Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2012, 17:11   #101
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

@Matych,moze i ja sie nie znam.Ale jak juz pisalem wole sam wymienic to turbo u mnie niz oddac auto angolom do warsztatu czy innym pseudo mechanikom,ktorzy nic konkretnie nie zrobia.Po prostu stracone pieniadze.Byc moze gdzies w Londynie sa jakies firmy dobre do tego,ale ja niestety nie mieszkam w Londynie.
Ja czytam rozne fora w temacie tych turbin juz od kilku tygodni.Nie jest wymiana turbiny az tak przerazajacym i strasznym zabiegiem.Ludzie sami rozbieraj,czyszcza,skladaja.Nie robia tego zawodowo.Wiekszosc to po prostu laicy i im sie udaje.
Co do chinszczyzny to do konca nik nie jest w stanie sprawdzic jaka firma gdzie co produkuje.Czy ktos z szanownych forumowiczow pracuje w firmie Garrett?Zeby jednoznacznie stwierdzic ze wszystkie elementy tych turbin sa wykonane w EU czy USA,a nie np. w Indiach?
Jesli 15-20 turbin padlo to w takim razie co twoim zdaniem zrobic?Zezlomowac auto i dac sobie siana z naprawa?Bo i tak padnie,obojetnie w jakich warsztatach to by bylo robione to i tak skazane na zaglade.Tak rozumiem to co piszesz.
Raz jeszcze wstawiam przyklad czyszczenia=rozbierania turbiny przez NIE "fachowca" a zwyklego dociekliwego czleka z wiedza mechaniczna:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:37   #102
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Te części produkowane są w chinach zarówno dla garretta jak i nieautoryzowane kity naprawcze,ale jest chinszczyzna lepsza i gorsza.W rękach laika a nie fabryki na niedużo się zdadzą ale nie będę cię więcej przekonywać złóż przejedz 20 tysi i napisz (tylko uczciwie) że jest ok a nie żeby udowodnić mi że nie mam racji.Ludzie składają tak złożyłem i rozłożyłem i wymieniłem i nawet troszkę pochodziło pokaż chociaż jeden przykład że w dalszej perspektywie się udało.Nie nie należy zezłomować auta tylko wymienić na nową fabryczną jakbyś tak studiował fora to wyczytałbyś jak ludzie płaczą bo padają im kolejne turbiny jak muchy mimo że były prawidłowo wymienione,dowiedziałbyś się że niektóre silniki PSA były obarczone wadami produkcyjnymi(nie tylko jeśli chodzi o magistralę smarowania) natomiast nie spotkałem ludzi który złożyli sprężarkę i jest cacy-ale widocznie trafiam na inne informacje w necie.Nie kieruję się (głupim bo mam rację )i życzę ci powodzenia ale według mnie stracisz czas i pieniądze

nie cytujemy całych postów !

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 12-01-2012 o 22:02
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:54   #103
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Tom101 do zabawy ze sprezarka potrzeba tez jakichs tam warunkow....
..a ile by cie kosztowala nowa sprezarka w UK...? Jesli niechcesz angolom oddawac to moze jescze takie wyjscie aby nowe kupic i zalozyc bez serwisu?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:56   #104
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Nowa turbina kosztuje za duzo zeby oplacalo sie ja zakladac do auta o przebiegu 135000 mil czyli +/- 216000 km.Poszukam jeszcze na szrotach,ktorych w UK jest sporo.Oczywiscie bede pisal co i jak,nie mam tez zamiaru klamac czy ukrywac ze wszystko jest OK jesli nie bedzie.Sprawdze dokladnie ktora z turbin VW jest kompatybila z ta w Fordzie.VW jest bardziej "dostepny" w czesci uzywane po znosnych cenach niz Ford.Jesli ktokolwiek cos wie to prosze o info.
Jestem tez obecnie wlascicielem Passata 1.9TDI PD(130km)/2003.Z Fordem nie ma "pospiechu".Ale Oczywiscie z przyjemnoscia podziele sie moimi doswiadczeniami.Nie zeby komus cokolwiek udowadniac i uchodzic za jakiegos bohatera.Nie o to tutaj chodzi.Nie znajde czegos w znosnych pieniadzach to zastosuje ten "chinski"czy jak go tam nazwac wklad.Uda sie to sie uda,nie uda tez ok.Sprzedam auto i po sprawie.Nie lubie sie jednak poddawac w takich sytuacjach,a ludzie ucza sie na experymentach.Moze i mnie to czegos nauczy w przyszlych kontaktach z FordemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@mjprzem:
cala usluga u Forda bedzie kosztowala okolo 1500/1800F.Nowa nieregenerowana turbina,nie wiem.Sprawdze.Wartosc tego auta sprawnego z przebiegiem do 100.000 mil to jakies 2800/3200F.Za swoje auto zaplacilem 1200F.Wiec musze sie tez liczyc z jakas kalkulacja jego wartosci.Wszystko fajnie pisac.Tyle ze kasa musi sie zgadzac.

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 03-01-2012 o 19:02
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 19:04   #105
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Ale pojechaliście...

