregulujecie jak macie spory przebieg to bedzie wyzsza kultura pracy na zimnym silniku. Ale cos czuje ze to zostanie. Stary stetoskop( nie jestem pewien czy tak sie to nazywa ale chodzi mi o przedmiot ktory lekaze nosza na szyi) w reke i osluchac mozna zawsze.

p.s mozecie jeszcze rozkrecic puszke od filtra powietrza, odpalic go bez filtra tylko uwazajcie zeby nie zaciagnal syfu z tej puszki, sprawdzic czy nie jest na dole peknieta a lubi pekac i wtedy zobaczyc co bedzie sie dzialo.

Kolego peterpz na czynnosc sprawdzenia luzu zaworowego nie kazdy osobiscie moze sobie pozwolic z roznych wzgledow a wizyta w warsztacie to koszt i rowniez czas. ale mysle ze prostsze czynnosci (ktore zajma jeszcze miej czasu np. zdjecie paska lub filtra) mozna sobie pozwolic. w koncu to nic nie kosztuje oprocz kilku minut czasu.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 05-11-2012 o 22:34
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 22:33   #27
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to nazywa sie stetoskop i to nie jest glupi pomysl, tak sie sklada ze mam kumpla ktorego ojciec jest lekarzem. Ok zobaczymy co da sie zrobic...
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 18:25   #28
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mysle ze prostsze czynnosci (ktore zajma jeszcze miej czasu np. zdjecie paska lub filtra) mozna sobie pozwolic. w koncu to nic nie kosztuje oprocz kilku minut czasu.
Wiesz co, wolę w fordzie ściągnąć dekiel niż jakikolwiek pasek... Dojście do pasków to ściągnięcie osłony silnika, potem męka z napinaczem, miejsca brak, ręce pocięte. Dekiel to kilka śrubek, ale trzeba uważać żeby nie uszkodzić uszczelki bo potem trzeba kupić nową. Do sprawdzenia potrzebny szczelinomierz i faktycznie pasowałoby, żeby to zrobił mechanik. Ja tam słyszę zawór, poczekam co autor zrobi i jaki będzie werdykt.

Ale tak w ogóle pasek lub cokolwiek co go napędza nie dawałoby chyba dźwięku w okolicach głowicy i który cichnie na ciepłym silniku. Jeden zawór ma zbyt duży luz, na filmie słychać dokładnie jeden stukający zawór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 18:53   #29
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Mam to samo tylko na zimnym. Diagnoza stetoskopem, kasator, albo dźwigienka, coś z zaworami.
http://www.youtube.com/watch?v=SQwL-...e&noredirect=1
No nie wmówicie mi, że to stuka w rytmie wtryskiwacza. Bo co najmniej 4 razy rzadziej...

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 06-11-2012 o 18:58
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 23:00   #30
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Rozumiem, ze kolega Snajper nagral swoje Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli fura inna a pukanie identyczne jak w Focusie, ale skoro kolejna diagnoza pada na zawor, wiec moze to wlasciwy kierunek, jak wroce do zdrowka po niedawnym zabiegu to zdejme ten dekiel i zobacze czy sam z tym sobie poradze, chociaz teoria z wtryskiwaczem tez moze byc wlasciwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wazne, ze od czegos sensownie mozna zaczac szukac przyczyny.

Auto bylo odpalane bez filtra powietrza, zreszta wymontowalem cala puszke z filtrem przy okazji jak czyscilem egera, zeby obejrzec poduszke skrzyni bo myslalem ze to ona moze tak pukac. Poduszka jak silnik pracowal nie drzala nie pukala wszystko sztywne. Dla mnie zdjac pasek to nie problem bo jest spory warsztat i kanal wiec tego tez mozna sprobowac.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.