Ja kiedyś pisałem jak się wymienia turbo, o zalewaniu olejem...to zostałem na tym forum zbesztany, że nic nie trzba zalewać i się nie znam :-///

Garett nie sprzedaje żadnych części! Żadnych i to jest ich oficjalne stanowisko. Zatem to co jest w necie to...Chińskie dziadostwo i tyle. Może chodzić, może fruwać, a nie musi. Może być wyważone, może nie, bo Chińska inżynieria rządzi się nieco innymi prawami. Ja Chińszczyźnie dziękuję bardzo.

Wymiana turbo, przewodu zasilającego i sitka to 50% powodzenia. Przeciż turba nie padają od źle przykręconych śrub mocujacych. Jak pisałem wcześniej trzeba zlokalizować usterkę.
- sprawdzić ciśnienie / często w tych silnikach zatyka się kanał w bloku...zonk
- jeżeli są opiłki jakiekolwie to czyszczenie układu

Jeszcze jedno. Czy przypadkiem w turbie nie ma łożyska ślizgowego...:-)))) zwłaszcza w tych współczesnych. Stąd właśnie ten promieniowy luz na wirniku. Potem śmiga tam olej i wszystko hula.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 19:30   #106
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Tom101
pytalem sie czy masz warunki bo powiedzmy 10letnie turbo niezawsze da sie rozkrecic nawet najlepszymi kluczmi..tam poprostu to co moze to sie zapieka..wiec potrzeba tez maly warsztacik...dlatego pomyslalem ze moze latwiej nowe turbo bedzie kupic bo bez mlotka..przecinaka wiertarek..boscha to ciezko stare turba regenerowac.
Ale twoje ma malo latek wiec znacznie wieksze szanse na rozkrecenie.

Tak. wszystkie turbinki maja slizgowe lozyska..jesli chodzi o turbinki stosowane w samochodach.

Sa tez inne turbinki ktore robi sie na lozyskach kulkowych ale maja zupelnie inne warunki pracy i nieosiaagaja tak duzych obrotow-i nie sluza do tego co turbinki w silnikach.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 19:42   #107
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał Tom101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za swoje auto zaplacilem 1200F.Wiec musze sie tez liczyc z jakas kalkulacja jego wartosci.Wszystko fajnie pisac.Tyle ze kasa musi sie zgadzac.
I nagle mnie oświeciło twoje auto w UK kosztuje 6500 zł a moje tutaj 25 000zł i niestety jak go kupowałem 3 lata temu za 37000zł to był to dla mnie niezły wydatek i będę nim jeszcze za trzy lata jeżdził więc opłaca mi się wymienić turbinę na nową(cena turbinyw Polsce ok 3000,wymiana w ASO ok 500 zł) i a co do ceny auta w angli to tak zezłomować bo jak go sprzedasz na części w Polsce to weżmiesz z 10-15 tysięcy zł niestety tak wygląda rynek nie dość że polak zarabia 2 tysiące złotych a nie funtów to jeszcze samochody tam są takie tanie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 19:48   #108
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

A ja myślałem...że zapomniał zera :-))))))))))
To czy ja mam rozumieć, że w UK wymiana turbiny...jest droższa niż koszt samochodu!!!! Trochę nie obczajam...to chyba impossible.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 20:00   #109
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nagle mnie oświeciło twoje auto w UK kosztuje 6500 zł a moje tutaj 25 000zł.
Niejestem pewien ale polozenie kierownicy ma chyba w polsce wplyw na cene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba ze matych masz kierownice z prawej strony? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale wtedy niedalbym za twoje 25kzl
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 17:37   #110
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,no tak @maureliusz,wymiana w UK tego turbo na nowe przekroczy wartosc samochodu.Tak tu niestety jest.Juz pisalem ze auta sa tanie bo nie oplaca sie ich naprawiac i raczej nikt z bardzo "zajetych"angoli sie tym nie zajmie.Posprzatac w aucie syf jest im ciezko a co dopiero wymieniac turbine czy pasek rozrzadu i nne szpeja.caly trick polega na tym,ze kupujac takie powiedzmy niezawsze sprawne auto naprawic to sobie jak najmniejszym kosztem.Wtedy mozna powiedziec,ze sie udal deal.No Panowie.Przeciez nie trzeba nikogo z Polakow uczycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobry mechanik samochodowy zrobi tutaj niezla kasiore,pod warunkiem ze zna jezyk Angielski,nie na zasadzie Gud Morning Hal-arju!!!!Tak ze @Matych nie narzekaj ze zarabiasz 2 patole w PL.Zbieraj dupsko i do UK!!!Zarobisz ze 3 tysiace albo wiecej tyle ze FuntowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@mjprzem,zawsze mozna podobno zrobic przekladke z RHD na LHD,ale ja w tym temacie sie nie wypowiadam.I raczej osobiscie bym tego nie robil.
aha..apropos narzedzi.Nie mam jednego klucza.Gawiazdkowy potrzebny do odkrecenia sruby,tej od plastikowej czarnej rurki biegnacej u gory turbiny,zaraz przed deklem z wlewem oleju.Co to za specjalny kluczyk?Wiecie?

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 04-01-2012 o 17:45
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.